Ochrana zraku

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
joot

Ochrana zraku

Příspěvek od joot » 08 úno 2006 11:24

Jakou používáte ochranu zraku, konkrétně lidé s potřebou optické korekce? Má někdo z přítomných zkušenosti např. s RUDY PROJECT Perception - http://www.cykloexpert.cz/bryle/rudy-project-perception ?
Případně klasické dioptrické brýle a přes ně některý z "taktických" modelů - např. ESS Tactical, nebo Bollé X500 - X800? Poslední dobou jsem byl na kryté střelnici svědkem poměrně nepříjemných zásahů od odražených střepin a protože jsem se (bohužel taky brejlovec) nadále nechtěl spoléhat jen na krytí očí skly dioptrických brýlí, tak jsem zatím skončil u Bollé X500. Cena kolem 1550 Kč. Periferní vidění super - solidní plocha a klenutí skla. Dvojité termální sklo, nějakého většího zkreslení jsem si nevšiml. Láká mě ten Rudy project, ale bez referencí bych za cca 5000,- do něj nešel.


Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 úno 2006 12:29

To už bych šel raději do tohohle:
http://www.essgoggles.cz/.
Vlastní zkušenosti s nimi nemám, ale jeden kolega používá taktiky přes dioptrické a tvrdí, že je to v pohodě. Mimochodem ty jejich sluneční by měly údajně vydržet přímý zásah z brokovnice z 10 metrů.
Já používám tohle. :)
Přílohy
b5122.jpg
Moje brejle.
b5122.jpg (8.05 KiB) Zobrazeno 2410 x
ess_ice_blastshot.jpg
Test po zásahu broků.
joot

Příspěvek od joot » 08 úno 2006 12:44

Lugerman píše:To už bych šel raději do tohohle:
http://www.essgoggles.cz/.
Vlastní zkušenosti s nimi nemám, ale jeden kolega používá taktiky přes dioptrické a tvrdí, že je to v pohodě. Mimochodem ty jejich sluneční by měly údajně vydržet přímý zásah z brokovnice z 10 metrů.
Já používám tohle. :)
Jo, ty ICE 2.4 Ser. s Rx Insert vypadaj solidně. Něco co se dá nosit, aniž by člověk vypadal jak Včelka Mája. Jinak jejich Tactical asi nebudou od Bollé moc rozdílné. Odolnost proti přímému zásahu doufám potřebovat nebudu :)
V nějakém testu Ess na netu si ale někdo z airsoftářů stěžoval, že se mu nepříjemně mlžej i přes proklamovanou odolnost proti zamlžení a dvojité termosklo.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 08 úno 2006 13:32

Ja koupil u Brymovy nejaky sportovni za 500, jakou maj ochranu proti brokum nevim, mam je fakt spis proti odrazeny kulce nebo litajicim hilznam
Návštěvník

Používám normální dioptrické

Příspěvek od Návštěvník » 08 úno 2006 14:16

Pojišťovna vám na ně jednou za 3 roky přispěje :-)
Můžete si vybrat plastové nebo tvrzené skleněné čočky.
Sklo vydrží 50 hilzen ráže 45 ze vzdálenosti 30 cm a nepoškrábou se.
V případě prasknutí by měly být kousky s tupými hranami a mít řízenou velikost - neohrozí oko - ale rozbít jsem je nezkoušel.
joot

Re: Používám normální dioptrické

Příspěvek od joot » 08 úno 2006 14:35

Anonymous píše:Pojišťovna vám na ně jednou za 3 roky přispěje :-)
Můžete si vybrat plastové nebo tvrzené skleněné čočky.
Sklo vydrží 50 hilzen ráže 45 ze vzdálenosti 30 cm a nepoškrábou se.
V případě prasknutí by měly být kousky s tupými hranami a mít řízenou velikost - neohrozí oko - ale rozbít jsem je nezkoušel.
Pro mě mají dioptrické moc malou plochu. Stalo se mi, že mi vyhozené nábojnice měly tendenci lítat shora za brejle. Řešil jsem to kšiltovkou, ale v těch "taktiklech" se cejtím přeci jen bezpečnějc.
Návštěvník

Existují různé velikosti rámečku

Příspěvek od Návštěvník » 08 úno 2006 14:48

Nemám snad nadměrné nadočnicové oblouky :-) a horní rámeček obruby se mi téměř dotýká čela. Fakt je, že proti hilznám z některých pistolí potřebuji ještě kšilt nebo horní pásek sluchátek "sražený do čela". To ale není problém brýlí.
Chce to brýle speciálně na střílení - v porovnání s cenou zbraně je to pakatel a dá se tak řešit (silnějšími brýlemi) problém nezaostření mušky/hledí - přitom si neničíš oči, protože ty silnější brýle nosíš jen krátkodobě na střelnici.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 08 úno 2006 17:18

Chtel bych videt ty bryle po primem zasahu z brokovnice z 10m...muhehehe
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 08 úno 2006 19:12

Brýle v pohode, ale hlava nikde :lol:
Odpovědět