Nakup zbrane na inzerat

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Nákup zbraně na inzerát

Příspěvek od rydlas » 19 kvě 2009 20:42

Hele, vím, že dáváte oči v sloup, že to už tady bylo, ale já to prostě nenašel v podobě, kterou potřebuju.

Takže: kupuju zbraň na inzerát, mám ZP B+E, nákupní povolení na "samonabíjecí pistole" nic víc tam nemám..

Kupuju CZ 75B a nevim jak je to presne s papirama... já prijedu se ZP a nakupkou, dam prachy, predam nakupku, ukazu ZP a prevezmu gun a jedu domu to prihlasit?

Nebo na to existuje nejakej special formular, kam se napise c. zbrojaku, model, cena, atd...?

Díky moc a nedrzkujte, ze se ptam na to, CO 100% každej zná...

:-D


Jelen226

Příspěvek od Jelen226 » 19 kvě 2009 21:07

Co já vím, tak musíš mít vyplněný 2x šedivý papír, + nákupní povolení, které si necháš, nikomu ho nedáváš. Zajedeš pro kvér, okoukneš, ukážeš zbroják, pro klid duše ukážeš nákupku, jeden šedivej dáš prodejci, druhej si necháš a jdeš s ním na svůj okrsek, kde přihlásíš. Kupující si od Tebe bere jen šedivej papír. Pokud v tom mám mezery, tak prosím doplňte mě někdo, v nejbližší době mě to snad bude čekat taky.
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 19 kvě 2009 21:11

Jelen> takže, když je jeden z Aše a druhej z Ostravy, tak to maj takhle s vejletem po ČR?
Jelen226

Příspěvek od Jelen226 » 19 kvě 2009 21:21

Asi jo, ale když ji chceš, není co řešit :) já se takhle projedu od Kladna do Svitav, asi... :) poštou to s kvérem nepůjde :-D ale dá se jet jen jednou, pokud jsi rozhodnutý ji hned vzít a máš nákupko. Já ho budu řešit, až to přijde.
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 19 kvě 2009 21:25

Jelen> no pockej, ja pojedu do Chomutova a to musim s nim rovnou na jeho usek zbrani a streliva to jit odhlasit nebo dokonce on se mnou k nam do Nymburka??

Jak to proboha je? :-D
Jelen226

Příspěvek od Jelen226 » 19 kvě 2009 21:47

Neee, on půjde se svym šedivym papírem sám, bez pistole odhlásit a Ty, už doma s pistolí, půjdeš přihlásit na svůj okrsek.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Příspěvek od PatrikV » 20 kvě 2009 13:56

Nezapomeň na kupní smlouvu, není nutná ale ušetří spoustu starostí a doporučuje se, vzory najdeš na internetu.
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Missak » 20 kvě 2009 21:11

šedivák mít nemusíš stačí vyplnit až doma nebo na PČR,ale je lepší ho vyplnit společně, pro každého jeden, smlouva taky není nutná, ale bez ní bych to nedělal, je to lepší i mezi kámošema (a navíc máš i něco v ruce v případě problémů - třeba jen při přepravě domů). U nás ji dokonce na PČR chtějí (kopii). Na šediváku chtějí doplnit i r.č. a okres, ze kterého se zbraň převádí. Přihlásit/odhlásit do 10 pracovních dnů každý na svém oddělení (je jedno kdo dříve).
Kontrola ZP a PZ u cizích - doporučuji, možná i OP. Někde se řešil problém, kdy se paní vdala, OP měla na nové příjmení a ZP na staré a byl z toho problém. Já ukazuji ZP i OP automaticky, nemám s tím problém.
Kurt
Příspěvky: 172
Registrován: 25 pro 2007 21:37
Bydliště: CR

Příspěvek od Kurt » 20 kvě 2009 22:11

Nákupku z ruky nedávej, dej mu jen kopii, originál si nech. Je to jediný papír, kterým do doby vydání průkazu zbraně můžeš prokázát, že jsi oprávněn ji mít (držet).
rydlas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2007 14:41

Příspěvek od rydlas » 23 kvě 2009 00:59

Hlásim, že dnes to proběhlo, velmi korektně, rychle, LEVNĚ :-D

Mám ofocenej PZ, vyplněný šedivák, vyplněnou kupní smlouvu... a pánovi jsem dal kopii mý nákupky + ty samý dokumenty co mám já... ráno jsem si zavolal k nám na PČR a tohle jim prej stačí... kartu si prej přepošlou mezi sebou interně... blbý je, že úřad jim teď rekonstruujou, takže ordinujou málo a vydání mojeho PZ bude trvat minimálně 14 dní... :-/

škoda, že to nejde dělat v jiným okrese...
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákup zbraně na inzerát

Příspěvek od cvicubis » 15 dub 2010 10:34

Ahoj chlapi, mohl by mě někdo prosím popsat kroky při nákupu zbraně z komise. Jde mi o to jestli krom nákupního povolení musejí být i "šediváky". Jestli jo, tak kdy a kde se ty "šediváky" vyplňují a tak, moc dík.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákup zbraně na inzerát

Příspěvek od Joezbrna » 15 dub 2010 11:52

Při každé změně vlastnictví zbraně musí odevzdat řádně vyplněný šedivák prodávající i kupující do 10. prac. dnů na PČR (místně příslušné odd pro zbraně etc.).

V případě komisního prodeje je prodávající dosavadní vlastník zbraně (tedy nikoliv obchod v kterém si zbraň vybereš), tedy je nutno vyplnit do šediváku jeho údaje, a nechat tam pro dosavadního vlastníka své, ale to by měl zajistit onen zprostředkovatel vč. smlouvy apod.

Jasné?
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákup zbraně na inzerát

Příspěvek od cvicubis » 15 dub 2010 17:07

Takže spolu s nákupním povolením vzít ještě od policie "šedivák", ten na prodejně vyplnit údaji, které jim tam nechal předchozí majitel a mými údaji. Ten pak odevzdat na policii ČR. Je to tak ? A kdo potvrzuje ty údaje o předchozím majiteli, prodejna nebo kdo ?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákup zbraně na inzerát

Příspěvek od Joezbrna » 15 dub 2010 17:48

Vyplněný šedivák musíš do 10 prc.d. odevzdat na PČR. Nejjednodušší je vyplnit jej na prodejně při převzetí zbraně, ale není to nutné. Zeptej se na konkrétní prodejně na jejich zvyklosti a doporučení.
Jak si ověříš údaje prodávajícího je Tvoje věc. Zpravidla musíš spolehnout na prodejnu. Pokud je to zavedená prodejna s dobrou pověstí, tak si nějakou čórku nelajsnou, aby nepřišli o licenci. Snad.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákup zbraně na inzerát

Příspěvek od cvicubis » 15 dub 2010 18:11

Díky, už tomu asi rozumím. Ale ještě mám takový dotaz. Prý některé útvary policie ČR chtějí při povolení nákupu zbraně z "druhé ruky" uvést do žádosti o nákupní povolení i sériové číslo zbraně. Ale já přeci nebudu v době kdy vyplňuji žádost o povolení vědět jestli budu kupovat fungl novou nebo od někoho. Primárně jsem rozhodnout koupit funglovku, ale kdyby se náhodou někde objevila second hand s dobrou cenou, neváhal bych.
Zamčeno