NOVA ONLINE SOUTEZ PRO VZDUCHOVKARE

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Líbí se Vám nová soutěž ?

Anketa končí za 26 srp 2009 19:56

ANO
37
65%
NE
20
35%
 
Celkem hlasů: 57
psena
Příspěvky: 202
Registrován: 20 pro 2008 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od psena » 30 kvě 2009 10:16

Mam v hornim levym rohu jen malickej cervenej ctverecek a do toho se teda na 30m asi nestrefim. :D


Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 30 kvě 2009 10:30

me se to ukazuje vse v pohode:(

http://www.grinch.cz/terce/online/ukazka.jpg
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 30 kvě 2009 14:21

Svůj terč Rukojmí jsem celkově zvětšil - černý střed = 3mm, bílý kruh 7mm. Je to větší než desítka devítka v původním obline terči.
Nechápu v čem máte všichni problém. Jestliže dobře střílím na jiné terče, v čem je problém nastřílet v tomto terči?
Nebo chcete stále střílet plný počet bodů. Dobře - tak to můžeme zvětšit tak, aby bylo zajištěno plný počet bodů. Pak ale nemusíme střílet a soutěžit.
Jestliže střílím na takový terč, jako je rukojmí, je to vždy sázka do loterie. Nesmí to prostě ujet. Proto bych si troufl říci, že střílet na tento terč po zátěži je holý nesmysl. Tam jde právě o maximální soustředění.
No ale nedá se nic dělat. Nemáte zájem, nemáte.
Budeme stříle na takové terče, kde máme záruku úspěchu.
Tady je ten zvětšený terč:
http://img29.imageshack.us/img29/5240/terrukojm.jpg
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 30 kvě 2009 14:27

Grinch - pokud máš ten tvůj terč Rukojmí ve formátu JPG, pošli mi jej, zvyzkouším ůpravu. Snad to půjde.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 30 kvě 2009 14:28

Neboj ja si ty tve terce sam pro radost pak zastrilim :)

Ale vuci tem mym - upravenym skytaji malou bodovou rozdilnost - tedy by bylo vicero lidi se stejnymi body...

Dodelam ty moje a prekopu to..ale notes to na chate nezvladne dodelam az zitra
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 30 kvě 2009 14:30

PEM - bohuzel nemam..vse taham z pdf ... sem na chate na takovy kalkulacce takze vse budu delat az zitra od obeda ...

mam na to uz vse prichystany takze to pujde rychle ...

a terce Rukojmi necham z tech mych ... nejvice bodovane stredy budou stejne velke 3 a 6mm takze by to melo byt ok ..
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 30 kvě 2009 15:30

Nedalo mi to, abych to nezkusil po tom zvětšení. Vytiskl jsem a hned šel nastřílet první a jediný terč, jen na zkoušku. Je to na 15m v sedu s oporou. Vím, že 400 bodů to není - při tom odečítání vzniká velký až propastný rozdíl (hlavně když jsme zvyklí na rozdíl jen pár bodů), ale tady je terč střílený z voleje bez nástřelů.

http://img297.imageshack.us/img297/893/nstelrukojm.jpg

A teď mi říkejte, že větrovkou by jste nenastříleli líp?!?!?!?!
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 30 kvě 2009 16:26

Kubajzz píše:Podle mě ti rukojmí nejsou vhodní pro online soutěž.
Buď to bude moc lehké nebo to bude moc těžké.
Ten terč je spíš pro nějaký závod, kde se musí střílet na čas nebo po zátěži (viz. MAO).
To je účel těch bílých figur - rozhodit střelce, přinutit ho riskovat a nechat pracovat náhodu.
To není terč pro klidnou domácí střelbu. Co jsem párkrát na ty MAO rukojmí na A4 střílel, tak jsem měl vždycky tak 90-100 bodů. Viz. http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p=93162
pem- A kolik jsi před tím udělal kliků nebo dřepů?
od 0:58 min.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 30 kvě 2009 16:50

Drát - pokud vím, tak zde se to nepožaduje - nebo snad ano?
Nebo se dle tebe mám taky zamaskovat, abych splynul s mojí dřevěnou podlahou?
Podívej ... nikdo tebe ani nikoho jiného nenutí, aby jsi do tohoto terče střílel. Já jsem měl jen snahu nějaký terče vyrobit a dát k dispozici. No asi zbytečně.
No, a na nějaký uštěpačný poznámky jsem si už zvykl. A jestli někdo couvne, že je to pro něj těžké, to je jeho věc.
Ernesto Che

Příspěvek od Ernesto Che » 30 kvě 2009 17:41

pem píše:Svůj terč Rukojmí jsem celkově zvětšil...

V akom, alebo v akých programoch to upravuješ?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 30 kvě 2009 18:01

Enem sem se ptal a tak trochu reagoval na Tvá slova , protože upravujete terče rukojmí pro Mao tam se to takhle střílí,takže se nemusíš se hned urážet.
pem napsal - "Jestliže střílím na takový terč, jako je rukojmí, je to vždy sázka do loterie. Nesmí to prostě ujet. Proto bych si troufl říci, že střílet na tento terč po zátěži je holý nesmysl. Tam jde právě o maximální soustředění." a tento holý nesmysl praktikují při soutěži Mao no nic.
Podle mě mají tyto terče evokovat reálnou situaci, záchranu rukojmí rychlou a přesnou eliminací agresora proto tělesná zátěž a časový limit pro vytvoření stresující situace, takže maximální soustředění tak v benchrestu.Toď můj názor ale třeba se pletu :)
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Grinch » 30 kvě 2009 18:35

ja jsem dal tento terc do onlinovky jen proto aby to bylo jako zpestreni, upravim to podle sve posledni verze a dam na net... :)

Vim zese to strili v MaO - ale tady je to proto aby si jini zkusili strilet i na jine terce nez jen kruhy - nebo to musi byt jenom pro MaO a jen za jejich podminek?

Myslim ze ne.. lze se i jen vyblbnout se vzduchovkou a zkusit jien mireni, na jine reliefy...

muzeme dat casovy limit - od prvniho ostreho vystrelu, dejme tomu 1 min, nebo minutu a pul ...

nebo muzeme dat 10 ostrych vystrelu a spocitat cas a kazdych 5 sek nad minutu budou minusove body - jednoduche a ucinne .. ale koho by to pak bavilo ze svatecnich strelcu - protoze tem primqrne terc urcen je (beru to pouze zde v teto soutezi)

carostrelci maji pvni tri kategorie a pro zabavu si i jine kategorie mohou spestrit treba strelbou na cas a treba i behanim jak trotl sem a tam - je to jen o pristupu (to trotl je jen proto ze behani nenavidim - ne ze bych znevazoval MaO ... respektuji a obdivuji tuto kategorii, lec nemam zbrojak a delat nebudu - v praci s stejne zastrilim s lepsimi kalibry :)))
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 30 kvě 2009 19:03

" Naše Mao " má pět položek a z toho první položkou se střílí Rukojmí viz. www.strelectvi.info
První kruhový terč je na studenou ránu v čase jedna minuta. Zbylých devět rukojmí se střílí v čase 10min., včetně neomezeného počtu nástřelných ran. Nastřelení trvá cca 1min, tedy na jednu soutěžní ránu je cca čas 1min. což je víc než dost. Jedná se tedy o mířenku bez časového tlaku, nicméně jde o faktickou soutěž, kde je člověk fyzicky, niko-li virtuálně. Nervozita - nervy jsou tam napnuté a je to nejvýraznější vliv na přesnost zásahův této položce.
Rukojmí v tréninku střílím běžně 90-100b. při soutěži max. 85b. v roce minulém ale je fakt, že Rukojmí jsme měli těžší - míň roztažené.
Tím chci říct, že Rukojmí v online soutěži jsou s kvalitní větrovkou, střelivem a v bezvětří lehce nastřílitelná na plný počet bodů i na první pokus.
Kubajz měl pravdu, terč je to závodní a v nesoutěžní atmosféře se stává lehkým :)
Co hlava to bezproblémová desítka.
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 30 kvě 2009 19:21

On-linová soutěž tu určitou dobu nebyla v provozu.
A nebyla by nadále, kdyby se toho neujal Grinch.
S určitými věcmi také nesouhlasím ( především s terči ), ale Grinch je provozovatelem on-line soutěže, který zvolil pravidla a terče, proto to budu dodržovat a nedohadovat se o blbostech.
Kdo chce, ať on-linovky střílí a ostatní se soutěží nemusí zabívat.
Pro vzduchovkáře je to dobrý rok. Proč?
Střílí se zde něco mezi HFT/FT.
Je sprovozněná ON-LINE soutěž.
A já připravuji další 4 soutěže, které se budou střílet pouze na srazech, ale až na rok 2010. :wink:
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 30 kvě 2009 20:13

to Drát - to co jsem psal nebylo ve stavu uraženosti ale spíše ironie. Právě proto, že Grinchův terč je závodní, proto jsem navrhoval jiný. Samozřejmě mimo kruhových terčů.
Jak píše Sportovec, mimo Mao, se jedná taky omířenou bez časového limitu.

Kubajzz napsal:
tu desítku je už tak těžké trefit a ty to ještě komplikuješ tím z které strany.
Střelec musí mít aspoň teoretickou šanci dosáhnout plný počet bodů, ale tohle by nedal ani mistr světa v benchrestu a v hale.

Sportovec říká:
Rukojmí v online soutěži jsou s kvalitní větrovkou, střelivem a v bezvětří lehce nastřílitelná na plný počet bodů i na první pokus.

Tak jak to je?
Odpovědět