Vajicko

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 05 čer 2009 11:38

Někde sem četl statistiku podpory Komunistů v letech 1949, z té bylo jednoznačné že se komunisti těšily největší podpoře právě v Čechách,Morava a Slezsko až tak moc nefandily.Takže Komanče nám sem dovezly sousedi z Čech a dnes nám je budou otloukat o hlavu. :lol: :lol: :lol:


Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2009 11:39

Mluvil jsem o baště komunismu, nikoliv o ČSSD. To jsou dvě věci. Ve skutečnosti ale, bych měl spíš mluvit o levicovosti - a to je taky hodně široký pojem. Já osobně bych levicovost a ČSSD nemíchal vůbec dohromady. Jsou to totiž dvě zcela odlišné věci.
Současná politika ČSSD je krystalickou formou levicového populismu nejhoršího zrna.
Zatím, co skutečná levicová politika populistická není a mnohdy bývá i prospěšná. Opakuji: nesměšovat místní reprezentanty směrů, které se k levicovosti hlásí (ČSSD. KSČM, DS a podobní exóti) a levicových názorů.
Zatímco já sám jsem spíše pravicově smýšlející občan, občas musím uznat i legitimitu a oprávněnost levicových myšlenek. Ale od toho by tu měly být strany středu.
Jenže ouha, nic takového tu není. Protože i ODS, která se dodnes nepokrytě hlásí k pravicovosti, je ve skutečnosti stranou středu až levice - bohužel.
Je to, jako když příjdete do čínské hospody a na jídelňáku najdete věpřo-knedlo a švestkové knedle spolu s bavorskou klobásou a švýcarským sýrovým fondue.
Naposledy upravil(a) HanuIv dne 05 čer 2009 11:46, celkem upraveno 1 x.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 05 čer 2009 11:44

Já bych za přijatelnou formu levice měl pouze sociální soudržnost a solidaritu, v naprosto adresné individuální formě. Plošný výkrm vepřů a flákaču jak je dnes je o ničem. Kdyby byla pomoc adresná a cílená, byla by pro lidi co jsou přínosem a nebo ty co mají smůlu. V dnešním podání je to pro vyčůroše a flákače, takže to hodně stojí a jsou tlaky nedat nikomu nic s vojínkou menšin co řvou že to je rasizmus.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2009 11:51

Jistě, sociální pomoc má být rychle fungující, cílená a účelná. Místo toho tu je návrh na pastelkovné pro všechny rodiče (ať se jedná o chudé zaměstnance z Mostu, nebo bohaté zaměstnance z Prahy). Fakt je, že pravicová strana by ale se sociálními vymoženostmi nikdy sama o sobě nepřišla.
Stejně tak tu je legitimní požadavek stávky v případě, že se zaměstnanci nejsou schopni dohodnout se zaměstnavatelem na evidentně legitimních věcech.
A věřím, že podobných věcí tu je víc.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 čer 2009 13:24

Co mohu jako ekonomický amatér posoudit, tak mám dojem, že ČR na levicovou politiku prostě nemá prostředky, podobně jako ostatně zbytek Evropy.
Pokud bychom se chtěli podívat na relativně přijatelný (relativně..!!!) model levicového státu, postačí Rakousko.

To HanuIv:

bojím se, že levicovost a ČSSD spolu velmi úzce souvisí. Pokud se podíváš na trapně podprahové útoky ČSSD, které útočí na základní pudy hlupáků (blahobyt, pastelkovné, záchytná sociální síť, doktoři + školy gratis), jedná se vesměs o ekonomicko-populistické zločiny v masce levicové dobroty. Je úplně jedno, jestli strana typu ČSSD provádí ryzí populismus, nebo to myslí dobře. Finálový efekt bude stejný.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 čer 2009 13:31

edelweiss píše:Já bych za přijatelnou formu levice měl pouze sociální soudržnost a solidaritu, v naprosto adresné individuální formě.
No way.
Nikdy by se Ti nepodařilo (a zaplaťpámbu za to) vytvořit takovou armádu úředníků, která by dokázala posoudit potřeby každého jednotlivce. Dle mého odhadu by to vycházelo zhruba 1úředník/5potřebných, aby bylo možno posoudit požadavky naprosto adresně a individuálně.
Není to prakticky realizovatelné a to nemluvím o obrovské živné půdě pro korupci, prospěchářství apod.

Co se týče plošného řešení, dalo by se třeba uvažovat o poukázkách na jídlo, nebo o zřízení dotovaného zařízení s teplou polívkou v zimě. To je ale asi tak vše...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2009 15:23

Childeater píše:Co mohu jako ekonomický amatér posoudit, tak mám dojem, že ČR na levicovou politiku prostě nemá prostředky, podobně jako ostatně zbytek Evropy.
Pokud bychom se chtěli podívat na relativně přijatelný (relativně..!!!) model levicového státu, postačí Rakousko.

To HanuIv:

bojím se, že levicovost a ČSSD spolu velmi úzce souvisí. Pokud se podíváš na trapně podprahové útoky ČSSD, které útočí na základní pudy hlupáků (blahobyt, pastelkovné, záchytná sociální síť, doktoři + školy gratis), jedná se vesměs o ekonomicko-populistické zločiny v masce levicové dobroty. Je úplně jedno, jestli strana typu ČSSD provádí ryzí populismus, nebo to myslí dobře. Finálový efekt bude stejný.
Levicová politika je (hlavně v západní Evropě) součástí každodenního života. Důvodem, proč je celá Evropa dnes hospodářsky neschopná jakékoliv konkurence (třeba s Asijskými státy) ve výrobní oblasti (včetně zemědělství), je právě ona levicová politika. V ČR je levicovost provozována vesměs všemi stranami.

ČSSD se prezentuje jako patron chudých. Vyznívá to mnohdy jako patron závistivých a hloupých (to je v Čechách i na Moravě běžný stav, který tu přežívá ještě z dávných dob, kdy všichni měli být stejní a nikdo nevyčníval z řady).

Ostatně ono zdravotnictví zadarmo je věc, kterou všichni hlásají a nikdo ji neplní, protože to je nesmysl. Pokud je zdravotnictví zdarma, pak mi vysvětlete, proč platím takové hrůzné peníze instituci zvané Všeobecná Zdravotní Pojišťovna? DRáth si plete slova bezplatné a neziskové (a ví, že ani to druhé není v současnosti splnitelné). A to je doktor se šesti lety vysoké školy a dalšími minimálně 12 lety škol ostatních. Chybou ODS a ostatních stran je, že se nikdy neobtěžovaly komukoliv cokoliv vysvětlit.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 05 čer 2009 15:54

Chybou ODS je smůla na předsedu, bodrý jeliman Topolánek se k tomu nehodil a nehodí. Nemá jasnou vizi, je to jenom hasič trablů. Nemá dar empatie, neumí oslovit masy a neumí prodat to, co je (bylo) největší devizou ODS - původně středopravá orientace. Místo toho nevydržel psychicky a přiohnul (nechal přiohnout) slibnou partaj do bezpáteřního kočkopsa, od které bývalí voliči prchají anebo zůstávají jen proto, aby se nedostal k lizu Paroubek.

Proto, jak jsem říkal, čekám na Kalouskovu stranu, zdá se, že by to mohlo být to, co mě osloví. Jinak asi emigruju. ODS je pro mě ve stávající podobě téměř nestravitelný útvar, Paroubek už začal vykazovat známky psychické poruchy (napoleonský komplex + mesiášský + hypetrofovaná arogance, soběstřednost a neschopnost vést dialog). Zbytek partají už je úplně mimo moje spektrum zájmu.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 05 čer 2009 16:05

To jsme na tom stejně. Já už se minimálně 4 roky ptám, koho mám volit. Zatím mi nikdo neodpověděl tím, že by dal nějakou solidní alternativu. Kalousek byl dobrý ministr financí. Jaký bude předseda strany nevím, ale nechci si dělat zbytečné naděje. :roll: :roll:
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 06 čer 2009 01:08

No.
Dovolil jsem si uštědřit kromě technického vzdělání i ekonomické (považuji to za humanitní obor, byť ohodnocený inženýrským titulem) a soudím, že finance jsou majoritním sektorem. Post ministra financí kladu výš, než premiéra a zbytek ministerstev, protože muž na tomhle fleku fakticky ovlivňuje naprosto vše - i když jenom z cca 20%. Což považuji za největší průser.
Finance by měly být v rukou odborníků, nikoli sněmovny. Proč, sakra, kundy typu poslankyně Zelených, ovlivňují rozpočet?

Tady je, IMHO, meritum problému.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 06 čer 2009 08:47

Ale notak, trochu méně emocí na sklo.Jinak souhlas :lol:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 13 čer 2009 23:47

vejce na paroubka neschvaluju. kazdy ma pravo na nazor, muze svobodne s nekym nesouhlasit ale delat bordel na mitinku kde prijdou lide ktere ten program zajima mi prijde jako omezovani prav ostatnich. prirovnam to k tomu ze se prijdete do hospody kouknout na hokej a nekdo vam rekne ze se na to proste koukat nebudete protoze s tim nesouhlasi. asi byste byli trochu nasrani. proto nesouhlasit s paroubkem ano ale ne delat bordel na pokojnych akcich! osobne bych vrhace doporucil velmi durazne privest k rozumu gumovym masirovacim prostredkem.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Odpovědět