Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 14 čer 2009 14:08

petr3548 píše:Od jaké firmy máte tu Berettu F92?
Mám ji od firmy Voltran a jsem maximálně spokojen, je sice tošku větší,ale mě se líbí, mám ji už 5 let a neměl sem jedinou poruchu :)


Mephi

Příspěvek od Mephi » 14 čer 2009 21:10

Já mám malý revolver na 5 ran a ještě se mi nestalo, že bych po výstřelu zaslzel. Je to Weihrauch HW37 a když jsem ho porovnával se starou Korou 007, kterou také vlastním, tak je u něj fuka mezi hlavní a bubnem celkem o dost větší.
Akorát se mi u něj zdá, že má až přehnané výstuhy v hlavní a že to látku při výstřelu zbytečně dost brzdí ... velký odpor.

Jinak je to samozřejmě i o citlivosti každého jedince. Kdo je citlivější, tomu stačí, že mu troška přistane na obličeji a jinému ani nevadí, když mu to lízne oko :D
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 17 čer 2009 12:55

Tak mám odpověď, vložím ji sem tak, jak jsem ji obdržel. Problematiku plynových zbraní upravuje podrobně vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 370/2002 Sb., o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva. Podle této vyhlášky je dovoleno užití nonivamidu v množství maximálně 50 mg v jedné plynové nábojce. Náboje s obsahem 120 mg tedy povoleny nejsou. Plné znění výše uvedené vyhlášky Vám zasíláme v příloze.

Konkrétní postih za použití nepovolených nábojů do plynové zbraně zákon přímo nevymezuje. Jistě by záleželo na tom, za jakých okolností byste je použil. Zákon hovoří o použití střeliva, které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, pouze u držitele zbrojního průkazu. Tam jde o přestupek, za nějž lze uložit pokutu až do výše 50 tis. Kč.


Vyhláška:



370/2002 Sb.

VYHLÁŠKA
Ministerstva průmyslu a obchodu

ze dne 26. července 2002

o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva

Ministerstvo průmyslu a obchodu stanoví podle § 79 odst. 4 zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu a o změně zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů a o změně zákona č. 288/1995 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o střelných zbraních), ve znění zákona č. 13/1998 Sb., a zákona č. 368/1992 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon), ve znění pozdějších předpisů, (zákon o zbraních):

§ 1

Dovolené výrobní provedení plynové zbraně a expanzní zbraně

(1) Hlavní části plynových zbraní a expanzních zbraní musí být vyrobeny tak, aby byla znemožněna jejich úprava na zbraň, do které by bylo možné nabít a ve které by bylo možné odpálit kulový náboj nebo náboj s hromadnou střelou.

(2) U expanzní zbraně musí být v hlavni vestavěny zábrany, při jejichž odstranění musí dojít ke zničení hlavně.

(3) U plynových a expanzních zbraní musí být rozměry nábojové komory takové, aby byly pouze pro střelivo, na něž je zbraň konstruovaná.

(4) U expanzní zbraně osa vodící části vývrtu hlavně a osa nábojové komory musí mezi sebou svírat úhel nejméně 30 nebo musí být od sebe přesazeny tak, aby úderník nemohl odpálit střelivo vložené do vodící části vývrtu hlavně.

(5) U expanzních zbraní s přesazenými nábojovými komorami musí při odstraňování hlavně dojít k poškození v místě upevnění hlavně.

(6) Ústí nábojových komor revolverového válce expanzní zbraně musí být oproti nábojové komoře zúženo a přesazeno.

(7) U plynových a expanzních zbraní, jejichž konstrukce je řešena tak, že umožňuje při běžné manipulaci a čištění zbraně rozebrání hlavních částí, musí být tyto části konstruovány tak, aby z nich nebylo možno střílet kulový náboj nebo náboj s hromadnou střelou.

§ 2

Dovolené výrobní provedení střeliva

(1) Za dovolené výrobní provedení střeliva se považuje
a) střelivo se střelou celoplášťovou, poloplášťovou, olověnou, plastovou, pryžovou nebo značkovací. Jádro střely smí být pouze z měkkého materiálu, přičemž plášť střely smí být ocelový, tombakový, plastový, teflonový nebo měkkým kovem pokovený,

b) signální a pyrotechnické prostředky s akustickým, světelnými nebo dýmovým efektem určené pro střelbu ze zbraní a

c) střelivo se středovým nebo okrajovým zápalem s hromadnou střelou.

(2) Plynové nábojky musí být provedeny tak, aby při výstřelu nedošlo k vržení zlomku nebo části nábojky nebo střeliviny, které by při zkušebním výstřelu na vzdálenost 1,5 m od ústí zbraně prorazily list papíru o hmotnosti 100 - 115 g/m2 a tloušťce 0,12 +/- 0,02 mm. Náplň plynové nábojky musí být při opuštění hlavně v plynném nebo kapalném stavu nebo ve formě aerosolu.

(3) ICt50 dráždivé látky nesmí být vyšší než 100 mg.min.m-3 a vyšší než jedna setina hodnoty LCt50. ICt50 je koncentrace dráždivé látky, která způsobí, že 50 % zasažených nechráněných osob po jedné minutě působení dráždivé látky není schopno pokračovat v útoku. LCt50 je koncentrace dráždivé látky, která po jedné minutě působení má za následek uhynutí 50 % pokusných zvířat.

(4) Doba vyprázdnění jedné plynové nábojky při odpálení nesmí být delší než jedna sekunda a při tom nesmí být uvolněno více dráždivé látky v miligramech, než odpovídá čtyřnásobku hodnoty ICt50.

(5) Náplně plynových nábojek mohou obsahovat jako dráždivou látku chloracetofenon v množství maximálně 300 mg, o-chlorbenzylidenmalononitril v množství maximálně 80 mg a nonivamidu v množství maximálně 50 mg v jedné plynové nábojce.

(6) Plynová nábojka musí být na dně nábojnice opatřena značkou druhu dráždivé látky, a to pro chloracetofenon značkou CN, pro o-chlorbenzylidenmalononitril značkou CS a pro nonivamid značkou PV (technický pepř), a pokud to průměr dna nábojnice neumožňuje, barevným označením (pro chloracetofenon barva modrá, pro o-chlorbenzylidenmalononitril barva žlutá a pro nonivamid barva hnědá).

(7) Na spotřebitelském obalu plynových nábojek musí být uvedeno v českém jazyce:
a) značky dráždivých látek obsažených v plynové nábojce podle odstavce 6 a jejich chemické názvy,

b) hmotnost jednotlivých dráždivých látek obsažených v plynové nábojce,

c) plynové nábojky s nonivamidem používat pouze proti zvířatům,

d) datum, do kterého jsou plynové nábojky použitelné (měsíc a rok),

e) typy zbraní, ve kterých lze plynové nábojky používat,

f) výstražné upozornění: "Pozor! Obsahuje dráždivé látky. Chraňte před dětmi. Při střelbě na vzdálenost do 1 m a při použití v uzavřených prostorách hrozí vážné poškození zdraví." a

g) pokyny pro bezpečné používání a pokyny pro první pomoc.

§ 3

Zrušuje se vyhláška č. 215/1996 Sb., o dovoleném výrobním provedení akustických zbraní a plynovek, plynových nábojek a střeliva.

§ 4

Účinnost

Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2003.

Ministr:
Ing. Rusnok v. r.


Podle mého názoru nikdo nepřijde na to, kolik pepře v náboji je, nikdo ho nebude posílat na analýzu, nevím, jestli by to u vystřeleného náboje poznali, ale u plného určitě, ale neměl bych z toho takovej strach, dneska jsem zkoušel vystřelit 2 PV 45 a 2 CS 80 a jenom po výstřelech mi trtochu zaštípal nos a oči, jinak to na mě nešlo vůbec, jak Vám vypadá pepř, já ho ani neviděl, byl tak rozdrcenej, že nebylo jasný, jestli v tom náboji vůbec něco je, to jsem se přesvědčil až když jsem cítil trochu oči, ale nechtěl bych dostat přímej zásah. Ne, že bych nechtěl mít 120mg PV.
Jinak kdyby někdo chtěl, tak E-mail: 3547@seznam.cz
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 17 čer 2009 13:54

Jak byste mi doporučili čistit plynovku, když je v hlavni přepážka? Jinak vím, ale ta hlaveň nejde, prostříkal jsem jí ballistolem a vytřel hadrem jak to šlo, ale od oleje ji uplně nevysuším, holt vyschne sám.
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 17 čer 2009 15:46

petr3548: tak to koukám jak puk, konečně něco bližšího k přečtení. Klobouk dolů :wink: :D Takže nejspíš utřeme slinu a zůstaneme u 45mg. Co jsem se díval na SK e-shopy, tak tam při obědnání čehokoliv co spadá do kategorie "D" chcou číslo občanky a je otázka, jestli by to vůbec byli ochotní poslat do ČR, když to tady není povolené. Takže asi holt smůla :idea: Já to lámat přes koleno nebudu :roll: Co jsem si všiml, tak ta 120 má červenou barvu, takže ani není potřeba na nějakou analýzu posílat. Navíc si myslím, že by to ani nikdo neudělal, byli by sami proti sobě, pokud by tě napadli a ty se tím bránil.. Já ji čistím po každé střelbě tak, že jí vystříkám silikonovým olejem, nechám to chvíli působit, pak hlaveň vytřu vatovýma tyčinkama do "bíla", znovu nastříkám a nechám tak, promazané, nakonzervované. Dále pak používám vazelínu, kterou rozetřu na veškeré pohyblivé části zevnitř včetně kohoutku. Zvenku pak otřu hadříkem a schovám do pouzdra :)
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Příspěvek od ricci35 » 17 čer 2009 17:20

Nemáte někdo foto jak jsou uspořádané součástky uvnitř bubínkového revolveru?
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 17 čer 2009 17:54

Asi takhle, já taky tu hlavěň prostříkam, ballistol je dobrej, rozpouští a když stříknu teď, tak teče čistej, jinak bych radší měl hlaveň suchou, potom se tam v namazané hlavni může pepř zachycovat... takže radši vytřu hlaveň do sucha, jak to jen jde, jinak při čištění jsem si slušně zaslzel a zakýchal. Dělá Vám taky sklopený kohout při náboji v komoře důlky na náboji? Mě ano, sice menší, než na vystřeleným, ale jsou tam. Proč 120mg PV, tak vystřelim čtyři 45mg PV a mám podobnej účinek :D
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 17 čer 2009 22:10

petr3548 no před střelbou by měla být hlaveň suchá, nábojová komora zase namazaná :) Já třeba nábojovou komoru mažu motorovým olejem, plnou sintetikou :lol: Mám za to, že tím snáze předejdu případnému zaseknutí náboje :roll: :lol: Jo a náboj v komoře...bych měl strach, že se někde něčím klepnu po kohoutu a že mi to upálí vercajk v trenkách, takže náboje raději jen v zásobníku :lol: :wink:
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 17 čer 2009 23:11

Do kohoutu neklepnu, protože mám Walther P99 a ten vypadá ze zadu podobně jako Glock, ptal jsem se na to známého a on mi říkal, že by to neměl být problém, jinak by mi to vercejch upálilo hned (vnitřní opaskové pouzdro a nosím ho za pasem). Měl jsem Bruni GAP a nedoporučuji, nakonec vrácen v reklamaci a vyměněn za Walther P99 (i když jsem si doplatil), sekaly se mi náboje v komoře (zapřicovaly, nevyhazovaly) a nakonec prasklo něaké perko, tak jsem ho úspěšně vareklamoval, přesvědčil se, že některé levné plynovky nemají cenu a když chci ji chci na obranu, tak jsem volil na doporučení prodavače Walther P99 a jsem maximálně spokojen. Jinak náboje lehce mažu (přejedu lehce naolejovaným hadrem).
Mephi

Příspěvek od Mephi » 18 čer 2009 00:24

Tady je to schéma:
http://www.mek-schuetzen.de/Blueprints/ ... volver.png

Jinak všechny zbraně čistím Konkorem 101. S hlavní mám taky problém :) U staré Kory projdu i kartáčkem, ale u HW37 pomalu ani špejlí... :D :twisted:
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 18 čer 2009 11:07

Já bych to projel tak narovnanou kancelářskou sponkou, jak Vám vypadá výstřel pepřového nebo slzného náboje, viděl jsem video a bylo to jak mouka a mě to jde mnohem jemnější, skoro jako slepej náboj, ale zase se toho líp nadýchá a líp to zanese oči, jako brusnej papír, když přejedu železo hrubým, tak tam bude několik hlubších rýh, ale s jemným budou sice rýhy méně hluboké, ale za to očistim větší plochu, rýh bude víc, tohle by zaprášilo oči solidně, Umarex má mnohem lepší přepážky v hlavni než třeba Bruni (s tím mohu srovnávat, měl jsem GAP) nemá na konci zůžení hlavně za kterým se u GAPu chytalo dost pepře, CS i bordelu ze slepáků.
Mephi

Příspěvek od Mephi » 18 čer 2009 22:00

Taky nemám při výstřelu žádný velký oblak. I když ono to jinak vypadá když se na to člověk dívá z pohledu střelce a nebo z pohledu přihlížejícího.
Asi budu muset drahou polovičku přesvěčit aby si vystřelila a budu to sledovat z boku, abych to mohl porovnat :D Ale jestli jí přesvěčím vystřelit .... např ostrou nechce vzít ani do ruky :lol:

Já mám v hlavni téčkový profil a to se čistí dost blbě. Kdyby to rozdělili na polovinu přepážkou jako je u starších, tak by to bylo lepší....
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 18 čer 2009 22:50

Já mam nakonci hlavně taky T profil (jako znak meďáku) ale blíž u je hlaveň půlená. komory
Majki
Příspěvky: 14
Registrován: 14 led 2009 11:28

Příspěvek od Majki » 22 čer 2009 15:17

Chcem sa opytat na znacku ATAK ARMS. Konkretne na model Zoraki914 auto.Mate niekdo skusenosti stouto znackou popripadne skonkretnym modelom??Dakujem.
Dufam som to sem dal dobre a nebude zle. :oops:
trifonov
Příspěvky: 9
Registrován: 23 čer 2009 07:49

Zoraki 914

Příspěvek od trifonov » 23 čer 2009 08:10

Majki píše:Chcem sa opytat na znacku ATAK ARMS. Konkretne na model Zoraki914 auto.Mate niekdo skusenosti stouto znackou popripadne skonkretnym modelom??Dakujem.
Dufam som to sem dal dobre a nebude zle. :oops:
Zoraki 914 vlastním, je spolehlivá, řekl bych, že za cenu, za kterou ji seženeš je to spolehlivá a docela dobře zpracovaná plynovka. Moje je v černé lesklé barvě, myslím, že je to nejlepší volba, matná černá se prý dost odírá a chromová verze prý taky není příliš dobrý výběr, na což mě upozorňoval proddavač, že u těchto levnějších zbraní dochází občas k odlupování chromu. Jinak je dodávaná v plastovým kufříku, kde najdeš samotnou braň, jeden kus zásobníku, nádstavec na střílení pyrotechniky, kartáček na čištění zbraně a návod v češtině. Pokud tě zajímají technické parametry: Zásobník - 14 nábojů, délka154 mm, výška121 mm, šířka36 mm, hmotnost 700g. Ktéto zbrani není problém koupit pouzdro k nošení na opasek již od 260 korun, popřípadě jiné. Pistole je rozebiratelná, k čemuž je potřeba si najít trochu "grif" nicméně po pár pokusech to jde již samo. Velkou výhodou je použití kovových součástek, oproti jiným výrobcům, kteří v této cenové kategorii rádi upřednostňují plast.
TRIFONOV
Odpovědět