kdo je vitez? sig p2009, p226 nebo p228

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

JJ

sig sp 2022

Příspěvek od JJ » 17 úno 2006 14:42

Uz jsem to asi psal. Jsem nyni nadsenym majitelem 2022, takze budu psat trochu nezaujate ;-) Rekl bych ze se vsechny soucany sigy drzi skoro stejne. Zasadni vyhodou plastu je vyrazne nizsi cena. Rozdil hmotnosti je rel. maly. Rozdily 2022 a 2009 jsou nejen dobre patrne na fotografiich ale i dobre popsane (google). Dle meho nazoru nejsou zas tak podstatne a pro vas by mohlo byt zajimave, ze se 2009 da sehnat uz od 17000,- zatimco 2022 bude asi jeste porad pres 21000,- (ceny jsem nekontroloval). Dale uz jen dalsi subjektivni pocity: do me ruky padne skvele, ergonomicke ovl. prvky, skvely chod spouste, dobre posazeny teziste. Vytykam jedinou vec: relativne dost kluzky zaver = problem pri uspechanem pokusu o stazeni zaveru.


JJ

podruhe

Příspěvek od JJ » 17 úno 2006 15:04

Aha, zajimave. Ted jsem si cetl tu recenzi na Aegis. Je zajimave, ze ze zbrane mam uplne jine pocity. Zatimco napr. z P99 jsem "nebyl schopen strilet" protoze mi, diky vysce hlavne nad uchopem a diky memu volnemu drzeni, pri kazde zbran vylitla nahoru, u 2022 mi muska visela stale na cerne. Mam pomerne male pracky a zbran mi v nich skvele sedi. Naproti tomu vubec nemohu souhlasit s vyrokem "Závěr je vysoký, jeho zadní část má příčné drážky pro lepší úchop a i s mokrýma nebo zpocenýma rukama je manipulace s ním jistá." I se suchou rukou se mi obcas vysmekl. A to se mi napr. u G19ky nikdy nestalo a ta ma na prvni pohled uplne stejne drazky.
kenny

Příspěvek od kenny » 18 úno 2006 17:15

Mě trošku zaráží v tom testu SP 2022 udávaná hmotnost 800g u prázdné zbraně, která je skoro stejná jako u celokovových modelů od Sigu.
To je také důvod, který mě od koupi odrazuje.
Chci zbraň na každodení nošení a pokud porovnám s Glockem 19, 665 g prázdná hmotnost, asi 850 s plným zásobníkem. podobnou hmotnost jako G 19 má taky HK USP kompakt.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 18 úno 2006 17:22

SP2022 není kompakt, ale "služební zbraň", tedy něco jako G17. Nicméně pravda je, že plastové Sigy nejsou nikterak extrémně lehčí, než kovové.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět