Prebijeni streliva

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Jednotná střela

Příspěvek od Návštěvník » 22 úno 2006 10:24

V tom se shodnem - vyplatí se jednotná střela, nic jiného ne. Tam je úspora 12 Kč na jedné ráně.
Kdybych byl vrah zvířat (nebo normální vrah), jistě bych se vyblbnul na střele tvořené olůvky na lanku apod., ale to mě vůbec neláká. Nicméně ta možnost tu je, zákon to nijak neomezuje. Je úplně jedno, co utrhne kachně hlavu.


OKparts
Příspěvky: 27
Registrován: 22 úno 2006 10:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Brokovnica v rusku

Příspěvek od OKparts » 22 úno 2006 10:52

V Rusku sú povolené len brokovnice (pre obyčajnych poľovnikov), preto tam strieľajú všetko brokovnicou. Myslím, že ruský poľovníci mali zvládnuté aj prebíjanie brokových nábojov, vrátane odlievania jednotných striel. Niekde bol o tom článok (len keby som si spomenul kde, bolo to už pred rokmi).
www.alarmtechnika.sk
Návštěvník

Nic na tom není

Příspěvek od Návštěvník » 22 úno 2006 10:59

Myslivci to kdysi lili prostě do jedné papírové patrony, ono olovo má docela mizivě nízkou tepelnou kapacitu a z jedné obětované prázdné patrony vytáhneš váleček, který rozdělíš (pilkou nebo sekerou nebo ukroucením kleštěmi!) na 3 díly a ty pak vystřelíš. Na 50 m nemůžeš minout.
Před 14 dny jsem zkusmo lil do novodurové trubky a normálně jsem z ní odlitek vytáhl, kdyby mi o to šlo a byl bych rychlejší, tak se ta trubka dá použít k odlití stejného válečku i víckrát. Když to v ní necháš napůl zatuhnout, znatelně se zvětší její vnitřní průměr, ale pořád je použitelná.
Jinak na lití jednotnýcb střel do brokovnice mám kleště, při dostatečné teplotě formy i olova je jedna jako druhá a přesnost je (už jednou jsem o tom psal) "do kýble na 80 metrů spolehlivě".
Odpovědět