S mosinem do lesa

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Koudy25

S mosinem do lesa

Příspěvek od Koudy25 » 11 bře 2009 21:30

Zdravím, chtěl bych se vás zeptat, rád chodím do lesa a taky mám rád zbraně neláka mě stát se myslivcem, ale rád bych si sem tam vzal do lesa Mosina jen tak pro radost jsem militarista.
Nejsem zrovna fanda pročítání paragrafů, tak volím tuto možnost a věřím že se najdde někdo kdo mě dá jasnou odpověď.

Diky Koudy


Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 11 bře 2009 21:34

zkracene jak to vidim ja: pokud nejsi myslivec, tak bys mel mit zbran skrytou krom strelnice...
Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 115
Registrován: 07 úno 2007 23:00

Re: S mosinem do lesa

Příspěvek od bobr » 11 bře 2009 22:16

Koudy25 píše:Zdravím, chtěl bych se vás zeptat, rád chodím do lesa a taky mám rád zbraně neláka mě stát se myslivcem, ale rád bych si sem tam vzal do lesa Mosina jen tak pro radost jsem militarista.
Nejsem zrovna fanda pročítání paragrafů, tak volím tuto možnost a věřím že se najdde někdo kdo mě dá jasnou odpověď.

Diky Koudy
Kefalín a zbroják ? Máš ? Tím bych možná začala a pokud
Koudy25

Příspěvek od Koudy25 » 11 bře 2009 22:19

Zbroják samozřejmě mám a zbran je taky legální.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 11 bře 2009 22:31

V tom případě Kefalín, neznalost zákona neomlouvá, lenost stranou, tady máš studijní materiál:

http://www.mvcr.cz/soubor/dokumenty-zbr ... h-pdf.aspx
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 11 bře 2009 23:26

Nezapomen si jen tak pro radost zavolat 158 a pozadat o asistenci :lol:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 12 bře 2009 00:10

První člen Myslivecké Stráže co tě potká,bude chtít vidět povolenku a lovecký lístek,následuje přivolání PČR,obvinění z mnoha mnoha přestupků + pytláctví.Ono je totiž mezi myslivci vlezení do cizího revíru bez platné povolenky,nejčastější důvod vyhození případně odebrání lovečáku atd,
Jestli ti možu poradit,tak takovou kravinu nedělej,mmj.mosin není k sebeobraně takže ne nošení nemá skupinu,o skrytém nošení ze zákona nemluvě!!!
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 12 bře 2009 00:23

Ede, proc mosina ne na noseni? Nekde v zakone je zakazano mit dlouhou pusku na E? ;)
Kazdopadne se mi nezda, ze by takovou blbost vymyslel drzitel zbrojniho prukazu, kterej se musel ten zakon minimalne na zkousky naucit :roll:
Koudy25

Příspěvek od Koudy25 » 12 bře 2009 07:48

Tak díky za nazory. V podstatě jsem věděl, že to nejde šlo mě spíš o to jestli někdo ne¨zná nějakou kličku. Jak vidím tak to prostě nejde a to mě stačí. Já už se s tím nějak vypořádám.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 12 bře 2009 09:23

Hlavne neudelej nejakou kokotinu, uz takhle maj strelci starosti dost
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 12 bře 2009 10:33

To-admix
Po správnu aj myslivec dojede do lesa se zbraní vylučující okamžité použití,skrytě nesenou ve futrále.No a v revíru do kterého má oprávnění ji vybalí,nachystá a de vykonávat právo myslivosti,po skončení to zase sbalí a valí dom.To je legální postup bez postihu,osobně si nedovedu představit uvědomělé občany tohoto ,,státu´´ a jejich reakce na neznámou ozbrojenou osobo,co sa jim cárá za humny.To by mohl ukončit i zbrklý policejní odstřelovač.To není sranda!!!
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 12 bře 2009 10:50

Ahoj Ede,
teď mě napadlo, bydlím na melém městě obklopeném lesy, je tam jeden myslivecký spolek lokálně, a pár vesnic kolem ho má taky.
Několikrát jsem viděl před barákem projít myslivce, se psem a zlomenou puškou. O nějaké skrytém nošení ani řeč. Jak je to vlastně s tím nošením. Napadlo mě to až dnes, vždy jsem to bral tak, jako uniforma, tak proč ne. Nic divného. Jan tak mě to napadlo. Btw nezměnila se možnost toho nošení v nějaké verzi zákona?

Ani s tím nechci nic dělat, jen mě to tak napadlo, když jsem si přečetl Tvůj příspěvek.

Děkuju
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 bře 2009 11:02

V zákoně je jasně řečeno, že držitel skupiny C může přenášet zbraň ve stavu vylučujícím okamžité použití (zlomená zbraň, nebo vytažený závěr) bez obalu
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 12 bře 2009 11:45

Oni jsou více méně (v místě) v revíru,takže takový transport v místě je normální,jakmile ale jede dál,nebo do revíru dojíždí,tak je na tem stejně jako sportovec.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 12 bře 2009 11:50

Sakra Ede to už jsi i ty tak líný, že si ten zákon nepřečteš, i když se zrovna touhle pasáží máš řídit?
(6) Držitel zbrojního průkazu skupiny C je povinen přepravovat drženou zbraň na místo, kde
je oprávněn ji nosit, pouze ve stavu vylučujícím její okamžité použití; používá-li při této přepravě
dopravní prostředek veřejné hromadné dopravy, je povinen tuto zbraň přepravovat v uzavřeném
obalu.
Tedy ne jen v místě, ale na místo, což v praxi znamená, že nepoužiju-li veřejný dopravní prostředek, tak můžu bydlet pro mne za mne třeva v Ostravě a jet do revíru v Aši, ale vemu kvér, zlomím ho, hodím ho přes rameno, dojdu k autu, pojedu do Brna do prodejny se zbraněma pro munici, zase s kvérem přes rameno si tam dojdu pro náboje, dojdu do auta, dojedu do Aše, tam zase se zlomeným kvérem vylezu z auta a nikdo mi nempůže ani popel!
Odpovědět