Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 20 bře 2009 23:03

"bezhlucne" :D :D :D

mozno o 1/3nu, ale hlavne zmizne to charakteristicke drncanie pruziny... a kopanec piestu je jemnejsi a tympadom trasenie sa celej zbrane...


- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Dionyz
Příspěvky: 14
Registrován: 16 úno 2009 22:25
Bydliště: Levice

Příspěvek od Dionyz » 20 bře 2009 23:35

Zdravim vás, ten pivný tuning treba ale často kontrolovať, pretože sa plech vyderie. začnú sa tam zbierať rozodraté plechové čiastočky ktoré sa múžu dostať až pod tesnenie piestu a poškodiť ho. - vlastná skúsenosť.

Ináč je to fakt bez hluku ako to povedal tomcat
Slavia 634 - 177, Bushnell 22, RimFire 4x32
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 21 bře 2009 06:50

madbugie celkom dobre napísal, aj ilustroval ten tuning, ja by som chcel iba toľko dodať, že ten materiál, nech je to Al, alebo PET, je dobre nechať o 5 mm dlhší a "zazúbkovať". To zúbkovanie treba zahnúť pod pružinu (medzi dno piestu a pružinu), aby sa "vložka" držala v piestu a pružina nevytiahla pri pohybe do priestoru valca. Takto upevnená vložka potom oveľa viac vydrží, ale vnútornú časť, kde sa dotýka pružina s vložkou, treba namazať, najlepšie s grafitovou vazelinou. Prikladám takú rýclu neodbornú ilustráciu, pre lepšie pochopenie.
Přílohy
Pivný tuning - úprava.JPG
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 21 bře 2009 07:15

risoepi nedoporucujem ziadne zubky a to z 2 dovodov... (prvykrat som to tiez tak urobil...)

1. hlinnik je velmi dobre kujny a po par sto vystreloch ho pruzina rozdrvi a dostane sa do pruziny a do spuste galiba velika treba rozobrat a vycistit... pri pouziti PET tuningu je to nutnost inak by sa to vyvlieklo von z piestu ale u ALU je to zbytocnost (uvediem v dovode c 2) a hlavne to narobi bordel vnutri...

2. dovod ked budeme tu farbu smirglovat dole tak nie pozdlz flase ale priecne aby sa povrch zdrsnil... samotny hlinnik kladie vacsi odpor voci skruzeniu do valca cize ked ho tam zasunieme tak uz sa sam nedostane von sa to proste zakusne (PET flaska je maksia cize netlaci na steny piestu) a dostat to von ide len za cenu destrukcie hlinnikovej vyplne cize to drzi samo o sebe dost...

cize zaver u mna znie ze zubky su zbytocne ba az skodlive... drzi to tam ako das... a nejde to von... aj bez zubkov

dioniz ??? ja som to nasunul a pruzinka sa trela tak som pre istotu vonkajsiu stranu pruziny prebehol tou 200kou smirglom, vsetko som vycistil, dokladne naolejoval (vdaka opacne otocenemu hlinniku nic nevyteka von) a po 1000ke vystrelov absolutne ziadny problem s vydranim... keby sa tam nerozmlatili tie zubky tak to ani nerozoberam... a ked so to vytiahol von tak ziadne stopy vacsich poskodeni na tom hlinniku... mozno si mal tesnejsiu pruzinu...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 21 bře 2009 07:22

este som zabudol dodat ze z jedneho piva bude 3jaky uzitok :D :D :D

ked to dobre obstrihneme tak nam to vyjde na 2 az 3 ALU tuningy... :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 21 bře 2009 07:41

OFF

Trojitý úžitok !
1., Pitie
2., Tuning
3., ???
Prezradíš nám aj ten tretí ? :lol:
ON
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 21 bře 2009 07:46

ved predsa pocit z dobre vykonanej prace...

"pocit" zo zvysenej presnosti :D :D :D (poznate to ked nahodov do 1,2 HTP fabky natankujete nahodov 98cku SHell tak si hned ti majitelia myslia ze mozu predbiehat aj ferrari :D)

no a ked to dobre vystrihnes tak to mas aj na 2 razy dobuducna...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 21 bře 2009 11:05

ad1. tak nevím jestli tam ten hliník taky dám, už ho mám vyrobenej, ale bojím se toho rozedření i když tu pružinu přebrousím... :? Nechce se mi to furt rozdělávat, abych věděl že je to OK :(

ad2. čistíte někdo po střelbě venku i vnitřek hlavně?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ee

Příspěvek od Apevia » 21 bře 2009 11:28

Já na hlaveň prakticky vůbec nesahám, ani u HW, ani u QB a ani u dvou starých slávkách S631 a vše bylo a je v pohodě...
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 21 bře 2009 11:28

Ja len zľahka pretrem olejovou handričkou ( Konkor ) a hlaveň len keď mi to napadne, ale aj vtedy si zvolím taký ľahší spôsob čistenia, že vystrelím 3-4 tyčiniek s vatou ( na čistenie uší ), hlaveň zásadne nemažem.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Tyčinky

Příspěvek od Apevia » 21 bře 2009 11:42

No, ale ty tyčinky, když je vystřeluješ, tak kladou malý odpor v hlavni a tak se to rovná prakticky výstřelu naprázdno, což není dobrý ani pro zbraň a hlavně je to špatný pro optiky:(
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
risopepi
Příspěvky: 1373
Registrován: 30 srp 2007 06:21
Bydliště: Rimavská Sobota,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od risopepi » 21 bře 2009 12:03

Od tých pár rán sa im nič nestane a na druhej strane, na pružinovkách nemám puškohlady, ja som skôr zberateľ ako strelec.
Alpha Whisky Romeo
(Allah's waiting room)

http://www.risopepi.sk/index.php?page=galeria
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 21 bře 2009 15:03

OK, rozebráno, vyčištěno, uvnitř to nevypadá že by tam byly nějaký škrábance (cca750ran), jen těsnění má z boku na jednom místě malinko vykousnutou hranu, ale opravdu malinko... Styčné plochy sem vyleštil velmi jemným smirkem a teď už mi zbývá jen nanést keramické mazivo, vytřít (nechám jen film), mám nachystanej i ten "pivní" plech a dát to zase do kupy.
Jen jako vždy sem trochu doplatil za zbrklost, nevyndal i pružinku (díl 31.) mezi spouští a tím druhým kusem železa, který drží píst v natažené poloze a při vyndavání vnitřností se mi dostala malinko ven a ohnula se :(
No, stejně se mi moc nezdá, odkud vzít jinou? Doma snad něco najdu, ale stejně se radši ptám...
Taky mě napadlo nevrátit zpátky díly pro regulaci odporu spouště. Kdysi sem to tu řešil v SZ s uživatelem l.u.k.a.440 a ten to tam právě tuším nevracel. De o ten sroubek regulace a ten plýšek (díly 44. 45. 33.) který je na něj našroubovanej...úplně nejrač bych jemnou jednopolohovou spoušť.
Tak co vy na to :wink:

Edit: http://www.czub.cz/rozkresy/cz634_r_cs.pdf
Naposledy upravil(a) kesi dne 21 bře 2009 16:44, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
ivco
Příspěvky: 588
Registrován: 14 bře 2009 11:29
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ivco » 21 bře 2009 15:46

madbugie píše:hlavne bacha niekedy menej je viac... !!! ked sa to prezenie tak bude treba kupit nove diely...
dalsie PIVO! :lol:

ma to vyznam ten pivny tuning aj pri inych typoch?
súčastnosť: Steyr LG 110 HP, Hawke Sidewinder 8-32x56, strelivo JSB.
minulosť: AirArms Pro Sport 4,5. MTC Viper 10x44.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pohoda

Příspěvek od Apevia » 21 bře 2009 17:24

nevyndal i pružinku (díl 31.)
To je v pohodě, jen ji trochu v rukou porovnej a nech ji tam.. Měl jsem je taky trošku ohlé a ničemu to nevadilo...
Když vyndáš ten plech, tak nebude spoušť fungovat tak, jak má... Když jsem na S631 kus toho plechu ulomil, tu část, která mění odpor, tak to nebylo dobré... Když jsem zmáčkl spoušť před odjištění a náslešdně odjistil, tak mi při odjistění vystřelila, bylo to celkem blbé, takže to tam doporučuji nechat...
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět