Slavia 634

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 08 bře 2009 21:26

Koukám, že dnes byli skoro všichni sřílet. A všem nám foukalo. Já měl na zahradě hukot vítr, že jsem si sám klepal na čelo, co tam dělám.


Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 08 bře 2009 21:30

S634 = STS Chvojkovice Brod!
Dneska tahle krasavice porazila jak HW 97,tak AA prosport :wink: .
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 08 bře 2009 21:35

Barys - O tom by se chtělo rozepsat :!:
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
jerem555
Příspěvky: 351
Registrován: 05 úno 2009 19:22

Příspěvek od jerem555 » 08 bře 2009 21:40

2 madbugie: Pls. a čím a na čom si to leštil?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 08 bře 2009 21:51

madbugie píše:Kesi z tych fotiek ma napada zaprite ten lakeť do boku ...
Já vím, ještě to nemám úpně vychytaný, pracuje se na tom :wink:

Barys: vážně? :P
LuckyHit píše:Koukám, že dnes byli skoro všichni sřílet. A všem nám foukalo. Já měl na zahradě hukot vítr, že jsem si sám klepal na čelo, co tam dělám.
JJ, byl to hukot, ale ustáli sme to , ne? :)
Naposledy upravil(a) kesi dne 08 bře 2009 21:52, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 08 bře 2009 21:52

neboj spravim fotoserial len to chce čas spracovat snad zajtra...

"leštil" skor prebrusoval taky šmirglovy vejarovy kotuč na vrtačku... bude na fotkach + brusiace nadstavce na vrtačku
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 08 bře 2009 21:54

Tak na to se taky těším! :roll:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Elo
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2007 21:02
Bydliště: Levice

Vyladenie spúšte SLAVIA 634

Příspěvek od Elo » 08 bře 2009 21:59

Zdravím chlapi, vie mi niekto poradiť, ako vyladiť spúšť na Slavii 634 na jemnú? Asi som veľmi zhýčkaní z guľovnice a guľobrokovej kozlice z používania napináčika... :cry:
To pružné pero, namontované kdesi nad lučíkom spúšte som už dávno vymontoval - čiže nastavovacia skrutka na spodnej strane lučíka stráca zmysel. Tak isto som preleštil ozub spúšte, záchyt spúšte a dokonca som vymenil pružinku spúšte za mäkšiu - použil som pružinku z ventilku do pneumatiky. Stále to však nie je ono, spúšť má dosť tvrdý odpor, aj keď je bodová, je pravda, že po natiahnutí vzduchovky nemôžem hneď odistiť poistku - došlo by k výstrelu (poistka ide vtedy veéééľmi ťažko). Musím spúšť zatlačiť mierne dopredu - ako na guľovnici napináčik, odistiť a potom vystreliť. No aj tak sa mi tá spúšť zdá príliš tvrdá, niekedy normálne cítim, akoby na nej bola zachytená celá tá energia pružiny a drhol kov na kov. Mám ešte pôvodný plánik starej Slavie 630 z r. 1984, tam je veľmi pekne v reze zobrazená celá vzduchovka a vidieť tam presne princíp, ako jednotlivé časti do seba zapadajú - záchyt piestu, záchyt spúšte a samotný ozub spúšte. Niekde som tu na fóre čítal, že výmena pružinky spúčte nemá vplyv na tvrdosť spúšte. Mám na tom DELTU OPTICAL 4x32AO a pri streľbe v sede s oporou o mäkkú podložku na vzdialenosť 10 m, je napr. jedna rana v 10-ke, a druhá rana bez korekcie optiky "uletí" niekedy aj 2 cm inde a nie je to zlým odpálením rany. Skrátka tá tvrdá spúšť mi veľmi vadí... :evil:
Máte nejaké vychytané fígle, ako to lepšie vyladiť, prípadne dorobiť tam nejaký mechanizmus, niečo ako "napináčik" na guľových zbraniach?
Slavia 634 + Delta Optical 4x32AO
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 08 bře 2009 22:02

Pravidla truchu slávii nahráli v tom,že je lehčí a šlo o rychlost střelce + se samozř trefit.
Byl to sranda match.
Elo
Příspěvky: 13
Registrován: 18 črc 2007 21:02
Bydliště: Levice

Příspěvek od Elo » 08 bře 2009 22:07

...a tu je ešte foto mojej 634-ky aj s optikou...
Obrázek
Slavia 634 + Delta Optical 4x32AO
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 bře 2009 22:13

Hehe, to je celý Barys. Střelec s S634 vyhraje jednou ze dvaceti pokusů a on hned píše, že porazila ... a vyjmenuje všechno co tam bylo. :lol: :lol:
Jdu to dát do videí. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 08 bře 2009 22:16

Elo hmmm ja som si sice spust ladil uz predtym, ale ako som ju vcera prelestil aj s zadrznym mechanizmom a spustou tak sa jej snad ani nemusim chytat ako ide lahucko,... samozrejme naolejovane plochy aj ked len trosku...

skor mi to nesedi ci tam nebude nejaka zrada v rozmeroch dielov ked musis spust potlacit dopredu aby ti islo odistit...

holt tlak na naklady je enormny... som trosicku sklamany zo stojarskeho spracovania Slavie... som si vsimol ze to tiahlo v strede piestu nie je celkom presne v strede privarene

ale na druhu stranu je to tak krasne jednoduchy mechanizmus...

jo a s muškou a hladačikom už aj preč... :D aspon mušku určite... lebo ludske oko to nezaregistruje ale ked si odfotis kuker foťakom zistis ze ten kruh ktory kryje mušku prechadza presne stredom optiky (tiez mam deltu)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ryina

Příspěvek od Apevia » 09 bře 2009 07:18

Tu rybinu jsi dodělával sám? Mohl bys dát detail?
Jinak je dobře, že konečně vidím pořádný montáže, ta DELTA se ani nehne, co?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 09 bře 2009 09:21

ja mam jednodielnu hlinnikovu a tiez sa ani nehne...

ale tiez ma zaujima detail rybiny a ako si to robil...

ale ako som si vsimol tak si tam robil vyrez na palec ruky ak sa nemylim... (tiez nad tym rozmyslam trosku mi to vadi pri uchope...)

a mas novu botku to ma zaujima asi najviac lebo ta plastova co tam je sa mi nepaci... (kde sa da zohnat a za kolko pripadne...)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Rozborka - zborka :-) alebo ako rozobrať slaviu

Příspěvek od madbugie » 09 bře 2009 11:15

no tak som daco zosmolil a ideme na to... najpv dame taku malu exkurziu ako ten zazrak vedy a techniky rozobrať + aretacia hlavne a v druhom prispevku dam to bruzenie puzdra... :D

stari harcovnici uz to urcite poznaju ale novacikovia, alebo takym co sa boja aj ziarovku doma vymenit to moze pomoct...

a myslim ze novu pusku treba najprv zbavit konzervacnych olejov a necistot z vyroby inak si clovek moze nenavratne poskodit niektore suciastky (nech mi Slavinka odpusti ale proste dnes sa setri vsade a holt nie je to premiova puska...)

Co budeme potrebovat:

- srobovak plochy 1 x hrubsi, 1 x tensi
- vyrazaci trn alebo tenky srobovak alebo nejaka tenka tycka (proste nieco tenke a pevne s plochou hlavickou ak sa da)
- dlhy pevny drôt + handricky + utierky a ine hygienicke pomocky :D
- nejake to mazivo podla lubovole tunaka rozoberanej v X inych temach
- lepiaca paska (v pripade ze nechceme aby nam pri manipulacii plandalo tiahlo piestu, ktore moze poskrabat cernenie hlavne)

v pripade ze chcete nieco aj brusit ako ja tak aj:

- bezpecnostne okuliare
- sada brusnych kotucikov
- tlustej cernej fix :D
- baterku

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Puska komplet, odobratie puskohladu zvladne snad kazdy sam...
Obrázek
Obrázek

vysrobujeme 3 sroby (tie 2 pri hlavni je lepsie skrutkovat rovnomerne raz jeden raz druhy aby sa nam nahodov nieco neskrizilo)
Obrázek
Obrázek

vytiahneme puzdro s hlavnou smerom dohora od hlavne malo by to ist uplne lahucko (ak uz to same nevypadlo)
Obrázek
Obrázek

povolime aretacnu skrutku tensim srobovakom, davame pozor aby sme nestrhli zavit pripadne nieco neposkriabali
Obrázek
Obrázek

povolime areteciu hlavne, pootocime ju, vysrobujeme hlavnu skrutku hrubsim srobovakom pojde to asi 1 cm, potom treba zasa potiahnut aretaciu hlavne a rucne vytiahnut skrutku
Obrázek
Obrázek

potom jednoducho vytiahneme hlaven z puzdra malo by to ist lahucko
Obrázek
Obrázek

vyrazadlom (v mojom pripade tenky srobovak) opatrno vyklepkame tycku ktora drzi spust
Obrázek
Obrázek

srobovak prebehne skrz, ked ho budeme tahat spat, tak chytime spust a radsej ju prikrijeme dlanou aby nam nevyskocila malicka pruzinka spuste, ktoru ako na potvoru potom nebudeme moct najst :D
Obrázek
Obrázek

pri montazi zarazame naspat kolik zuzenym miestom vpred, v smere sipky
Obrázek
Obrázek

pri vytacani spustoveho mechanizmu z puzdra si pomozeme srobikom ktory zatocime az po doraz, lebo pri vytacani budeme potrebat trosku vacsiu silu a mohli by sme poskodit zavit srobu, ked sa nam ukaze 5 - 6 zavitov davame pozor na konci to pruzina trosku vystreli von asi 2 cm ak je nova a este "neunavena"
Obrázek
Obrázek

pruzina by mala ist sama von, piest potom vytlacime za pomoci bud srobovaka alebo si pomozeme hlavnou ktoru nahodime naspat poistime srobom a tiahlo dame vlastne tak akokeby sme chceli zbran nabit
Obrázek
Obrázek

nahlad do utrob valca, ktory v mojom pripade uz vykazuje nejake tie pozdlzne ryhy a to som vystrielal len 1500 diaboliek, holt ale prvu udrzbu som spravil po 500 a nie hned na zaciatku... :cry:
Obrázek
Obrázek

dosadacie plosky aretacie hlavne
Obrázek
Obrázek

tmavsia ciara jasne ukazuje kde sa plochy stredaju, prekrytie cca 2 - 3 mm, je tu vidiet priecne ciary po opracovani toto treba jemne zbrusit ak sa niekomu zasekava aretacia (mne sa to stane tak 1 z 50 x)
Obrázek
Obrázek

takisto zabrusit aj trn v puzre
Obrázek
Obrázek

rozobratie mechanizmu aretacie v hlavni - aretacny kolik otocime rukou o 180° a vytiahneme, strunka by mala vyskocit ak nie tak je sprajcnuta o taky maly vystupok v tiahle pomozeme jej srobovacikom, takisto pomozeme aj tej malej zarazke
Obrázek
Obrázek

tak a teraz vsetko vycistime namazeme spravne partie pripadne prevedieme ine upravy a skladame v opacnom poradi :D

chcel som dat aj ALU tuning ale zabudol som kupit plechovku piva (jak som vlastne mohol zabudnut na pivo, ja uz nechapem...)
Naposledy upravil(a) madbugie dne 10 bře 2009 08:24, celkem upraveno 11 x.
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Odpovědět