pomozte s koupi zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 19 čer 2009 00:02

Jj, děkuju za názor, počkám pár dní a uvidím, ale asi po ní brzo skočím (jen co vyřidí PČR nákupní povolení) mám tenhle model a značku prostě rád :-)


Jen mrtví viděli konec války. Platón
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 19 čer 2009 00:22

většina teoretických rad na tvoji otázku je na prd. Už jsem to kdesi napsal jednou a stojím si za tím - každému sedne něco jiného, každý poradí jinou zbraň, a proto snad každý, kdo začíná se zbraněmi a je limitovaný penězi, si musí projít přibližně tímto procesem:

Mám zp

Co honem koupit? Kamarád říkal, že je super pistole AAA , já jsem si v prodejně osahal pistoli BBB, na střelnici jsem si vyzkoušel taky jednu, tuším CCC.

Hledám na netu, ptám se, sbírám nějaké teoretické rady

Jsem rozhodnut, chci DDD! A hnedka v .45acp! Ale mám jen 10000kč...

Chodím po obchodech se zbraněmi, hledám na netu inzeráty.

(teď ta důležitá praktická fáze)

Tahle EEE se mi líbí, je to sice úplně něco jiného, než moje zbraň snů DDD, ale je docela levná, česká :D a je to 9mm luger, tak mě to střílení nebude moc stát..

Střílím

Čistím

Procházím net, hledám další a další informace

a pořád dokola

Už mám jasno, nechci DDD, už ani nemůžu vidět moji EEE, ale prostě potřebuju zcela úžasnou XXX!!

Pátrám na netu jak Hercule Poirot, a hele, zcela úžasná kopie mojí vysněné XXX, a za ty prachy!

Kupuju GGG - kopii vysněné XXX

Střílím

Čistím

a pořád dokola

Už mě ta GGG sere, není to ono. Chtěl jsem ušetřit, ale nejsem spokojený.

Co teď?

Nasírám se

Rozbíjím prasátko, stejně má chřipku

Kupuju za těžké prachy konečně pořádnou bouchačku snů XXX

--------------konec nutné praktické fáze-----------


dál se příběh může odvíjet u každého jinak. Možná XXX do důchodu, možná za čas něco lepšího, více kusů atd. Ale praktickou zkušenost nejde nahradit ani stovkou teoretických rad.
Promiňte, jestli jsem nějak zachytračil, berte to s nadsázkou - každý má vlastní hlavu :D
Naposledy upravil(a) dykmore dne 19 čer 2009 00:29, celkem upraveno 1 x.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
TELESCOPIC
Příspěvky: 173
Registrován: 03 čer 2007 14:02

Příspěvek od TELESCOPIC » 19 čer 2009 00:27

taky jsem o ni uvažoval a nakonec si koupl glocka. No to je vedlejší...chci jen říct, že jsem uvažoval podobně jako ty: líbí se mi sigy, cena 225ky je do deseti tisíc = paráda. Jenže! Podobně jako ty to chci především na střelnici, tzn. mířená střelba a později ňáké ty soutěže praktické střelby. No a v tom je ten háček. P225 je za 1) kompakt a za 2) je to jen jednořadá devítka s osmi náboji. Tzn. na mířenku je proste kompakt vždy jen kompromis a na akčnější disciplíny má malou kapacitu. Tzn. kromě nošení využití nic moc. Kup si raději třeba jetou K100 za 12 000kč a uděláš nejlépe. Toho siga bys stejně za chvíli prodal....nehledě na nedostupnost příslušenství atd..ani nevím, jestli se na tohle dají snadno sehnat zásobníky...
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 19 čer 2009 00:37

ještě jsem chtěl napsat, že podle tvé nerozhodnosti tě určitě posedne měnící mánie, takže ze zkušenosti ti můžu napsat, že ti ani ten sig nevydrží nějak moc dlouho. Já jsem měl štěstí na první zbraň - koupil jsem za super cenu walther p88c. Tady na fóru ji myslím moc lidí nemělo v ruce, nikdo mi k ní nic nepověděl, ale každý, kdo ji z ní střílel, byl nadšený - byla to (v rámci možností a určení) dokonalá zbraň, a to zpracování - nádhera! Ale po 3 letech mě tak nějak omrzela, propadl jsem 1911kám a jak jsem walthera celou dobu opatroval, leštil a dával jsem na něho pozor, tak jsem ho s radostí prodal a koupil si vysněnou 1911. Teď nemám ani pomyšlení, že bych se jí zbavil, ale jak se znám, tak za pár let to na mě přijde zas... :roll: takže znát tehdy své budoucí myšlenkové pochody, první zbraň bych vůbec neřešil..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 19 čer 2009 08:52

Kdyby ten Sig mel najeto 35000, tak bych to resil, takhle to nema cenu - ber 8) Stejne u jedny zbrane neskoncis, to ti zarucuju :lol:
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 19 čer 2009 09:41

Ale bacha na to, abys omylem neměl dvě stejný :lol:

Abych nebyl OT, tak taky myslím, že chybu neuděláš.
Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 19 čer 2009 10:01

já mam i dvě stejný :lol:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Dolfik
Příspěvky: 23
Registrován: 14 čer 2009 20:44

Příspěvek od Dolfik » 19 čer 2009 10:25

juuu konečně se to trochu rozjelo :-D já taky vím, že u jedný nezůstane, ale zrovna teď sem chudej student ;-)Až budu bohatej pan inženýr, tak to taky nebudu tolika řešit, prostě koupím a pak kdyžtak prodám dál, když nebude vyhovovat ;-) k těm zásobníkům, budu k němu mít 4 už v ceně a další příslušenství asi ani nehledám... díky za názory ;-)
Jen mrtví viděli konec války. Platón
Odpovědět