brokove naboje do kratkych zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 02 pro 2004 16:41

Prosím poraďte mi, zda se dají sehnat brokové náboje do krátkých zbraní. A kde? A Vy, kdo s nimi máte zkušenosti myslíte si, že dokážou zastavit útočníka?


Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 02 pro 2004 16:58

Myslím, že jsou již zakázané.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 03 pro 2004 07:56

Na střelnici mi je ukazovali a tvrdili, že se dají koupit. U těch pistolových to údajně neumí přebít, takže je potřeba natahovat závěr. Taky tam měli variantu s takovým plstěným kotoučkem na kterém jsou ty broky připevněná a který se při výletu z hlavně rozvine.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 06 pro 2004 21:42

No moc ste mi tady neporadili, ale díky aspoň za ty dva příspěvky. Ale už sem se informoval přímo v obchodě. Brokový náboje do krátkých zbraní se podle novýho zákona již opět mohou volně prodávat a jsou k dostání ve všech dobrých obchodech se střelivem. Nejčastěji mají dva druhy od Libry za 20 Kč/ks a ještě jeden výrobce (teď si nevzpomenu)a od něj za cca 12 Kč/ks.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2004 07:23

Sháněl jsem brokové revolverové, Libra je sice uvádí na svých stránkách, ale dostat je je problém.Když jsem tam asi před měsícem volal, bylo mi sděleno, že se momentálně nevyrábějí pro chybějící nábojnice. Nakonec jsem si v obchodě objednal a včera dostal nějaké americké ( firmu teď nevím) jeden bratru za 27 Kč. Střela je ale z tvrdého plastu tzn, že se rozpadne už v hlavni. Libra vyrábí i z měkého plastu - střela se rozpadá až po dopadu, což je asi zajímavější. V neděli zajdu na střelnici, zkusím co to dělá.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2004 09:46

Nedela to nic moc. Co by to jako melo delat? Samozrejme ze to zblizka zabiji... ale az po tydenim pobytu ve spitale! Tot cele. Pokud chces nekoho odhodlaneho od sveho nekdy zoufaleho, nekdy predem planovaneho cinu odradit, musis k tomu mit padny argument. No a tim je jedine jednotna strela patricne konstrukce. Hlavne s tema brockama nelez na ulici. Ti ostatni nechtene zraneni lide za to nestoji!
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2004 12:59

Jasně, že nečekám díru jak z brokovnice, ale určitý zastavovací efekt by to mohlo mít. Podle mě je to lepší než cokoliv v 6,35 mm. Ale předbíhám, až to zkusím třeba změním názor.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2004 13:21

Hlavne to zkousej jen na strelnici.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2004 17:36

Anonymous píše: Sháněl jsem brokové revolverové, Libra je sice uvádí na svých stránkách, ale dostat je je problém.Když jsem tam asi před měsícem volal, bylo mi sděleno, že se momentálně nevyrábějí pro chybějící nábojnice. Nakonec jsem si v obchodě objednal a včera dostal nějaké americké ( firmu teď nevím) jeden bratru za 27 Kč. Střela je ale z tvrdého plastu tzn, že se rozpadne už v hlavni. Libra vyrábí i z měkého plastu - střela se rozpadá až po dopadu, což je asi zajímavější. V neděli zajdu na střelnici, zkusím co to dělá.
Nevim odku jsi, ale v Praze je prodávají ve Slezský ulici na Praze 3 (B.V.S), tam maj od Libry revolverový (.357 i .38) obě ráže po 20 Kč a další možnost, kde je v Praze koupit je Staroměstský náměstí - myslim Zbraně-Brymová (tam je maj v .38 za 12 Kč/ks od jiný firmy). Přičemž ty od Libry maj tvrdej plast a ty za 12 Kč sou sice z měkkýho plastu, ale prej z hlavně vyletěj jen broky. Tak až přijdeš ze střelnice, tak mi dej prosimtě určitě vědět, jakej z nich máš pocit. Já sem si koupil ty od Libry, v jedný střele je asi 175 broků 1,7 mm. A v těch americkejch nábojích jich je kolik? A kolik mm? Dík
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 07 pro 2004 21:19

Nemuzu se zbavit pocitu, ze si tady nekdo mysli ze lidsky utocnik je "drobna zver"????? Vyserte se na takovyhle druh munice. Je videt, ze by to zase meli zakazat!
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 07:16

Včera jsem to zkusil. Použit revolver 38 spec. s třípalcovou hlavní. Vystřelil jsem ze tří metrů do Zlatých stránek. Nepříjemně mě překvapil rozptyl. Čekal jsem, že se broky udrží v 10 cm, ale bylo to rozprášené po celé ploše a šly ještě dál, protože jsem napočítal jenom 48 broků. V náboji jich může být odhadem 100, nepočítal jsem je. Broky došly na stranu 50. Na první dojem jsem byl zklamanej. Když jsem to večer ukazoval tátovi, starému to myslivci, tvrdil, že by to mělo docela devastující účinek a rozhodně by se s tím dalo zabít. Závěr: o zastavujícím účinku si nedělám iluze. Čekal jsem, že půjde o velké množství broků na malé ploše, které nepůjdou moc hluboko, a zatím jde o velký rozptyl s poměrně velkou rychlostí. Jo a broky jsou to malé, neměřil jsem je , ale půjde tak o 1 - 1,5 mm.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 09:35

Jeden polízmen mi říkal, že viděl zásah do zad z pistole s brokovým nábojem (ten s tím plstěným kotoučkem o kterém jsem se tady zmiňoval někde výš). Účinnost je tak do 4m a "postižený" prý docela pěkně popoběhnul, na zádech měl pak jelito přes půl zad.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 11:12

Anonymous píše: Nemuzu se zbavit pocitu, ze si tady nekdo mysli ze lidsky utocnik je "drobna zver"????? Vyserte se na takovyhle druh munice. Je videt, ze by to zase meli zakazat!
Rozhodně si nemyslim, že člověk je drobna zvěř a dokážu to v pohodě rozlišit :). A domnívám se, že tato munice by spolehlivě nezabila ani kachnu, takže pokud bych chtěl někoho zlikvidovat, tak ho rozhodně nebudu střílet brokama, to bych musel bejt pěknej trouba! Jen mě zajímalo, jaký s tim má kdo zkušenosti a od toho tady to diskusni forum taky je, ne?
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 15:16

Anonymous píše:
Anonymous píše: Nemuzu se zbavit pocitu, ze si tady nekdo mysli ze lidsky utocnik je "drobna zver"????? Vyserte se na takovyhle druh munice. Je videt, ze by to zase meli zakazat!
Rozhodně si nemyslim, že člověk je drobna zvěř a dokážu to v pohodě rozlišit :). A domnívám se, že tato munice by spolehlivě nezabila ani kachnu, takže pokud bych chtěl někoho zlikvidovat, tak ho rozhodně nebudu střílet brokama, to bych musel bejt pěknej trouba! Jen mě zajímalo, jaký s tim má kdo zkušenosti a od toho tady to diskusni forum taky je, ne?
Ok. Pokud to je jen "na hrani", tak to beru. Hlavne, ze chapete, ze to je jen na to hrani. Proste brokove naboje do kratnych palnych zbrani nejsou v realne situaci k nicemu.
Návštěvník

re:brokové náboje do krátkých zbraní

Příspěvek od Návštěvník » 08 pro 2004 15:27

Znovu se vracím k mému včerejšímu "pokusu". Tento typ náboje rozhodně není vhodný na obranu. Ale Libra na svých stránkách uvádí brokové střely v měkkém plastu s tím, že se rozpadají až po dopadu. Někdo tady uvedl, že má jiné informace. Pokud by to byla pravda, byl by to možná bouchanec s menším rizikem zabití, ale z dostatečnou razancí. Vždyť není účelem útočníka prostřílet jako řešeto, ale zastavit ho. Střílel někdo tyhle od Libry?
Odpovědět