Koupe pistole raze .22

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
boban

22ka a obrana

Příspěvek od boban » 14 úno 2006 03:38

22ka ma pro obranu mnoho výhod,střílet pod tlakem znamená trefit nebo je průser. 9ka a větší ráže v nad poloviční většině je průstřel, čili zdaleka nepředá svou kinet. energii a co víc pokračuje.Průstřel pokud nejde na kost je hladkýrozhodně okamžitě nepoloží.22ka po nárazu rychle strácí stabilitu zranění bývají velmi ošklivé. To neplatí pro větší ráže 44a víc. Ale porovnejte cenu střeliva a váhu zbraně.Nosím pistoli v práci asi 65 hod. týdně.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 úno 2006 09:06

2Boban:
9mm má o mnoho vyšší účinek než 22-ka, o tom nepochybuj.
Cena střeliva při sebeobraně nehraje roli.
V tom příspěvku od H. šlo o něco jiného...
Raději anonymní (Honza)

.22

Příspěvek od Raději anonymní (Honza) » 14 úno 2006 10:45

Pánové,
chtěl bych jen potvrdit to, co psal H:.
Dovolte mi napsat Vám krátký příběh:
Nedávno jsem jel vlakem z našeho hlavní města po 23hdině večerní a sednul si ke mě muž nestandartní barvy pleti(národnostní menšina), to že vypadal nevlídně a zápach který z něho vycházel nebudu komentovat :oops:
Sedl si a řekl:"Hej Gadžo, naval nějaký drobný!" po mé negativní odpovědi používal nevalné slova až pak přiostřil větu, že až vystoupím, zjistí si kdo sem, najde si mne a bude zle.
V té chvíli jsem se už potil a měl jsem zrychlený tep co udělá, nicméně jsem byl ve střehu. V pouzdře jsem měl svůj P22, ale něměl jsem náboj v komoře.Říkal jsem si - to určitě nestihnu natáhnout, pokud zaůtočí, nicméně jsem se pokusil aspoň o jedinné. Vyhrnul jsem si bundu tak, aby pouzdro bylo vidět.Tento úkon se vydařil, protože následovalo:"Zase se gadžo tolik nestalo, ne?" a sbalil si svůj zapáchající batoh a odešel.
Pánové tím jsem chtěl říct, že nošení zbraně má psychologický účinek.A kdyby neměl, nedokáži si představit, že bych to do něj v kupe na vzálenost 1-2 metry "pustil".
Pánové, vy teří zde píšete, jak byste se zachovali, nepřeceňujete se trochu?? :?: (to samozřejmě záleží na každém z nás)
Co by se asi dělo, kdybych měl u sebe .45 a narval to do něj a kulka by prolétla 2 kupé a zranila další 2 lidi?.........
Sáhnětě si do svědomí.......
Zároveň jsem se ale poučil, tím, že i málo stačí k odražení nepřítele (vágusáka) a svůj P22, budu mít vždy u sebe!

V tomto vlaku chodí i hlídka Policie, která většinou stejně spí, ale ted mne napadá, jestli i oni se svými devítkami, kdyby došlo k přestřelce spíše neuškodili???(vím- je to katastrofický scénář)

Tak teď vím, že jsem přijde "strašně chytré odpovědi", ale chtěl jsem jen poslat příspěvek :?
Ahoj všem
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 úno 2006 11:03

Výborný příspěvek. Kdyby v tom kupé seděl nějaký místní kovboj... :wink:
Jakákoliv střelná zbraň výrazně zvyšuje šanci na sebeobranu.
Co jiného, než sebeobrana to byla? Uvědomme si, že sebeobrana není jen to, že vystřelím a zabiju útočníka.
To, jakou má ta zbraň ráži nebo jestli tam mám EFMJ nebo FMJ není tak podstatné.

I ta blbá plynovka nebo sprej výrazně zvyšuje šanci na úspěšnou sebeobranu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 14 úno 2006 11:25

V tom vlaku je to jiste tezke... neprijemna situace...

Z P22 jsem strilel loni v lete... musim rict ze strili velmi pekne. Ikdyz zivot bych ji nesveril.

Presna ale je.

K tomu ukazovani zbrani:
Ja vam lidi nevim... je jasne ze to chce (pokud to jeste jde) hlavne myslet.

Cili pokud by ukazani zbrane mohlo odradit... ukazat... ale paklize by ukazani mohlo naopak spustit utok... nebo prozdradit tu vyhodu kterou se skryte nosenou zbrani mate... nevim nevim.

Je to tezke. Zrejme neexistuje zadne univerzalni pravidlo.

Ja se zatim snazim ridit spise pravidlem... musis tasit? Musis strilet!
K taseni bych se ale priklonil az v tu nejzazsi situaci.

Cili prevedeno na tu situaci ve vlaku... strilel bych az teprve po te, co by se na me "smradoch" nekontrolovatelne vrhnul... a nemohl bych ho zvladnout... ci kdyby me chtel presvedcovat o milodaru nejakou ocilkou a ne jen ukazovanim, ale chtel by me "zmerit teplotu" .... :-( otazka je, zda bych to stihl... V tom vlaku je to telo na telo :-(
Doogs

Příspěvek od Doogs » 14 úno 2006 11:39

Pánové kdo z Vás si myslí,že ráže .22 je dobrá na obranu,nechť se podívá na pár přestřelek na www.rozzlobenimuzi.com a určitě příjde o své iluze.Na techto stránkách jsou i dost nechutné záběry a fotografie tak mě zato nekamenujte.Vstup na vlastí nebezpečí!!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 úno 2006 12:04

Zrovna ses od Honzy dozvěděl, jak se s ní výborně ubránil.
Kdyby ji neměl, třeba by to dopadlo jinak.
Iluze je to, že na sebeobranu musí být co největší ráže.
Doogs

Příspěvek od Doogs » 14 úno 2006 12:14

.45 neprostřelí dvě kupé a pokud by k něčemu došlo tak ho .22 nezastaví ,to by musel trefit malý mozek.V mém bývalém povolání jsem několikrát použil hrozbu zbraní jako donucovací prostředek a věřte nebylo to nic až tak vzrušujícího,prostě záleží na osobnosti.Ten houmlesák co si přistoupil byl prostě jen kecal,ale jak by to dopadlo kdyby tam byli dva pořezové?Zabily by ho vlastní zbraní.Měl se hned sebrat a jít jinam,pokud by k něčemu došlo v uličce je větší šance neco vymyslet a udržet si odstup.Takticky to bylo provedeno až ryskantně,co kdyby se po zbrani vrhl?Začala by velice nebezpečna přetahovaná.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 14 úno 2006 12:29

A co naříznout 22 do kříže?Smradochem to neprolítne a ublíží mu to víc.Odskoušeno na pet láhvi :shock: :D :D :D
Raději anonymní (Honza)

Příspěvek od Raději anonymní (Honza) » 14 úno 2006 12:35

Doogs píše:.45 neprostřelí dvě kupé a pokud by k něčemu došlo tak ho .22 nezastaví ,to by musel trefit malý mozek.V mém bývalém povolání jsem několikrát použil hrozbu zbraní jako donucovací prostředek a věřte nebylo to nic až tak vzrušujícího,prostě záleží na osobnosti.Ten houmlesák co si přistoupil byl prostě jen kecal,ale jak by to dopadlo kdyby tam byli dva pořezové?Zabily by ho vlastní zbraní.Měl se hned sebrat a jít jinam,pokud by k něčemu došlo v uličce je větší šance neco vymyslet a udržet si odstup.Takticky to bylo provedeno až ryskantně,co kdyby se po zbrani vrhl?Začala by velice nebezpečna přetahovaná.
Děkuju kolegům co se mne zastali.
Pro ostatní, jsem jen sportovní střelec.Nikdy jsem něco podobného nezažil a jsem jen rád, že to takhle dopadlo.
2Doogs: Nejsem rozhodně profík jako Ty!máš asi pravdu, ale věř mi, že bych to co říkáš ty nikdy nezvládl.Teď jsem si to vyzkoušel v praxi a jsem rád, že svoje reakce znám a pro příště uteču a raději vyskočím třeba i z vlaku!...........rád bych znal Tvé předchozí kovbojské zaměstnání bez bázně a hany"...jestli to byla Policie ČR, tak chápu i ty Tvé hrubky! :shock:
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Úpravy...

Příspěvek od Igrlik » 14 úno 2006 12:38

Péta píše:A co naříznout 22 do kříže?Smradochem to neprolítne a ublíží mu to víc.Odskoušeno na pet láhvi :shock: :D :D :D
...tak by to bola zakázaná munícia. A pokiaľ by to nebolo HV, tak by to možno odpor vzduchu zastavil po pár metroch... :?
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 14 úno 2006 13:04

No na smradocha by nestřílel na 50m,ale na 2-5.Na tu pet láhev jsme stříleli na 15m z dlouhé i z margolina.Škoda že nemám foto. :cry:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 úno 2006 13:18

A co v té petflašce bylo? Ingot? :wink:
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 14 úno 2006 13:32

Zazátkovaná špinavá voda z vodovoda. :lol:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

b

Příspěvek od jozsp111 » 14 úno 2006 17:36

Najlepšie je dať si mesiac box prípravy, to človek
nikdy nezabudne a ak nemá 60 rokov, vie dať aj bez švihu
veľmi dynamický úder ktorý z 60% končí K.O.
Dôležitý je aj moment prekvapenia.
Asi by bolo užitočné absolvovať nejaký výcik sebeobrannej streľby
v spojení s full kontaktom najmä box.
Pri podobnej situácii (ak je to nevyhnutné) jeden z postupov:

ÚDER na hlavu resp. solár, žalúdok, ľadvina (posledné len pre dobre pripravených - ťažko realizovateľné, ale super
- keď sa trafí minútu nedýcha)

ODSTRČENIE max. silou - čo najďalej pre dostatok času.

TASENIE - podľa okolností sa musí rozhodnúť každý čo urobí.

Niekedy sa dá predísť všetkému aj dobre nacvičenou kombináciu
úderov tak 3 sú super (závisí od húževnatosti protivníka)
napr. pravá - koreň nosu , ľavá solár, pravá ľadvina.

Asi 10 rokov sa venujem full-kontakt športom
(najmä Judo, okrajovo box) Ak chce niekto polemizovať nech si
vezme rukavice a príde. :D
Odpovědět