prosim o radu - balisticka krivka a soustrel

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jirka1234

prosim o radu - balisticka krivka a soustrel

Příspěvek od Jirka1234 » 25 dub 2009 15:08

Zdravim vsechny cleny tohoto fora. Jsem airsoftovy zelenac a potrebuji radu. Teorii airsoftovych zbrani uz jsem tak nejak castecne vstrebal, prisla na radu praxe. V C.Budejovicich jsem Na Sadech koupil prvni zbran. Kramek je to paradni, nabidka siroka, prodavaci evidentne zkuseni strelci. Protoze jsem zvykly z male odstrelovacky na celkem slusnou presnost, vybral jsem si HK G36 s hlavni 49 cm. Prave kvuli maximalni presnosti. Zadny tuning zatim nechystam, cekam jak me airsoft uspokoji. Pote co jsem si nasteloval hopup, prekvapil me prave rozptyl a balisticka krivka. Bohuzel ve svem veku nemohu z nedostatku casu venovat par dni procitani fora, zeptam se zde (pokud s tim ma nekdo problem, at to modi smaznou nebo presunou).

Je normalni, ze kulicka leti doprava nahoru a pak se stoci doleva dolu? Cil zasahne, jen me prekvapuje ta zvlastni krivka. Serizeni hopup moc nepomaha, funguje to na "vysku" ale vubec ne "do strany" a proste nevim proc kulicka leti tak zvlastnim obloukem.

Pri strelbe vetsina kulicek leti kam ma, jen kazda cca treti leti uplne mimo, nekdy i na opacnou stranu. Je to vlastnost nepresnych (volnych) hlavni? Pri strelbe davkou je to stejne.

Obcas se stane, ze zbran neprebije. At s tocakem nebo s tlacakem. Musim s tim zatrepat nebo vyndat a nasadit zasobnik. Je to bezne nebo se serizuje cosi jako podavac?

Ma cenu dat zbran puskarovi (je to kamarad, dela mi ostre zbrane) nebo si ji muzu otevrit sam? Nevim jestli je to jemna prace na kterou potrebuju odborne znalosti a naradi, nebo to proste zvladne kazdy sikovny kutil? Myslim treba pripadnou vymenu hlavne apod.

Vsem kdoz dokazi odpovedet na me 4 otazky dekuju predem. Jirka.
http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=932


Rexx

Příspěvek od Rexx » 25 dub 2009 17:09

ad 1: gumička hop-up asi není v hlavni usazená přesně - vodorovně. Podle toho co píšeš je nakloněná doprava. podívej se na ni.

jinak tohle není asi to nejlepší forum pro tvuj dotaz. zkus to na

http://www.airsoftguns.cz/koment.php?&thmid=144
Jirka1234

Příspěvek od Jirka1234 » 25 dub 2009 18:08

Diky za radu. Odkaz zkusim, ono forum jsem vubec neznal. Zrovna se chystam ven jit si zastrilet, zkusim to hned doladit.
Odpovědět