Odolnost neprustrelnych vest

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 08:13

Ahoj,
díval jsem se do katalogu neprůstřelných vest, abych zjistil jejich odolnost deklarovanou výrobcem, ale informací poskrovnu, nebo vůbec.
Pouze se udává její určení, ale konkrétní odolnost vůči průrazu jsem nenašel.
Často se setkávám od lidí z podobnými zájmy s názorem, že kvalitní vesta zastaví i samopal vz.58. a podobně výkonné zbraňe.
Mě se to těžce nezdá, věřil bych, že zastaví tak pistoli /vyjma munice Libra/, ale podle mě to musí výkonější puška prorazit jako nic...
To že to nosí vojáci už zcela běžně v akci, to je má jen co nejvíc chránit, přece to nemůže výkonnou vojenskou munici zastavit.
Prosím o vaše názory o zkušenosti by se nedalo mluvit, teda jedině že by to ta vesta chytla Hi Hi.....
Rozsuďte nás ..
Děkuji Martin versus Pavel..


Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 10:56

Existuje spousta druhů vest, z různých materiálů, ty nejlevnější prej nedokážou zastavit třeba .44 magnum (celoplášť), ale ty vesty, který používá armáda, dokážou zastavit i velmi rychlou puškovou střelu. Proč by je taky jinak ty vojáci nosili? Nestřílej po sobě přeci obvykle z pistolí nebo málovýkonných samopalů, ale spíš z výkonných vojenských pušek...Nicméně, i ty nejodolnější vesty proti zásahu střelnou zbraní, lze snadno probodnout třeba nožem, nebo prostřelit kuší, protože ty ten materiál řežou, narozdíl od projektilů, který materiál trhaj. Takže si musíš vybrat, jakej útok budeš očekávat, jestli nůž nebo střelu a podle toho zvolit i druh vesty.
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 11:23

Taky bych přidal moji zkušenost. Hodně záleží odkud ta střela letí. Pokud střílí někdo proti tobě,tak je mnohem větší šance,že to vesta zastaví, pokud střela letí z většího úhlu, tak se úspěšnost vesty velmi snižuje. Proti útoku bodnými zbraněmi se doplňuje vesta (jsou v ní kapsičky na to) vložením takových destiček ze slytiny a pod. Protože šíp z luku a kuše si z vestou poradí daleko líp než 223 Remington.
Taky nemůžeš srovnávat vesty vojáků s civilními vestami. Ty vojenský jsou daleko dražší, určitý jednotky maj vesty i z jiných materiálů než je kevlar. Daleko odolnějších.
No a na konec samozřejmě, že záleží na munici. Celoplášťová střela projde daleko snázeji než obyčejná. Viděl jsem test obyčejný vesty na trhu (Nepamatuji si balistickou ochranu) a střílelo se na ní municí .357 (z krátké palné zbraně, tadhle munice ti prostřelí dlažební kostku v silnici), no a závěr byl takový, že ta vesta ti byla akorát tak k prrrduu.
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 12:29

Mám .357 Magnum, ale že by tahle ráže prostřelila dlažební kostku ze silnice, to mi nepřijde moc pravděpodobný, no ale to do tohohle tématu nepatří....
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 14:36

Ach ta skleroza, byla to .44 Magnum. Prošla vestou celkem snadno. Tu dlažebku opravdu rozštípla.
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 14:41

Jestli to byla .44 Magnum, tak tomu už bych věřil. To je opravdu už velká zbraň. Nic pro malý děti :)
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 11:10

Zdá se mi, že tu někdo má ten dojem, že čím větší kvér - tím větší chlap ....
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 11:14

Pravidlo rika, ze cim vetsi nouma a frajer... tim vetsi calibr! Hlavne ze to dela velkou ranu. To je meritko tehle lidi. Pripadaji si vic chlapacky. Pravdou vsak zustava, ze se netrefi ani do terce na 25m. No a pokud uz se nekam trefi tak do stojanu, ktery se timto skaci. Jinak co se tyce neprustrelnych vest a munice plati ze: Cim vetsi prurezove zatizeni a snizena schopnost strely se po narazu deformovat, tim prubojnejsi a vhodnejsi strelivo pro prostrelovani neprustrelnych vest to je. Tzn. 223REM se strelou s ocelovym jadrem je daleko vhodnejsi nez napr 44MAG ci 454CASSUL a to pres to, ze vykonove jsou na tom podobne.
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 12:39

Ale ono to přísloví, čím větší kvér, tím větší chlap docela platí. Já mám pistoli .22 a sem docela prcek :) Kamarád je o něco větší a má 9 mm Luger. Můj bratranec je největší (přes 2 m) a má dvě čtyřiačtyřicítky :) Ale to už sme trošku odběhli od tématu...Můžete založit někdo nový téma třeba s názevem: Velikost zbraně VS vellikost chlapa
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 13:33

Hm.. tak jo.. udelame z toho primou umeru...tak schvalne.. ja mam 94Kg merim 180cm a mam 308WIN... co ma muj soused co ma o deset kilo vic a meri o 5 cm vice?
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 13:56

Při jeho výšce a váze by mohl mít pistoli v ráži .40 SW! Uhodl jsem?
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 16:18

Je vcelku nepodstatne zda jsi uhodl ci nikoliv. Kazdopadne by to popiralo tvou teorii. Tedy misto vzrustajici tendence by se jednalo o klesajici. Nebo si snad myslis, ze puskovy naboj 308W je slabsi nez zapraskanej 40S&W? :-)
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2004 22:23

Samozřejmě že .40 je méně výkonný než pušková munice. Ale bavili jsme se o zbraních krátkých. Kdyby si měl i krátkou zbraň, tak i přes svou nadváhu, by si jisto jistě měl 9 mm Luger no a tvůj 110 kg soused by měl určitě .40. Vo tom žádná. Prostě se musíme smířit s tím, že to pravidlo funguje. A už se tady o tom nechci přít, toto téma o tomto není. Založ si nový téma a tam si o takových nesmyslech a zbytečnostech můžeš s někým popovídat.
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 10 pro 2004 09:41

Za prve ja s tim nezacal, a za druhe, pokud uz te nase "hra" na primou umeru prestala bavit, jelikoz ti dosel dech staci rici. Opravdu se tu puvodne hovorilo na jine tema. Take jsem na to sve napsal.
Návštěvník

re:Odolnost neprůstřelných vest

Příspěvek od Návštěvník » 10 pro 2004 17:57

Máš pravdu na mužnosti to nepřidá, ale nic to nemění na tom , že můj Desert Eagle na 44.Magnum roštípl i dlaždičku a prostřelil i vestu (SKRS NA SKRS) !!!!!!!!!!!!!!!
Odpovědět