Rozsireni ZP - platnost poradte

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Rozšíření ZP - platnost poraďte

Příspěvek od Lubo » 13 dub 2009 18:57

Zdravím, tak jsem si k ZP sk. E dodělal A+B. Předem píši, že vím co je v zákoně. Platnost stávajícího ZP mi končí 4/2011. Je nějaký zákonný způsob, jak mít nový ZP platný celých 5 let? L


Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 13 dub 2009 22:49

Jestli znáš zákon tak proč se ptáš, když to v něm máš jasně napsané? Platnost ti nikdo neprodlouží. Bude furt stejná. Proč ti na tom tak záleží? Za necelé dva roky zaplatíš za doktora a máš přece na dalších (předpokládám) pět let pokoj.
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 14 dub 2009 07:11

Trošku problém je v tom, že přestože jsem zaměstnanec v nemocnici, tak náš ředitel nařídil závodní lékařce, aby u všech zdr. prohlídek k ZP požadovala klinicko-psychol. vyš. Nemám z toho obavy, ale prostě se mi to nechce platit a jde hlavně o princip, že na to ředitel nemá právo. Teď jsem to ukecal, ale za dva roky se mi o tom prostě nechce dohadovat. L
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 18 dub 2009 11:23

Tak si zažádej o registraci na obvodě a závodní lékařka i s ředitelem ti můžou skočit do trenek.
Akorát, že obvoďačka si může na tobě psychotesty vyžádat taky. Na to má právo a chrání si s tím svoji prdel. :(
Aquila non captat muscas
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 18 dub 2009 11:43

Když mne na testy pošle doktorka, holt se s tím moc dělat nedá, buď ji ukecám nebo si to holt obejdu. Ale ředitel bez lékařského vzdělání o tom prostě protizákonně rozhodovat nebude.
Druhá věc je, co je vlastně náplní psychotestů. Jednou jsem jakési psychotesty dělal při nástupu do zaměstnání a byly to spíš testy inteligenční a obecného rozhledu. Většina otázek byla typu: Které z měst nepatří mezi tyto 4 města nebo Vyberte číslo, které do řady nepatří či Doplňte logickou řadu obrazců. Vše jsem vyplňoval na chodbě před ordinací. Takže takové psychologické vyšetření je asi k ničemu. Projdou jen inteligentní magoři a ti jsou ještě zákeřnější.
Lubo
Příspěvky: 70
Registrován: 12 dub 2006 10:27

Příspěvek od Lubo » 18 dub 2009 11:44

Smazáno
Naposledy upravil(a) Lubo dne 18 dub 2009 16:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 18 dub 2009 13:01

S tím nic nenaděláš :( oni na to studují šest let a potom ještě musí dělat atestace. Takže ti mohou dávat otázky jaké chtějí a výstup z těch otázek si udělají také jak uznají za vhodné,protože tomu málokdo rozumí :roll: Občas ani oni sami nevědí jak s určitým výstupem naložit. :wink:
Aquila non captat muscas
Odpovědět