Glock

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 22 kvě 2009 15:37

To, co je na fotce je muj rekord s G17, se Shadowem mam rekord na 25m o 1 bod vic. Ale je fakt, ze s Shadowem obecne strilim stabilnejc presnejc. S tim Glockem se to takhle povedlo spis nahodne.
Ale je fakt, ze mirenku na 25m v podstate skoro nestrilim. Parkrat za rok - bez treninku.


Wyatt Earp
Příspěvky: 5
Registrován: 22 kvě 2009 19:36
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wyatt Earp » 22 kvě 2009 19:57

Když už je tu řeč o přesnosti Glocků, je hodně znát, jaká jsou na něm mířidla. Když jsem kupoval G17ku, měl jsem na ní štelovatelná mířidla od Zendla, byla tam hranolová, poměrně vysoká muška a malé průsvity v hledí. Ta přesnost byla fantastická, na mířenku nejsem žádnej expert, ale v té době jsem dost trénoval na EPP a můj osobní rekord byl 247b. Až jsem mířidla vyměnil za světlovodivá Trugla, s přesností je to horší - hůř se odhaduje a uhlídá srovnání mířidel.
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Nasazená svítilna na Glocku v pouzdře

Příspěvek od icehand » 28 kvě 2009 16:45

Nechci zakládat na toto téma nové vlákno protože sem se to celkem hodí.
Prosím Vás, nevíte někdo o pouzdru, které by umožňovalo nošení nasazené svítilny Z5 na glocku. Blackhawk to má jen na Xyphose a Fubusácký mi připadá nebezpečné. Chtěl bych něco na skryté nošení a opaskové, jako dělá Bladetech nebo Safariland ale nikde neuvádí svítilnu Z5....takže nevím, zda je to kompatibilní. Navíc taby se tato pouzdra neprodávají a než něco objednám, chci mít jistotu, že mi to k něčemu bude.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 29 kvě 2009 00:56

aky je rozdiel v strelbe z G17 a G19 ??? myslim z pohladu obycajneho zacinajuceho smrtelneho nezavodiaceho rekreacneho strelca :) nie cloveka co ma vysoke naroky. takze nejake mensie rozdiely prezijem.
viem ze 19-tka je compakt, ale chcem vediet do akej miery sa to da porovnat. (z pistoli zatial nestrielam)
dakujem
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 kvě 2009 08:30

To-LOVEC7
Krom výkonu (ale to jen v případě kratší hlavně což moja 19ka nemá) bych rozdíly při střelbě na terč ve vzdálenosti 25m nehledal.Já měl 17ku a chtěl sem mít menší 19ku teť ju mám a su spokojený. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
LOVEC7
Příspěvky: 260
Registrován: 12 čer 2007 22:45
Bydliště: ARKONA

Příspěvek od LOVEC7 » 29 kvě 2009 12:12

no diky...takze ako taky kompromis medzi nosenim a strelbou je 19 vyhovujuca? aj vzhladovo sa mi viac paci...
este cosi...su 19-tky aj v olivovej farbe? lebo zatial som take videl asi len 17-tky...paci sa mi viac ako cierna
Perún prosím, zošli búrku nám, my vztýčime slnko k nebesám!
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 29 kvě 2009 13:36

Treba si maknúť na obidve zbrane (ideálne je si z nich aj zastrieľať) a ktorá ti viac sadne do ruky tak tú brať.
Zatial čo 19 mi sadla ako "riť na šerbeľ" tak 17 mi vôbec nepasuje do ruky. G19 sú aj v olivovej fabre.
http://www.mpicz.com/sortiment/?rada=12
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 31 kvě 2009 14:17

Ahoj, nevite, kde se u nas da koupit buffer na G19 ? Nasel sem nejake na ebay za 11USD, ale nezasilaji do jinam nez v USA.

Jeste by mne zajimalo, jestli vite o miridlech na glocka, ktera by byla o trochu jemnejsi. Co jsem nasel, tak byly moc masivni.
G19
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 01 čer 2009 07:02

U nás t.č. nikde. Zkoušel jsem ho a rozdíl žádný ,řekl bych, že je to zbytečnost , protože u Glocka naráží kov na plast.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 30 čer 2009 01:13

zdravím,

jsem relativně čerstvým majitelem g26. Ještě je panna,tak si s ním doma hraju, rozborka-sborka na čas a tak, známe to z vojny :D zítra ho půjdu zastřílet. Mám jeden dotaz:

Když nakloním glock hlavní směrem k zemi a vyndám závěr z rámu, jde pak závěr nasadit zpátky krásně, cvakne to a je to.

Ale když vysunu závěr z pistole nakloněné směrem nahoru, závěr zpátky dát hned nejde - musím předtím zmáčknout ten čudlík, co drží úderník vzadu, a posunout úderník dopředu - tedy do polohy, kdy ten čudl je napůl zasunutý. Teprve pak jde závěr zasunout, cvakne to a je vymalováno.

Právě to je podle mě ovlivněno náklonem glocku před rozborkou, protože tam ten úderník volně lítá a tzn že zůstane zrovna tam, kam spadnul před vysunutím závěru (pistole směrem dolů-úderník je vepředu, pistole směrem nahoru-úderník vzadu-před sborkou nutno zamáčknout dopředu).

Představuju si to správně-je to normální? Co vy na to, zkušení majitelé glocků? Jako pistolka je v pohodě, pěkná práce Gastone 8) ale vidím u zbraně poprvé, že je něco nějakým způsobem závislé na náklonu pistole při rozborce... I když posunout ten úderník je záležitost na sekundu. Nebo něco dělám špatně? Dík
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 30 čer 2009 06:55

To asi delas neco spatne, me to jde v jake koliv orientaci zbrane.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 30 čer 2009 22:04

tak jsem dneska prohnal 50 kulí, a problém zmizel. Koumal jsem ještě, čím to mohlo být, a mám pocit, že od novoty byl ten "háček" na spoušťové páce dost ostrý, takže při nasazování závěru prostě nepřeběhnul přes ten odpružený kolík úderníku. Po zastřílení se decentně o chlup zaoblil a je to. Jen tak pro informaci :roll: :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 30 čer 2009 22:09

Dykmore: offtopic ,ale proč byjsi chtěl střílet němce? :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 30 čer 2009 23:39

golf: ale nechtěl. Já jen moc kecám :D
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
luboking
Příspěvky: 216
Registrován: 28 kvě 2007 19:21
Bydliště: Bratislava

g

Příspěvek od luboking » 13 srp 2009 17:57

Odborníci na G-čka mám na Vás prosbu.Je mi niekto schopný určit správne rok výroby môjho a kamarátovho 17L. Môj má písmená NDT a kamošov LLY.Našiel so tabulku kde boli uvedené kodové označenia, ale nesadlo to na obe pištole. NDT by vyšlo 1998 ale LLY už len7 lebo 0 je pod označením ako O. Dik.
Odpovědět