Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 06 čer 2009 12:19

Keby som ťa chcel napadnúť (teoreticky) tak sa budem snažiť si zaistiť také podmienky aby si mal čo najmenšiu šancu účinne reagovať :wink: .
S plynovkou je šance zasáhnout dřív a zmizet.
Predpokladáš že keď dostane zásah plynovkou tak sa už nič nepokúsi urobiť (alebo že už nebude môcť nič urobit) ? To sa nestáva ani použiťí ostrej zbrane.


Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Mephi

Příspěvek od Mephi » 06 čer 2009 16:44

ALKAJ píše:Keby som ťa chcel napadnúť (teoreticky) tak sa budem snažiť si zaistiť také podmienky aby si mal čo najmenšiu šancu účinne reagovať :wink: .
S tím naprosto souhlasím. Navíc rozumný člověk, pokud nejde o život, rezignuje. Jen jsem chtěl říct, že i v takovém případě, naskytne-li se možnost je bezpečnější použít jakoukoli plynovou nebo pepřovou zbraň (plynovka, sprej). Maximálně zasahnu oba a oba se rozbrečíme :D
Nůž, pistole, teleskop, atp. jsou už dost nebezpečné. Je třeba brát v úvahu, že má zbraň je zároveň potencionální zbraní protivníka .... pokud mi ji sebere. :wink:
Predpokladáš že keď dostane zásah plynovkou tak sa už nič nepokúsi urobiť (alebo že už nebude môcť nič urobit) ? To sa nestáva ani použiťí ostrej zbrane.
Z toho celý princip vychází. Nevěřím, že kdybys dostal pepřem do očí, tak začneš kolem sebe střílet ostrou naslepo... To by rozumný člověk asi neriskoval (chodci, auta, okna). Po zásahu ostrou je to trochu jiné, i když to asi s člověkem docela zamává. Ona bolest dokáže hodně paralizovat, ale zas tu jsou endorfiny, adrenalin a podobné chemické "zázraky", které dokáží udělat divy. Ale nevycvičený člověk si asi bude chtít zachovat zdravý zbytek kůže než se pouštět do dalších soubojů. A sahat po pistoli, když už jeden zásah dostal si říká o další ... ale to je vše teorie a člověk v takových situacích jedná jinak.

A pokud mě napadne vytrénovaný člověk, který je v podstatě válečným strojem, tak mi neponůže ani ostrá, ani plynovka, zkrátka nic. Celé to beru z pohledu agresora, který sice pistoli má, ale to je vše. :D

Edit// A ještě musím samozřejmě dodat, že správné vyhodnocení situace se týká jak člověka s ostrou, tak s plynovou zbraní. Vždy to nese riziko, takže je třeba mít reflex podložen rozumem.
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Příspěvek od Petek » 11 čer 2009 08:12

Tak sem si poridil atak zoraki 914 a zatim se zda dobra :-) Dnes sem vyzkousel jen tak vystrelit jeden CS a jeden peprak a musim rict,pri tom pepraku rana jako z dela.To sem ani necekal,je to jak z brokovnice (tata myslivec,tak prirovnavam... ikdyz zas tolik mi v usich nepiskalo,tak jen o malinko mensi) Ten CS takovou ranu neudelal,ale taky byla vetsi nez sem myslel.To se na videich nezda :-D Jinak ale,vystrelit parkrat v noci na ulici (kdyz by to bylo potreba),tak to zarucene zbudi celou ulici a i policajty (pokud vas nekdo uvidi) rekl bych.Nestalo se vam to uz?
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 12 čer 2009 19:15

Petek: je to dokonce takový randál, že už jen z něj se musí protivník ze*rat, pokud to nečeká a s kokynem v gaťích by mě, si myslím, stopro nedoběhl :lol: Ten pepř bych videl už jen jako perličku na dortu :lol: ale néé, žertuju, já si ale při "hraní" preventivně rvu do uší vatu. Jednou jsem na ní zapomněl a teda nevím, jestli je s nádstavcem na světlice zvukový efekt větší (při odpalování světlice) nebo jestli ta vata opravdu tolik tlumí, ale v uších mi píská ještě teď, po dvou týdnech.. :roll: :idea: Já spíš teď poslední dobou přemýšlím, jestli třeba délka hlavně má nějaký vliv na dostřel "oblaku" :?: :roll: :lol:
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 12 čer 2009 19:37

Ještě bych měl jednu takovou otázečku: kde bych se dočetl v zákoně něco o plynových pistolích konkrétně? Já nic bližšího nikde nenašel. Třeba o tom, že jsou u nás zakázané náboje PV 120mg... Beru to zatím jen jako "lidovou pověst" podloženou tím, že je opravdu nikde na netu nenabízí... Pokud by mi tady byl někdo ochotný napsat odkaz, bych mu byl zavázán. V opačném případě nebudu váhat a nechám si je dovést z D či SK. :arrow: Děkuju
Naposledy upravil(a) kolík z davu dne 13 čer 2009 00:44, celkem upraveno 1 x.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 12 čer 2009 21:00

Zdravím, já o tom nikde nečetl, prodejce mi to potvrdil s tím, že při odhalení hrozí vysoká pokuta až podmínka, ale tvrdil mi to on, takže nevím, ale plynovku používám, nechci riskovat, používám nastřídačku 45mg PV a 80mg CS ještě jsem naštěstí nemusel tyto náboje zkoušet proti člověku a ani proti zvířeti. Možná, že pokud byste je objednával, měl bych zájem se s Vámi rozdělit o poštovné a odkoupiti od Vás tyto náboje, jen ale předběžně asi 20ks, protože jich 16 nacpu do zbraně. Jde taky o to, na kolik by vyšla jedna krabička (10ks) rozdělil bych se s Vámi o poštovné z ciziny a zaplatil bych poštovné ke mně, pokud nejste z Plzně. Ale taky budu zkoumat, co za to hrozí a čím je to zakázaný, možná se zeptat v něaké právnické poradně.
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 12 čer 2009 22:57

Já tu svou mám vyloženě pro radost, ale protože jenden nikdy neví, tak když už by bylo potřeba, tak bych rád střelivo pokud možno co nejefektivnější, ale pokud by to bylo protizákoné, tak bych se smířil s tím, co můžu. Navíc i těch 45mg mi příjde jako docela slůšný obláček prachu, ale asi by to né každé "zvíře" muselo zastavit :lol: :roll:
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 12 čer 2009 23:29

petr3548 mě zase v obchodě řekli, že nejsilnější jsou jen ty 45mg, tak jsem se po ničem víc už raději nepídil :lol: Tak pokud by se k tomu dalo pozjištovat víc a nebyl by problém je vlastnit, tak by šlo se nějak domluvit :wink: :D
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 13 čer 2009 00:37

Jen tak pro zajímavost: jsem to dneska zkoušel mydlit do tvrdé brambory o průměru asi 5cm :oops: :lol: prvně asi z 15cm vzdálenosti a brambora se ani nehla, z 10cm se už pootočila, z 5cm odskočila, ale pořád nebyla poškozená.. důlek jsem do ní vypálil až když jsem jí přiložil k hlavni. Je to taková hlučnější svářečka na plasty, ale zatím bych neměnil! :twisted: :lol:
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 13 čer 2009 15:50

Ptal jsem se včera E-mailem v občansko právní poradně, takže mi zřejmě po víkendu odpoví, dám vědět. Nevím, když jsem otevřel krabičku s 45mg a nabíjel plynovku, tak jsem si neumyl ruce, nenapadlo mi, že to budu mít z nových nábojů na rukou a propmnutí očí nebylo příjemné, stačí silněji čichnout do déle neotevřené krabičky a ucítíte jako když čichnete do skleničky s klasickým pepřem, takže si myslím, že co se týká účinnosti, tak že nebudou slabý, a stejnak je ve zbrani víc nábojů, pokud se nemýlím, tak nejmenší kapacita plynovky je 4+1, takže je možné vystřelit vícekrát, já osobně mám 15+1 a to mi bohatě stačí a s kombinací látek PV+CS je to taky dobrý, jestli jsou zakázaný, tak nebudu riskovat je nosit, ale stejnak je mizivé riziko odhalení, kdo bude posílat náboje na analýzu? a když se budu bránit, tak pokud možno náboje posbírám, ale to podle situace, když na mě vylítne cikán s nožem, tak mu dam 2 rány a pudu, nebudu to řešit nšakým nahlašováním, z toho bych měl potíže akorát já.
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 13 čer 2009 18:49

Dobře, těším se na odpověď a snad né jen já :) No já když jsem to kdy zkoušel, tak jsem se musel hned po výstřelu klidit stranou a to ještě tak, že jsem si odkašlával... Jestli si Petře s plynovkou nikdy nezkoušel střílet PV nebo CS, tak bych ti doporučil to rychle napravit. Jak jednotlivě, tak i několik rychlých výstřelů po sobě, abys pak náhodou nebyl někdy překvapený a věděl, co od toho můžeš čekat :) I plynová pistole je o tréningu, když né o zábavě.. I já musím říct, že je to opravdu nešikovný obranný nástroj a bál bych se jí na obranu proti člověku použít a navíc je to i zakázané. Naopak na obranu proti zvěři je to podle mě ideální (už vůli té ráně, kterou vydá) a myslím si, že i pro tento účel byla vymyšlena. Přece jen to je o něčem jiném, když míříš třeba směrem do země například na útočícího psa, než když míříš někomu směrem na obličej, čimž vlastně vystavuješ zároveň i svůj obličej nečekanému zásahu. Já když střílím, tak je to vždy s brýlema. Dokonce se mi hned poprvé při prvním výstřelu (s pv 45) stalo to, že jsem cítil, jak mi zrnka koření přistály na obličeji a musím říct, že jsem to cítil ještě večer... Kdybych neměl brýle, asi bych se i rozplakal :lol: Plynovka jako obranná zbraň je nebezpečná a aby jí člověk mohl využít ve svůj prospěch, musí vědět co od ní může čekat a stále musí mít na pamati její nevýhody, kterých je bohužel celá řada. Plynovku pro potěšení-ano, pro řešení náhodných problémů-raději né. Každopádně i tento fakt nemění nic na tom, že bych chtěl mít ve svém arsenálu i pv 120 :lol:
Naposledy upravil(a) kolík z davu dne 14 čer 2009 10:41, celkem upraveno 1 x.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 13 čer 2009 20:17

Pepřák mi už 2x zklamal, poprvý malý, netrefil jsem se díky malýmu dostřiku a podruhý 50ml a to byla trefa, ale účinek ne, takže jsem přistoupil k plynovce a asi to vyzkouším, mám Walther P99, a prý se to u něj kolem kohoutu síří míň než třeba u CZ 75 nebo jiné zbraně s kohoutem venku, ale Vy asi myslíte, že se to odrazí od překážky nebo od větru, proti člověku jsou zakázaný pepřový, ale o slzných nevím, ale mám to na obranu proti zvířatům a když mi napadne člověk, tak není čas přebíjet na slzný nebo si z plynovky vyčarovat teleskop, prostě se bráním vším, co mám po ruce a pořád je to mírnější, než mu dát olovem nebo teleskopem (alespoň takhle bych se hájil). Jinak jsem viděl video (gas pistol human test) a nezdálo se mi, že to trefí i střelce, u revolveru ano, ale u pistole skoro nic, ale můžete mi popsat jak hodně asi to lítá na střelce a co máte za zbraň, záleží na podmínkách zbraň, vítr, náboje, překážka před zbraní....... Jinak plynovku používám kvůli tomu, že o ni nepřijdu jako o teleskop s kterým nakonec pořádně dostanu a hlavně kvůli věku.
S.T.E.N
Příspěvky: 71
Registrován: 15 srp 2006 10:34

Příspěvek od S.T.E.N » 14 čer 2009 09:41

Mám Berettu F92 a nikdy při střelbě se mi nestalo,že by mě pepřák nebo slzák zasáhl do očí, samozřejmě se nesmí střílet proti větru. Před léty jsem tady na gunshopu sehnal 120mg náboje s nonivamidem a musim říci,že mají opravdu silný účinek. Jednou na mě vyběhl feťák pod vlivem pervitinu s nožem a chtěl po mě peníze, tak sem ihned tasil, stačil jeden zásah a už se válel na zemi a nebyl ničeho schopný. Tak kdyby se tyto náboje daly ještě někde sehnat,jdu do nich taky 8)
kolík z davu

Příspěvek od kolík z davu » 14 čer 2009 10:40

Já se díval po tom nejmenším možném a koupil jsem si od Ekolu model Volga (agent), 9mm, 5+1 náboj, dostačující :) Je opravdu malá, když ji strčím do kapse od kalhot, tak o ni ani nevím. I co se týká funkčnosti, zatím se mi nestalo, že by se třeba sekl náboj. Ten zásah pepřem jsem dostal pouze u prvního výstřelu,ony to teda byly dva výstřely hned po sobě, ale pak když jsem ještě zkoušel znovu střílet PV, tak už se mi to nestalo. Co bylo tehdá špatně, netuším.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 14 čer 2009 13:37

Od jaké firmy máte tu Berettu F92?
Odpovědět