Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Rozborka - zborka :-)

Příspěvek od madbugie » 09 bře 2009 11:16

brusenie 2 (in construction)

kueee obrazke mi zmizle photobucket.com mi doteraz fungoval... hmmm

uz to ide asi to cakalo na nejaku autorizaciu, pokracovanie na dalsej strane
Naposledy upravil(a) madbugie dne 09 bře 2009 12:52, celkem upraveno 1 x.


- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 09 bře 2009 12:23

Barryne Ty kecale jeden :-) Jednou z xxx pokusů a přesně jak píše Kubajz hnedka jsi všechny porazil ..... Dostal jsi na pozadí ode mne v počtu 4:1 přesně jsem Ti vrátil porážku z fotbalu ..... Muhehehe :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 09 bře 2009 12:33

madbugie - používám http://www.imageshack.us a dodnes bez problémů.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 09 bře 2009 12:55

uz to funguje asi to cakalo na nejaku autorizaciu... tak ideme brusit puzdro...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 09 bře 2009 15:35

Elo: pěknej kousek! :) Jak se ptali kolegové... kde si sehnal tu botku, kde si přišel k té pažbě a co máš za montáž?? Prozraď nám to prosím :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2009 16:07

Tak montáže jsou ocelové KOZAP, čili jedno z nejlepšího co si tam mohl dát :)
Pažba je iMHO upravovaná (byl bych rád za detailnější fotky rybiny a jiných úprav)
A botku si můžete koupit v každým lepším obchodě se zbraněmi, ale pokud budete chtít nějakou extra hezkou, tak není problém za ní vypláznout i víc jako 800Kč... ;)
Cogito ergo armatus sum.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Good

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2009 16:10

2madbugie:Moc pěkná práce, ten fotoreport se IMHO někomu hodí... Jsem ještě zvědat na tu úpravu toho uložení
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Příspěvek od kb » 09 bře 2009 19:21

madbugie,

super návod, len ma tak napadlo : nemali by toto všetko urobiť už vo fabrike? :?

P.S. stále váham medzi S634 a čínskou BMK 30. BMK sa mi páči viac, ale obávam sa čínskej "kvality", preto som si myslel, že istejšie bude kúpiť Sláviu. Keď ale vidím, čo s ňou ešte treba doma dorobiť, vychádza mi to zajedno.

P.S.2 nebolo by lepšie, keby sa S634 predávali rozobrané ako skladačka? Ušetrili by na tom obidve strany : výrobca by to nemusel skladať a majiteľ rozoberať.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 09 bře 2009 19:46

kb rozdiel je v tom, že slavia ti neustrihne prsty alebo nebuchne do ksichtu...

ono niektore železo sa tvari ako riadne železo ale v podstate je to blato... !!! pozor na to... a zvlašť na vzduchovke kde su velke počty opakovaní, relativne velke tlaky na malé čapy a pod...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Jo jo

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2009 19:56

Jo jo, taky bych raději koupil S631 nebo teď už spíš S634.. 100% to bude lepší než nějaká China s nápisem Germany ;)
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

ako vylepšiť uloženie hlavne v puzdre

Příspěvek od madbugie » 09 bře 2009 20:06

tak podme na to...

ako vylepšiť uloženie hlavne v puzdre, alebo ako napraviť drobnu chybičku pri vyrobe (soudruzi sa sekli o 0,2 mm), alebo čo robiť ked nam aretačny šrobik nevychadza do zarezu na hlavnom šrobe a ked to utiahneme neda sa hybať hlavnou alebo povolime a cele sa to vakla...

povodny povrch puzdra, ktory je nahrubo frezovany co ma zarazilo oproti velmi pekne vybrusenej hlavni

Obrázek
Obrázek

najprv trocha teorie:

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

takze ako to zlepsime ? nakolko srob ktory tieto dve plochy stahuje k sebe je uplne v predu budeme musiet ubrat na miestach ktore sa deru o hlaven a nedovolia oblasti za srobom dolahnut na hlaven...

v podstate je to klasicka metoda zrovnavania ploch a to tak ze na predmetny povrch nanesieme tenku vrstvu farby (v nasom pripade postaci fixka), par krat jemne pokyveme hlavnou, pohybom nie viac ako 5 cm na konci hlavne, hlaven demontujeme a uvidíme strieborné plosky, kde sa hlaven dotyka puzdra a cierne "udolia" kde nedochadza k treniu cize tie "kopce" odstranime postupnym jemnym zbrusovanim... (je to pomala robota ale efektivna)

co budeme potrebovat:
- srobovak plochy vacsi
- brusny kamen
- fixka

Obrázek
Obrázek

- okuliare (puzdro je tvrde, kamen odletuje jedna radost, a krasne zvoni ako kosa)
- baterku
- lepiacu pasku na uchytenie tiahla

Obrázek
Obrázek

hlaven uchytime do zveraka, svorky, proste do niecoho pevneho, ale najlepsie cez drevo, aby sme ju neotlacili, ale tak aby sa dalo volne s hlavnou kyvat, a upevnenie by malo byt co najblizsie k hlavni, lebo tam je puzdro plny profil... keby sme ho uchytili dalej mozeme zdeformovat valcovy profil a to by nemdopadlo dobre... !!!

puzdro upevnime a vnutorne trecie plochy namalujeme fixkou

Obrázek
Obrázek

utiahneme hlaven skoro "na krv" ale tak aby sa s nou dalo hybat na konci hlavne nie viac ako 5 cm hore dole parkrat prebehneme...

Obrázek
Obrázek

po demontazi hlavne sa nam pekne ukazu vyvysene miesta ktore sa tru o hlaven, cize tieto strieborne miesta budeme jemne odstranovat zbrusovanim

Obrázek
Obrázek

najprv som brusil v oblasti pred srobom

Obrázek
Obrázek

no a potom stale dokola, vycistit, natriet farbou, utiahnut hlaven, pokyvat hlavnou, hlaven odmontovat, prebrusit strieborne miesta, a stale dookola...

postupne sa zacali objavovat strieborne miesta dalej a dalej (toto je zelany stav, idealne by bolo ak by sa hlaven trela skoro pocelej dlzke ale to je v mojom pripade nemozne nakolko su tam tie 2 desatiny mm

Obrázek
Obrázek

takze sa zbrusovana oblast zvacsovala, ale pozor nebrusit cierne miesta tym by sme tie udolia prehlbovali, my musime odstranovat vyvyseniny cize iba strieborne miesta a okolie

Obrázek
Obrázek

a takto som to asi zopakoval 10 x (teda zatial)

nastrelovy terc za veterneho pocasia vyzeral asi takto (po dlhej zimnej pauze a s chybajucim ALU tuningom to kopalo ako prasa, preto si myslim ze mi to utekalo vertikalne, ale horizontalne to celkom sedi na jednej lajne, uz zasa sa vyhovaram :D :D :D)

Obrázek
Obrázek

The END a rozpravky je koniec...
ak sa niecomu neda rozumiet vysvetlim a opravim...
Naposledy upravil(a) madbugie dne 10 bře 2009 07:18, celkem upraveno 7 x.
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Elo
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2007 21:02
Bydliště: Levice

Příspěvek od Elo » 09 bře 2009 21:44

kesi píše:Elo: pěknej kousek! :) Jak se ptali kolegové... kde si sehnal tu botku, kde si přišel k té pažbě a co máš za montáž?? Prozraď nám to prosím :)
to kesi: tak klasickú gumovú bodku z ČZUB som mal doma odloženú v skriny, bola predtým použitá na mojej guľobrokovej kozlici BRNO 500, kde som ju vymenil za inú. Presne ako tu už niekto napísal, gumenú bodku zoženieš v každej predajni poľovníckych potrieb, výber je bohatý a ceny tiež. Táto stála voľakedy cca 500,- Sk. Pažbu mi upravoval jeden pán, čo vyrába štítky pod trofeje a vyrába aj pažby, dal som si tam vyrezať také šupinkové rybiny, pre lepšie držanie pažby. No a montáž mám oceľovú na malokalibrovku ZKM 452, a dal som si potom upraviť tie spodné kamene na 13 mm, lebo moja Slavia má ešte rybinu 13 mm.
Takže tak.
No a viete mi niekto ešte niečo poradiť ohľadne toho vyladenia a zjemnenia spúšte? ktoré plochy treba presne zaleštiť? Má, alebo nemá výmena pružinky spúšte za inú vplyv na tvrdosť spúšte?
Slavia 634 + Delta Optical 4x32AO
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Foto

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2009 21:48

Já jsem si říkal, že to není klasická rybina, ale ty šupinky :)
Mohl bys prosím hodit foto? ;)
Cogito ergo armatus sum.
Elo
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2007 21:02
Bydliště: Levice

Příspěvek od Elo » 09 bře 2009 22:02

Ok idem to detailnejšie nafotiť a dám foto
Slavia 634 + Delta Optical 4x32AO
Elo
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2007 21:02
Bydliště: Levice

Příspěvek od Elo » 09 bře 2009 23:15

tak pridávam detailnejšie foto tej šupinkovej rybiny.
detail podpažbia
Obrázek
detail pištoľovej rukoväte
Obrázek
pohľad na ľavú časť vzduchovky - urobil som si výrez na pažbe na líce a na krku pištoľovej rukoväte na palec
Obrázek
a ešte celkový pohľad z ľavej strany
Obrázek
Slavia 634 + Delta Optical 4x32AO
Odpovědět