Prebijeni streliva

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Přebíjení střeliva

Příspěvek od Návštěvník » 27 lis 2003 18:07

Zajímalo by mě za kolik se dá přebíjet náboj 9mm luger a co na to potřebuji a kolik stojí pořízení takové přebíječky.Kolik stojí jednotlivé komponenty a jaké jsou vaše zkušenosti.


Návštěvník

re:Přebíjení střeliva

Příspěvek od Návštěvník » 05 pro 2003 12:23

9 luger přebiješ tak za 2,- : hilzna (posbíráš) zápalka (0,60Kč) prach (0,40 Kč) střela (od 1Kč).
Návštěvník

re:Přebíjení střeliva

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2003 12:20

Za kolik by to cca bylo u .45 AUTO ?
díky
Návštěvník

re:Přebíjení střeliva

Příspěvek od Návštěvník » 14 bře 2004 15:16

určitě se to vyplatí přebíjím 357 Magnum a jeden náboj přijde asi na 2,50
sportschützer

Příspěvek od sportschützer » 30 lis 2005 11:01

prebijeni naboju se vyplati uz z duvodu presnosti kdy si muzete najit nejlepsi laboraci pro Vasi zbran
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Re: Přebíjení střeliva

Příspěvek od MARKONY » 30 lis 2005 11:45

Anonymous píše:Zajímalo by mě za kolik se dá přebíjet náboj 9mm luger a co na to potřebuji a kolik stojí pořízení takové přebíječky.Kolik stojí jednotlivé komponenty a jaké jsou vaše zkušenosti.
mne vyjde na 1.60Kč ,zapalka REMINGTON 0.50 Kč střela olovo 155gr 0.85 Kč prach Ac 05 0.30 Kč podivej se na www.limit.cz ma nejlepší ceny v republice .
aaa1

Příspěvek od aaa1 » 21 úno 2006 17:38

mam taku blbu otazku daju sa prebíjat naboje do brokovnice?
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 21 úno 2006 17:43

Daju...
aaa1

Příspěvek od aaa1 » 21 úno 2006 17:50

dajú? a ako? ja som myslel že po vystrele je papierova alebo plastova nabojnica nepoužitelna
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 úno 2006 08:52

Používají se na to celomosazné nábojnice.
Návštěvník

Naprostá hovadina

Příspěvek od Návštěvník » 22 úno 2006 09:14

Mosazné nábojnice do brokovnice sice existovaly, ale normálně se přebíjely papírové (dokud se vyráběly a nestály mrtě peněz). Dnes jsou levné náboje v plastové nábojnici a ta jde přebít minimálně 10x, než se vymačká lůžko zápalky tak, že jde starou zápalku vytáhnout nehtem a novou natlačit dovnitř malíčkem :-)
Nábojnice nejvíc trpí v místě krimpování, což lze řešit třemi způsoby: krimpovat do hvězdy, což umí jen speciální stroj (dá se v ČR koupit, ale je to plnoautomat - pro normálního střelce nehorázně drahý), nebo krimpovat zakružovačkou, což ale znamená, že se nábojnice na konci rychle (2-3 přebití) roztřepí k nepotřebě, nebo nekrimpovat vůbec, používat větší jednotnou střelu s ostrými drážkami, která se do nábojnice zasekne. Pak se ale může přebíjet jen do nábojnic SB (jsou ze silného plastu, zatímco všechny ostatní značky, které jsem střílel, mají stěnu minimálně o polovinu tenčí).
Osobně volím variantu 3: přebíjení jde rychle (krimpování je časově náročné). Broky tak jako tak už dnes koupíš tak draho, že se přebíjení sportovních nábojů nevyplatí.
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 22 úno 2006 09:54

Je to DILLON SL 900 a stoji 29 730 Kč , jinak se podivej na http://shop.vmcustom.cz/data/prebijeni/DILLON.pdf
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 úno 2006 10:05

2Anonym:
Brokové náboje nepřebíjím ani brokovnici nemám, ale ty mosazné brokové hilzny jsem viděl v jedné reportáži z Ruska.
Jinak nepochybuji, že na světě existuje jediný správný způsob na přebíjení těch nábojů, a to je ten co používáš ty. :?
Návštěvník

Dáme souboj? :-) (pro novináře)

Příspěvek od Návštěvník » 22 úno 2006 10:12

Rozhodně netvrdím, že existuje jediný správný způsob, ale dovolím si tvrdit, že jsem viděl dost lidí přebíjet a nikoho do mosazných brokových nábojnic.
Věřím radši tomu, co dělám, než tomu, co ukazuje bedna.
Nechtěl jsem se tě nijak dotknout - to v žádném případě ne - ale abys zájemce o přebíjení nutil shánět mosazné hilzny, to je trochu moc. Jde to bez nich, stejně jako to jde bez toho stroje.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 22 úno 2006 10:21

Kubajzz píše:2Anonym:
Brokové náboje nepřebíjím ani brokovnici nemám, ale ty mosazné brokové hilzny jsem viděl v jedné reportáži z Ruska.
Rusko doporucujem nebrat do uvahy....moj spolu-polovnik bol minuly rok na vylete Kazachstan-Sibir a domov.Co to tam videl....brokovnicou sa striela vsetko,mosadzne hilzne su tam velmi vzacny sortiment.Ti obycajny polovnici,ked ulovia 3 vlkov,dostanu od uradov povolenie na odlov jedneho losa pre vlastnu potrebu.Ked sa ho pytal,cim losa streli,odpovedal predsa brokovnicou. :shock: Jednotnu strelu si urobi na sustruhu so zliatiny bronzu.Vzdialenost?Max. do 20 metrov...to ale v tajge pre domacich nie je velky problem.....

A k prebijaniu brokoveho streliva,myslim,ze v dnesnej dobe sa asi velmi neoplati.Ked kupim lovecky naboj okolo 6-7 korun,sportovy za cca. 3,50-3,90,-Sk,tak aspon mne sa to neoplati.A keby som si mal prebit tie mnozstva,co spotrebujem,tak by som cely rok ine nerobil....Aj ked samozrejme niekomu sa to vyplacat,moze....to nepopieram.
Odpovědět