Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
TPreclik
Příspěvky: 5
Registrován: 03 kvě 2009 07:52

Re: ucpáno

Příspěvek od TPreclik » 09 čer 2009 22:52

daho11 píše:Když jsme stříleli s otcovou 47čkou jako děcka, tak se vzduchovka občas ucpala i s brokem no. 10, páč některý holt 10 nejsou. stačilo ho vysunout drátem zpět do násypky a vyklepnout. chodili jsme na dvůr se vzduchovkou, drátem a brokama.
kupoval jsem jednu 47čku ze školy, rušili školní výzbroj, kámoš taky jednu bral, byť je ucpaná, no nekupte to za 150.
přinesl mě ji, mám ji rozdělanou a měřil jsem to drátem zezadu a zepředu - rozdíl je 7 cm, to bude hafo broků.
přikláním se k názoru vrtáček a šroubeček. dostanu se k tomu až koncem prázdnin, pak napíšu jak to šlo.
To ještě neni tak hrozný. V tvém případě bych zvolil variantu se svářecím drátem, na kterým bych si udělal špičku. Dal ho do hlavně a lehce naklepával do broku. Určitě se ti ho povede celý "napíchnout" a vyndat. Mě se to omylem taky povedlo, ale vyndal jsem tím naráz 3 broky. Jo a hlaveň jsem hodně promazal WDčkem abych co nejmín zničil vývrt. Teď bych kecal jak tlustej svářecí drát jsem použil, ale byla to asi 3, ale to už nevím.


zbazin

Re: re:Vojenská vzduchovka vz.47

Příspěvek od zbazin » 09 čer 2009 23:14

Anonymous píše:Mám silnější pružiny a mosazné pístní kroužky.Přesnost-žádná sláva.
Nevíte, kde se to dá sehnat?

1. Na voj. vzduch. vz. 35 - pístová pružina a pístní (mosaz) kroužek
2. Na Slavii 620 - pístová pružina a píst. (silikon) těsnění, kryt mušky a zajišťovací šrouby hlavně

Díky.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 11 čer 2009 07:44

Pružina do Vz-35/47 zvykla byť na Aukro.cz, ale ak prečítaš vlákno, určite najdeš odkazy kde sa dajú zohnať.
Pružina a tesnenie piestu do S-620 pasuje z S-631/31. Krytku a šróbu už tiež len z aukcií, alebo z inzerátov.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nové

Příspěvek od Apevia » 24 čer 2009 19:30

Tak mám nový přírůstek. Po Tracy (AA S400) přichází již druhý Vz47. Tentokrát je značen "tgf" s logicky nízkým výrobním číslem a to 00283 a také samozřejmě má voj. přejímací značky (což mi udělalo velkou radost). Jen je trochu škoda, že nemá dlouhou (vojenskou) pažbu, má krátkou (civilní). Puška je v celkem dobrém stavu, jen brynýr na pár místech s ťupkami od rzi, ale nic velkého. No ale má chybu... Je slabá pružina a asi i vydřený pístní kroužek, proto je dost slabá (dost velký propad broků, někdy zůstávaj v laufu, nabíjecí páka jde dost slabě oproti druhé s novou pružinou).
Několik fotek zde:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jo a nevíte někdo, co znamená to číslo (napravo) od těch zkřížených mečů-10? A také co má být to na levo (nějaké kolečko s něčím) a taky co to znamená? Díky :)
Víc fotek v lepší velikosti tady: http://www.mojefotky.cz/fotoalba/fotoal ... _id=383916
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 01 črc 2009 16:01

->Apevia: řešil jsem podobné: vyběhaná hajtra (výhodná koupě), která broček vyplivla z hlavně až naponěkolikráté. Rozebral jsem, vyměnil kroužek pístu - takže nyní střílí co natažení to rána, ale < 2 Joule (fakt, s bídou prostřelí papír). Problém: soudečkovitá kaverna: těsní horní a dolní úvrať, vprostřed je ale píst vyběhaný. U motorky se to léčí dalším výbrusem + kroužky pro další výbrus, u (nijak extra raritní) vzduchovky o tom nechci ani přemýšlet, zvlášť když se stále ještě dají koupit díly. Díly už jsem koupil (píst s pístnicí - za pár korun), jen se nechtějí samy namontovat. Jsou jiné priority, takže možná s podzimem.

_________________________________________________________
Zkoušel jste někdo kompatibilitu vojenské vz.47 a bayonetu "Mannlicher 1895"?
Jestli pasuje, dejte hlášku: nechce se mi kupovat naslepo na
http://www.bvs.cz/noze_bodaky_bodak_man ... _1895.html
další veteš za 1,5kKč, která by byla na nic.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 01 črc 2009 16:15

Tak to je chudák babička opravdu hodně unavená. Ta naše byla kdysi koupená od vojáků, je v rodině dobrých 40 let, provázela mne spolu s několika jinými kolegyněmi dětstvím a pořád má přes 4 J. Podle hmotnosti by ji člověk šacoval aspoň na 800 J. :-).
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 01 črc 2009 16:21

"krátká civilní" hmmmm zmršená pažba nějakým kutilem domacím.... Přejímací značky a civilní pažba ... to je ale volovina co ? A nízké výrobní číslo :-) značka tgf :-)
No kdyby jsi měl to samé číslo a se Lvíčkem to by bylo .....
Abych nebyl jen takovej ajkej jsem mám také hezké vyrobní číslo 12321 na Lvovi :-) A kámoš těžká závist, má číslo a ted čtěte pozorne 10007 - samozřejmně že ji nechce ani prodat ani vyměnit ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nebudu

Příspěvek od Apevia » 01 črc 2009 18:57

Nebudu se hádat o originalitě té pažby, ale doma mám již jednu takto upravenou a již jsem spoustu pažeb takto (stejným způsobem) "upravených" viděl.
Popravdě také jsem si myslel, že když má voj, přejímací značky, tak že musí mít v originálu dlouhou pažbu, ale dozvěděl jsem se, že to prý nebyla podmínka. Bohužel nevím nakolik je můj zdroj důvěryhodný :(
Tak já jsem ani nijak nesháněl, jen mi padla do oka, kor když jsem ji měl v rukách a viděl jsem přejímací značky :) No a ceně se nedalo odolat ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 01 črc 2009 19:46

Ale jo můžeš mít cokoliv čemuž jseš ochoten uvěřit. Vše je to jen o pěnězích, také mne pře lety překvapilo že byla pažba jako z jiné pušky no jsou to moje nejcenější kousky.
Takže proč ne když NĚKDO řekne že je to tak originál tak proč mu nevěřit.
A vzhledem k tomu že jsi znalec tak mne překvapuje proč se ptáš že vzduchovka nestřílí - slabá pružina nebo pístní kroužek co není.
To přeci zvládněš opravit jako prd.
Koneckonců jsem ted měl v rukou myslím Tvé hW97ká a tam jsi celkém zájímavě vyřešil montáž ponosného popruhu.....
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
dfpkule

Příspěvek od dfpkule » 13 črc 2009 13:27

Hlásím se do klubu s vz.47 a přidávám foto:

http://img19.imageshack.us/img19/295/53378062.jpg
http://img188.imageshack.us/img188/96/37932722.jpg

Jenže dneska OUHA! Po vyprsknuní cca 10broků nejde natáhnout....má někdo nápad? Promazáno bylo. Osobně jsem ji ještě nerozebral a moc si na to nevěřím. Vím že tu jsou "návody", ale jak říkám.....nejsem kutil :D
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borec » 13 črc 2009 14:07

Rozšír prosím pojem "nejde natáhnout" ;)
dfpkule

Příspěvek od dfpkule » 13 črc 2009 16:30

Borec píše:Rozšír prosím pojem "nejde natáhnout" ;)
když natahuju klikou píst....

už je vyřešeno opravdu nečekaně (mluvím asi jen za sebe) a bez rozebrání :roll:

Dva šrouby co drží lučík, drží nejspíš i něco jiného nebo něco drhnou, takže je stačilo povolit (viz. obrázek). A protože mi bratr neřekl, že po mém vystřílení těch deseti kulí utahoval co mohl....tak trvalo trošku déle než se to vyladilo :wink:

Teď je po vystřílení cca 200 broků a funguje jak má.

http://img194.imageshack.us/img194/8103/p1010108.png
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 13 črc 2009 20:19

Pár roků zpátky sem byl u jedné paní, které po manželově smrti zůstala sbírka vzduchovek. Paní mě pozvala dál, přišli sme na půdu a z beden sme začli vytahovat vzduchovky a skládali sme do řady. Bylo tam asi 60ks dlouhých a 10-15 ks krátkých vzduchovek. Všechny byli na prodej. Mezi tím vším bylo cca 20x VZ 35 a 47. Některé kousky byly téměř bezcenné, ale některé fakt stály zato. Bohužel se paní nenechala ukecat k odprodeji pár kusů samostatně. Celou sbírka chtěla prodat kompletně. Dokonce sem jí nabídl určitou sumu za celek, ale řekla mě, že její dcera zjišťuje ceny jednotlivých zbraní a až to zjistí, tak podle toho prodá... Kdyby ste to viděli všecko pohromadě, byli byste v sedmém nebi jako tehdy já... Bohužel už nevim, jak to se sbírkou nakonec dopadlo.
drobeki
Příspěvky: 78
Registrován: 23 črc 2009 20:39
Bydliště: Pepinovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od drobeki » 09 srp 2009 19:31

Mám dotaz, nevlastní někdo ocelové pérko ke spoušti na 47, jaksi se mě někam zaběhlo a spoušť se kvendlá a nezaskočí při natažení, musím spoušť prstem potáhnout , aby zaskočila a bylo možno vystřelit. Díval jsem se na prodejce, ale jejich názvy mě nic neříkají, navíc nechci brát něco za 500 kvůli jednomu pérku. Dík.
My nemáme peníze, my jsme delegace!
RebelAnt
Příspěvky: 3
Registrován: 11 srp 2009 10:26

Příspěvek od RebelAnt » 11 srp 2009 10:43

Cafte, cital som toto vlakno a nejak som nenasiel to co som hladal, dufam ze som to nepriehladol :oops:
Na kamosovej vz47 ide doost ztuha spust, da sa to nejak upravit, vyladit ? Rozobral som ju ale len drevo dole, vycistil, premazal co som mohol no ani tak to nepomohlo, viac som to zatial nerozoberal, snazim sa prv ziskat nejake info nez by som mal nieco dototo. Dufam ze sa to vobec da nejak vyladit aby mala ta spust mensi odpor.
Za vsetky rady vopred vdaka.
... čím viac spoznávam ludí, tým mám radšej svojho psa...
Odpovědět