Novinarina & clanky v souvislosti se zbranemi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 úno 2006 15:05

Novinář píše:Díky Andy, to je seriozní přístup.
Pokud budes chtit udelat clanek o zbranich na urovni... muzeme se sejit na kavu... sedim kousek od tebe (dedukce).


Návštěvník

Rozděl a panuj?

Příspěvek od Návštěvník » 14 úno 2006 15:11

Milý novináři, když myslíš, že tady někomu poděkuješ za samozřejmost a budeš mít lepší pozici, tak to je omyl - nebudeš. To, že se nezveřejňuje tvá IP adresa, k níž má správce přístup, je samozřejmost, ne něco, za co bys měl děkovat. Jen to dokresluje, v jakých kruzích se pohybuješ.
Jen tak na okraj, kdo to tady čte dlouhodobě, už mě dost zná a ví, co jsem zač. Třeba správce ví velmi přesně, které příspěvky píšu, už se o tom i zmiňoval - nejsou "nebezpečné", jak se tu snažíš strašit. Je povinností policie dokázat viníkovi vinu, pokud to nedokáže, podezřelý odchází jako svobodný a nevinný člověk. Ty děláš, jako že to nevíš, ale to je jen tvůj problém.
Pozor taky na to, z čeho mě obviňuješ. Já nikomu neradím, jak zametat stopy, jediné, o čem byl můj příspěvek, je to, že pravda bude někde uprostřed mezi tvým a mým přístupem.
Vy novináři máte sklon zbrkle střílet paragrafy trestního zákona, aniž byste jim rozuměli, a málokdy už se člověk dočte, jak konkrétní případ takové střelby dopadl. (Výjimky se najdou, ale ty potvrzují pravidlo.)
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 14 úno 2006 15:15

Olaf píše:
Luke to co jsem se dočetl mi stačí. Jestli jsi toho názoru, že bylo všechno v pořádku tak no comment. Toho "pána" v žádném případě nic neopravňuje k použití zbraně v tomto a jemu obdobných případech. Pokud jsi četl obdobné články tohoto fóra, rozumní lidé se v podstatě shodli na tom, že v těchto konfliktních situacích, pokud již se jim nemohu vyhnout je lepší vzít nohy na ramena. Ale ne, abych si pouze skočil pro pistolku a vrátil se jako frajer s kvérem v ruce to puberťákům natřít. To je jiná soda. Volal bych z domu policii např.
Jestli jsi cetl muj prispevek cely a pozorne ( nic tomu nenasvedcuje ), tak by jsi zjistil, ze ja bych to resil " okamzitym privolanim policie z mobilu". Pokud by na to byl cas. On mel cas dojit domu, takze cas mel. Ja tvrdim, ze nic nevite, ale uz mu davate nalepku kretena, magore, lotra ( Novinar ).
Neopravnuje. Hypoteticky. Pokud by ti smradi ( a podle sousedu to skutece smradi byli ) skutecne nicili majetek, at uz jeho ci cizi ( treba sousedovo auto ), a neuposlechli jeho vyzvy k zanechani teto cinnosti, pak myslim, ze to docela dobre naplnuje ustanoveni par. 13 tr. zakona o nutne obrane. Neboli - trvajici utok na zajem chraneny zakonem.
A vzit nohy na ramena. Souhlasim, nejsem hrdina ani sebevrah a mam pud sebezachovi a patnact 14-ti letych fakanu uz za neco vyda. Ale vzit nohy na ramena a delat, ze nic nevidim a neslysim, tak to ne. Tak nejak to bylo v te Ostrave. Vysledek = jeden mrtvy.
Napsal Olaf

Střelba na děti

Příspěvek od Napsal Olaf » 14 úno 2006 16:21

Luke psal jsi např. že mu třeba ruply nervy. Ale to je pro nás, držitele střelných zbraní přepych, který si právě na rozdíl od ostatních nemůžeme dovolit. Alespoň se zbraní ne. A když ano, tak musíme počítat s odebráním ZP a patřičným ohodnocením u soudu. Jen podle indicií ,které byly obsaženy v článku, předpokládám, že na 99% bych se tomu pánovi po došetření případu za vyřčené pojmenování, nemusel omlouvat. Tak převrácené to určitě zase není. Vem na to jed, kdyby byl od těch mladíků např. pobodaný, měl kvér u sebe a jednoho, případně dva na místě zastřelil, rozhodně bych s ním soucítil. Jiné by zase třeba bylo, kdyby ho bodli,on si došel pro kvér a potom teprve dva z nich zastřelil. A už jsem zase u těch nervů a zvýšené rozlišovací schopnosti.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 14 úno 2006 17:37

Vždy když je nějaký průser se zbraní v médiích tak mě zajímá, jestli byla zbraň držena legálně. Už to několik let to sleduji a většinou jde o zbraně nelegálně držené. Důležité je, že z deseti médií jen v jednom případě řeknou, že byla nelegálně držena, proto je vždy tolik cirkusu a averze proti nám držitelům ZP.
V tomto konkrétním případě jsem zaslechl v televizi, že pán bude obviněn ze spousty přečinů, také za nedovolené ozbrojování. Takm asi stréc nemá noty na krochnu.
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 14 úno 2006 20:34

tak sem prave skouknul zpravy-existuje podle vas revolver raze 9 mm?? nebo to sou zase jenom novinarske zvasty??
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 úno 2006 20:38

Marcus píše:tak sem prave skouknul zpravy-existuje podle vas revolver raze 9 mm?? nebo to sou zase jenom novinarske zvasty??
Existujou samozrejme revolvery na pistolove strelivo (9L, 45ACP a mozna dalsi). Nicmene spis mi prijde, ze namisto .38 nekdo rekl priblizne 9mm ...
Marcus
Příspěvky: 104
Registrován: 14 srp 2005 22:41

Příspěvek od Marcus » 14 úno 2006 20:42

taky sem si myslel...rikali to jenom na ct1...na ostatnich uz rikali pistole :wink: a na googlu sem toho o takovychhle razich revolveru moc nenasel...
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od MARKONY » 14 úno 2006 20:56

Na Nově řikali pistole raže 9mm .
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Revolver kalibru 9mmm

Příspěvek od Igrlik » 14 úno 2006 22:32

Marcus píše:tak sem prave skouknul zpravy-existuje podle vas revolver raze 9 mm?? nebo to sou zase jenom novinarske zvasty??
Ruger SP101 napríklad....
Paixík

hm

Příspěvek od Paixík » 14 úno 2006 22:44

Jo to je recht. Ale taky bych spíše tvrdil, že se jednalo o .38tku. Jenomže, kdyby tohle řekli nějakýmu tomu troubovi z televize, tak by asi nevěděl která bije. Tak mu řekli 9 mm a bylo to.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: hm

Příspěvek od Igrlik » 14 úno 2006 22:49

Paixík píše:Jo to je recht. Ale taky bych spíše tvrdil, že se jednalo o .38tku. Jenomže, kdyby tohle řekli nějakýmu tomu troubovi z televize, tak by asi nevěděl která bije. Tak mu řekli 9 mm a bylo to.
Už som od tých expertov novinárskych počul aj o pištoli "ráže 45 milimetrov"!!!
nefico

Příspěvek od nefico » 14 úno 2006 23:18

TO CHCEEEM !!! :twisted: :lol: :wink: :D :!:
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 15 úno 2006 08:36

Taky mi nejak nesedi ten nazev threadu. Dle vcerejsich zprav a ukazek vypovedi zucastnenych osob, to nebyli deti ale pekni vyrostci :wink: .
Odpovědět