Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Na

Příspěvek od Apevia » 05 dub 2009 19:12

S S631 jsem na 11m s optikou GAMO 4x32 a diabolkama "DIABOLO" od JSB (netříděné terčovky) střílel stabilně 49-50 bodů z 5-ti ran na klasickej vzduchovák...
Optika má smysl jak na S631 tak i na S634... Já bych se přez pevný už ani nepodíval :lol:


Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 05 dub 2009 19:33

Já vím že tady teď budu méněcenný :lol: Ale to sem byl i před tím se Slávkou... Slavia 634 je za ty prachy dobrá vzduchovka, ale slušnou optiku a montáž si pořídím vážně až na novou flintu :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 05 dub 2009 19:35

presne tak... uz teraz zistujem ze ani delta nestaci OK na 10 az 20 m na terc to ide ale na 30 m uz kriz prekriva oblast 1 cm co na online znamena ze zakrije 10 9 a 8 cisla chcelo by to nejaku pevnu 10X42... ale take sa s AO robia velmi malo... a variabil na S634 je velke riziko...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 05 dub 2009 19:37

Apevia: mimochodem nevýhoda vertikální (závisí na intenzitě zaklapnutí hlavně) a horizontální vůle hlavně v pouzdře se projeví až na větší vzdálenosti, zkrátka to co získáš optikou, strácíš zase jinde :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 05 dub 2009 21:56

kesi... ty negativista :D aj ked postup ako stabilizovat hlaven som uz popisal a co sa tyka zaklapnutia myslim ze je na slavke riesene celkom dobre oproti vacsine gulickovych autozaklapacov...

no ale podme ku kozapu...

takze na klasickej bruske, odruky vybrusene... (co uz slavia je nizsia trieda...)

Obrázek

pohlad z hora na "zliabky"

Obrázek

preistotu som odbrusil viac ako bolo treba cize svieti sa nam svieti

Obrázek

nahodene a rychlocernene (centropen black :D)

Obrázek

3 x 10 metrov sem tam to zadiesluje tak nejaka uleti ale tych 9 z 10 idu spravnym smerom... a to hovorim este teraz mam tie ruky spuchnute... no co uz ked clovek ziviaci sa PC ide tvrdo fyzicky makat...

Obrázek

Obrázek

30 metrov uz je rozhadzanejsie... som mieril na ten suk...

Obrázek

diabolkova smrst este aj od minuleho tyzdna :D :D :D

Obrázek

new look of Slavia (kvetinkova kompozicia, akoze "Peace")

Obrázek

a tieto biele flaky to je sol od potu... aby ste si nemysleli ze si vymyslam... :D :D :D

Obrázek

a uz stacilo a ide sa spat dobruuuuuu noc...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 05 dub 2009 22:18

Nebál ses že to probrousíš durch? :) Sem zvědavej jak to bude držet, určo průběžně informuj :wink:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 05 dub 2009 22:29

To madbugie

To je už drastický zásah, čo by som nikdy neurobil, čo keď sa ti zunuje tá optika? A podľa mňa ten zásah mohol byť aj opačne, montáž vybrúsiť.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 05 dub 2009 22:50

ad risoepi montaz eee... ako som pozeral zavit srobika je tam dost na tesno ak by som brusil z montaze mohla by sa potento...

a ako som pisal slavia je chtiac ci nechtiac nizsia trieda a dobra montaz ti vydrzi cely zivot... a ak sa mi zunuje tak tam pojde diopter cize OK...

prebrusenia som sa nebal hrubka puzdra je cca 2 mm a ja som len tak trosku posteklil ten oblucik samotnej rybiny som sa nedotkol...

je jasne ze keby som mal drahu flintu tak by som to nerobil ale ja tuto slaviu beriem ako prvu, cvicnu, skoliacu, uciacu, skusajucu flinticku... na ktorej si taketo "testy" mozem dovolit... a potom na ostro uz budem vediet coho sa vyvarovat atd...

ad kesi drzi to ako kliest... a ako som pisal tak aj nastrel drzi aj vo vacsich casovych usekoch... som strielal v priebehu dna a maximalne som dal par klikov hore dole predtym ked som nechal na slnku ten dural tak som klikal po 10kach stale sa to menilo...

skor mam teraz iny problem ako to diesluje tak mi vyskakuje tesniaci okruzok na hlavni a stale ho musim zatlacat naspat... ako ho tam spolahlivo "prilepit" ???
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivco » 05 dub 2009 22:56

zlep dve samolepky ktore su z tkaniny - nie papiera spolu chemoprenom.
potom si snich vyrez pozadovany tvar.
odlep papieriky a nalep na hlaven a na to tesnenie.
mne to tak drzi uz druhy mesiac.
a odolava to aj mazaniu.
predtym som vsak plochu ocistil a odmastil.
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 06 dub 2009 07:12

madbugie: to sem nevěděl že dural tak moc na slunci pracuje :shock: K té úpravě, vlastně to taky tak beru že Slávka je první flinta na který možno bez větších obav experimentovat, ale chybí finance - proto tak píšu, abych to sám sobě rozumově zdůvodnil :D
Jo, co je to zunuje? :) zunuje - něco jako zhuntuje?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ehm

Příspěvek od Apevia » 06 dub 2009 07:17

2madbugie: Ehmm :shock: Tak tohle neberu.... Když se potřebuje takhle něco upravit, tak se brousí montáž, nikoli puška-pouzdro válce... Je to ověřený a tento kousek nevadí...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 06 dub 2009 07:18

zunovať sa je niečo ako že ťa to prestane baviť alebo prestane ťa zaujimať... tak nejak volne preložene :D

zaujimal by ma česky ekvivalent...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 06 dub 2009 07:24

2 apevia

jasne ze na flintach sa toto nerobi... ale ja s tou montazou pocitam do buducna na lepsie zelezo a tam uz bude predpokladam rybina rovna...

nabuduci tyzden to zhodim dole (este asi budem ladit aretacny mechanizmus nakolko hlaven ide mierne k zemi) a odmeriam tu medzeru medzi zavitom a dnom montaze myslim ze viac ako 1 mm to nebude a nechcel by som brusit tak ze tam bude vidno holy zavit...)

dobuducna som uvazoval tak ze by som to puzdro vzal k nam do roboty a tam by mi to na bruske dali pekne celu rybinu do roviny a bolo by... potom uz len zaciernit... :D

2 kesi

preci si myslis ze vacsina chladicov bezne pouzivanych je z hlinnika ??? hlinnik je sakra dobry vodic tepla... skus niekedy na bruske brusit kocku hlinnika a potom taku istu kocku ocele... hlinnik je do par sekund zeravy ako prasa... :D a s teplom ide ruka v ruke tepelna roztaznost...

a len taky dotaz KOZAP je pobočka CZUB ? lebo na tej montazi je logo zbrojovky ???
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 06 dub 2009 07:54

Kozap s.r.o. - Uherský Brod
ČZ a.s. - Uherský Brod
Taky by mě to zajímalo...

Edit: mě se to jak si to vyřešil s tou montáží, tedy ubrání toho materiálu na pouzdru celkem líbí, ale nevím jestli bych do toho šel :? Ten samý názor mám i na to jak si řešil uložení hlavně v pouzdru, taky výbornej nápad, ale jako chronoscopeskiller do toho nejdu 8) :lol: , snad někdo odvážnější Obrázek :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 07 dub 2009 17:03

Tak sem si zkusil přes pevná mířidla online terč na 10m vstoje bez opory a mám co zdokonalovat! Postoj už sem vcelku vyladil, ale ruce jak je vidět eště ne! :D

Vzdálenost k terči 10m -> místo činu:
Obrázek

První ze tří spatlaných terčů -> zde můžete názorně vidět jak nemá vypadat online terč :) :
Obrázek Obrázek

Zde flintička na eště neupraveném místečku které sem si vyhlédnul:
Obrázek

Je ovšem pravda že mi Slávka dávala 14.5J a teď po důkladném vyčištění a promazání se mi zdá že kope eště o něco víc!
Ale co, nedostatky a flinta se co to půjde vyladí, hlavně že tu máme JARO!Obrázek
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět