rozptyl pri strelbe

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 22 říj 2008 15:52

Snaž se být v klidu co to jen půjde, ať nevyletíš kvůli kravině při zkoušce z bezpečný manipulace. Toho jsem se bál nejvíc. Testy se dají zvládnout a nastřílet z deseti metrů do půlmetrovýho koláče se Ti jistě podaří.
Tož přeju Ti pevnou ruku a jasnou mysl, ať to dobře dopadne.


Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 24 říj 2008 19:35

Ahoj, tak to mám úspěšně za sebou!!! Teorie bez chyby, v praktické části jedna malá chybka. Jinak soustřel jsem měl jako nikdy před tím...vše v 9kach a 8kach.... Nevím sám, čím to bylo. Byla to jiná střelnice, tak možná měli nějakou lepší CZ 75ku:-)

Díky všem.
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 bře 2009 13:18

Tak mám další dotaz, napíšu ho sem, abych zbytečně nezakládal další vlákno.... Včera jsem byl střílet a porvé jsem se odhodlal vyzkoušet střelbu jednoruč. Zbraň CZ 75 P01. Co se nestalo, nastřílel jsem výrazně lepší výsledek než když střílím obouruč. Vyzkoušel jsem to ještě jednou...dopadlo to stejně......

Jak je to možné?
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 25 bře 2009 14:08

Gratuluju ti!!!
Ja vim,cim to je.Opadl stres,mas to v kapse a ted uz se budes jen zlepsovat.Ja kdyz jedu se svarou strilet,tak pusku nestrili spatne,ale na deset metru je s 75kou schopen kazdou ranou zabit rukojmiho.A nema smysl mu radit.Vsechno zna a to je spatny.Ale vim co dela spatne.Ceka na vystrel a miri moc dlouho,nez spusti.Vystrel ma podle me strelce "prekvapit".Dal jsem mu prazdnej zasobnik a sledoval jsem ho z boku.Kdyz dojde na bod spusteni spouste,tak zpevni uchop a strhne nahoru.
Kde jsi delal ZP?V Plzence,nebo v Leiku?
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 25 bře 2009 15:25

V Plzeňce.....ale čím je ten rozdíl, mezi střelbou obouruč a jednoruč? Přece bych měl střílet lépe s použitím obou rukou.....
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 25 bře 2009 16:11

To právě není pravda. Obouruč se střílí líp rychlostřelba (vlastně si ani nedovedu představit, jak kosím popry jednou rukou...) Ale u mířený je to jedno, jak to komu sedne. Na závodech bejvá vidět kupa mířenkářů (většinou starší chlapy), co střílej prostě jednoruč. A mířená třeba na olympiádě? Tam je snad i střelba obouruč zakázaná...

Navíc- ta spoušť na tý pistoli je dost tvrdá a nemá zrovna ideální chod. Kdybys chtěl s tím něco udělat (puškař), zlepšíš se. Já sem taky toho kompakta strhával jak svině. Pořiď si cvičný náboje a na sucho trénuj spouštění. Nejdřív je potřeba se naučit spouštět, míření a klidnou ruku pak už natrénuješ.

Žádnej učenej z nebe nespad...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 bře 2009 17:24

Co se týče mířenky jednoruč, jde o to, že dostaneš pistoli dál od těla - snáze se ostří mířidla, ten postoj je prostě jinej. Zase ne každej zvládne jednoruč plynule spouštět.
winerob
Příspěvky: 3
Registrován: 27 zář 2008 07:37
Bydliště: Teplice

Příspěvek od winerob » 25 bře 2009 18:17

Měl jsem všechny výstřely pěkně u sebe, ale někde mezi 8 a 9, tak jsem začal mířit výš a je to.
Mám teprve pár ran z vlastní pistolky. Jak to tady čtu, asi taky strhávám. Snad se to zlepší časem...
CZ 75 B STAINLESS
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Příspěvek od mot » 25 bře 2009 18:26

Před dost lety jsem taky střílel mířenku a musím potvrdit slova Alfonsse
Odpovědět