Pomozte mi prosim, z CO2 zbrane mi unika plyn

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
raptor22

Pomozte mi prosim, z CO2 zbrane mi unika plyn

Příspěvek od raptor22 » 03 kvě 2009 13:09

Mam Berretu elite II od fy Umarex. Zatial som s nou spokojny, na kratku vzdialenost s tym clovek prasti aj potkana, ci vrabca, co sa potuluju po dvore. Ale asi pred tyzdnom som zaznamenal, ze bombicka vydrzi v zbrani tak 3 dni, bez ohladu na to, ci strielam ci nie... Teraz sa staci zapocuvat, a zretelne je pocut, ako COcko unika. Nemyslim, ze je to v mieste prepichu bombicky, lebo aj ked ten zaistovaci srob kus odsrobujem, tak plyn unika s rovnakou intenzitou. az ked ho otvorim uplne, tak sa sycanie zosilni... Mal niekto co2 zbran uz rozobratu? V navode bolo pisane, ze tam nemam nechavat bombicku, ked dlhsie nestrielam, co si pod tym predstavuju, "dlhsie nestrielam"? Doteraz som tam mal bombicku tak 2 tyzdne, to uz nici tesnenia?


Dakujem za odpoved


milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 03 kvě 2009 13:32

.............
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 23:26, celkem upraveno 1 x.
raptor22

Příspěvek od raptor22 » 03 kvě 2009 14:39

Najskor vdaka za odpoved. Skusil som to otvorit, nevyzeralo to vnutri nejak zlozito, poskladal som ju {dufam} dobre, bo strielat striela, zda sa ze trosku presnejsie, ale ten plyn unika stale... v tej zbrani v praxi nic nie je... kovovy valcek, podavac nabojov hlaven a poistka... typoval by som to na ten kovovy valcek, len neviem co je vnutri, neviem co sa stane, ked to povolim, nieze sa to rozleti na pol izby a ja mam po srande... ale uvidim co s tym, inak, zbran mam tak dva mesiace, takze to opotrebenie sa mi zda divne...
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Záruka

Příspěvek od Apevia » 03 kvě 2009 14:52

Tak a co záruka? Zkus to tam... Jinak musí být někde jen špatné těsnění...
Zbrani jako tak to vadit nemůže, QB78 jsem měl pernamentně natlakovaný a bylo vše v pohodě... I PCP se mají nechávat natlakované...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 03 kvě 2009 14:53

raptor22 píše:Zatial som s nou spokojny, na kratku vzdialenost s tym clovek prasti aj potkana, ci vrabca, co sa potuluju po dvore.
inak, zbran mam tak dva mesiace, takze to opotrebenie sa mi zda divne...
za toho vrabca by som vážne ti nakopal prdel! potkanoch si môžeš strieľať koľko chceš..
ak máš na zbraň záruku, tak ju ani nerozoberaj a odnes predajcovi, reklamuj, ak nie tak isto to bude tesnienie prepúšt. ventilu..
BENNY
Příspěvky: 218
Registrován: 09 lis 2008 12:53

re

Příspěvek od BENNY » 03 kvě 2009 15:35

To po těch potkanech asi háže ? Má to výkon asi jako airsoftová pistole.
Hail And Kill !
raptor22

Re: re

Příspěvek od raptor22 » 04 kvě 2009 08:28

BENNY píše:To po těch potkanech asi háže ? Má to výkon asi jako airsoftová pistole.
no ja neviem, co ste dostali do ruky vy chalani, ale ta beretta na 15 m prestreli tensi plech. Nehovorim, ze je to delo, ale zase, airsoftka to nie je.
Vykon je porovnatelny so slabsou dlhou vzduchovkou. Len ma serie ta municia. Keby som bol vedel, tak si vezmem nieco, co vezme aj olovenne gulicky. Bo tie ocelove broky sa strasne odrazaju.

Ziadne samostatne tesnenie som v zbrani nenasiel. Na tlakovom valci je zospodu, tam kde je ihla a potom spredu, na prepustani vzduchu do hlavne, je to akoby len zalepene silikonom. Tesnenie tam nieje a urcite som ho odtial vevytratil.

Co sa tyka tych vrabcov, tak zase, neboj nesundam 7 denne, vrabca je s tym tazsie trafit, to len ked sa sem tam pritrafilo. Potkany boli takmer na dennom poriadku, sused ma totiz poriadnu skladku dreva a moja babka chova sliepky, co nie je dobra kombinacia. Takze v noci svetlo na zbran a ide sa. Uspesne sa mi ich podarilo par zlikvidovat, par asi odislo :-)
jarop
Příspěvky: 138
Registrován: 05 bře 2008 12:53
Bydliště: KE, Slovensko

Příspěvek od jarop » 04 kvě 2009 11:45

Tesnenie ventilu je z čoho - z nejakého plastu alebo silikonu ?
Ak je z plastu, mohlo by pomôcť namazať silikonovou vazelinou. Napr. od fy Wurth.
Jaro
lov21 4.5mm, crosman 2300T, crosman 2250xt, drulov rada 5.5mm
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 04 kvě 2009 12:31

No nevim jestli je silikon na tohle vhodny, ja s tim mam spis opacnou zkusenost - ze to nebude tesnit. Sem jednou neprozretelne striknul silikonovy olej dovnitr a pak mi to vesele sycelo pres ventil.

Mimochodem jak tenky plech mas na mysli? Mene nez 0,3mm tj. krabicku od diabolek? :roll: CZ634 to na 15m prorazi v pohode. QB78 uz jenom promackne (Exacty 4,5mm). Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
sas
Příspěvky: 93
Registrován: 25 lis 2006 20:33

Příspěvek od sas » 04 kvě 2009 15:55

zdar odzkousej jarovou vodu postupne steteckem nanes a kde ti pujdou bubliny tak uvidis kde ti to unika
raptor22

Příspěvek od raptor22 » 07 kvě 2009 08:18

Vdaka za odpovede. Ten napad s jarovou vodou, to mam jako nechat zbran otvorenu, a narvat tam bombicku? Nieze to bude robit nejake pi.oviny, ked to nie je poskladane :-), napr to bude chrlit rany naprazdno, pripadne to bude strielat suciastky. Ale skusim to, bo vadi mi to... A ten plech som myslel urcite hrubsi, ked budem znova na "svojej strelnici" tak ho odmeram, ale urcite to nebola krabicka od diaboliek ;-)

Ak su este nejake napady, tak vas poprosim zverejnit :-) vdaka pani
sas
Příspěvky: 93
Registrován: 25 lis 2006 20:33

Příspěvek od sas » 17 kvě 2009 14:10

zdar
zalezi na konstrukci zbrane ja to delal na crosmanu1177,samozrejme kdyz zbran rozdelas musis davat pozor aby si soucastky nepostracel,ja sem nechal hlaven a trubici s bombickou prisrubovanou k prave polovine kde byl usazen i davkovaci ventil ten jsem pro jistotu pritahl izolepou a pak sem nasruboval bombicku a odzkousel tu jarovou vodu steteckem.
Odpovědět