Jak zasadit trilistou pruzinu do llamy-coltu 1911?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Jak zasadit třílistou pružinu do llamy-coltu 1911?

Příspěvek od dykmore » 14 bře 2009 14:46

Zdravím,
mám menší problém. Před časem jsem chtěl opravdu důkladně vyčistit svoji llamu, kopii coltu 1911 v 9mm. I vyšrouboval jsem šroubek dole u rukojeti, vytáhl ten jakoby kvádřík pod dlaňovkou a vypadla mi ta třílistá pružina a je to v háji. Nevíte někdo, jak ji tam zasadit zpátky? Našel jsem na netu několik nákresů i rozstřelů, ale nejsem z toho moc chytrý, ono je dost rozdíl vidět to zboku nakreslené, a pak to tam strkat dírou pod kohoutem... nevím co s tím. A teď proč s tím nezajdu k puškaři: samozřejmě můžu, ale říkám si-co s tím ten pán tak zázračného udělá, že bych to nesvedl sám? Nebo na to je nějaký speciální nástroj?

mějte se

p.


Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 bře 2009 15:43

jde to tam normálně strčit rukou. Otázka 5 sekund, nechce to žádnej gríf, prostě to tam strčíš a přisuneš mainspring housingem. Řekl bych že je to do jisté míry blbuvzdorný, pokud si pohlídáš aby levej list dosedl na sear, tak to tam nejde dát špatně.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 14 bře 2009 15:50

to Alf: doufal jsem, že poradíš, dík, ale trochu pomaleji - mainspring je ta pružina v pažbě, housing je to, co se z pažby vysune dolů? A sear pojistka?
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 bře 2009 16:11

mainspring housing je ten domeček, kterej je na hřbetu pažby a vysunuje se dolů.
sear je záchyt kohoutu.
Prostě ve spodní části jak je třípackovka ohnutá, tak musí zapadnout do výřezu v rámu (jinak to ani nejde) a levej list dosednout na sear. Prostřední list se automaticky opře o přerušovač. Pravej list odpružuje dlaňovku.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 14 bře 2009 17:14

no to je právě ten problém, že já to tam nasunu, dlaňovka je odpružená, ale kohout nezůstává v zadní poloze, jen pruží...
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 bře 2009 17:34

to je právě způsobeno tím, že levej list není položenej na searu (záchytu kohoutu), ale je bokem vedle něj. Když Ti to tam nejde nasadit, tak vezmi mrňavej šroubováček a tu levou packu na ten sear přisuň.

Pokud se to nepovede, tak na to budeš muset jít z druhé strany - vytáhnout pojistku a dlaňovku. Pak to půjde líp. Ale spodem to jde taky, dělám to běžně když nechci rozebírat celou pistoli.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 14 bře 2009 17:44

díky moc. Budu to zkoušet, ale myslím, že jsem právě celý ten trojlist podelal. Zasunul jsem housing, tu tyčku od kohoutu jsem zapoměl trefit do důlku a ta tyčka mi ten trojlist vyhla dovnitř pažby. Já se na to vy....
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 14 bře 2009 18:09

Nevěš hlavu, třípackovka se běžně ohýbá - ladí se tím odpor spouště. Nahni to zhruba do té polohy jak to bylo a vyzkoušej funkci - jestli nepadá kohout a jestli pruží přerušovač. Pokud to nebude fungovat, tak to budem řešit dál.
Odpovědět