Tritiova miridla

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Vik

Tritiová mířidla

Příspěvek od Vik » 04 úno 2006 20:35

Má tu někdo osobní zkušenosti s tritiovými mířidly jakékoli firmy? Např. Truglo, Meprolight, Trijicon?
Jaká je viditost ve tmě(ve skříni), na šerém místě(pouliční osvětlení), v místnosti pod 70W žárovkou a na denním světle?
A jak je to s odolností vzhledem k tomu že se jedná o skleněnou baňku(váleček) s plynem.
Díky.


Olaf

tritiová miřidla

Příspěvek od Olaf » 04 úno 2006 21:27

Mám je na Glocku 22 a jsou OK. Ve dne se chovají stejně jako všechna stavitelná miřidla a v noci jsou pěkně viditelná. Otázkou je, jestli by Ti nestačila pouze tritiová muška.
Návštěvník

Těžká nevýhoda je, že po 10 letech přestávají svítit

Příspěvek od Návštěvník » 05 úno 2006 08:02

Podle toho, jak staré tritium tam výrobce napustí, ti mohou fungovat i déle, ale záruka je 10 let. Životnost zbraně je řádově vyšší, takže třeba já do toho z toho důvodu nešel. Nemít na zbrani stavitelná mířidla, tak se přechod na tritium vyplatí, protože nejsou o moc dražší než nesvítící staviltená. Ale když už na zbrani stavitelná mířidla máš, je celá nákupní cena tritiových mířidel vynaložena "na tritium" a je to dost pálka.
nepř. solory

Příspěvek od nepř. solory » 05 úno 2006 11:53

Zdravím!

koupil jsem ve výprodeji v CZUB jedny tritiová starší s "nižší svítivostí" za cenu nové mušky (150Kč) přes den nic moc ale večer při žárovce 100W byly pěkně vidět, v noci o to lépe. Ovšem po 6ti měsících už je trošku vidět jen hledí. Vsoučasné době jsou vidět jen v noci mírně zelené body, ale pro rychlé zamíření to rozhodně není. Přes den jsou vidět velké bílé body, s těmi míří dobře.
Další krok budou mikrometry a muška se světlovodným vláknem
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 05 úno 2006 14:43

Má někdo tritiová mířidla nebo jenom mušku na pistoli CZ 75 ? Vyrábí se konkrétně na tuto zbraň nebo se musí vyrobit či upravit jiná ? Nemá na to někdo odkaz na internet ? Díky.
Vik

Příspěvek od Vik » 05 úno 2006 15:29

http://www.trijicon-inc.com/pdfs/nightsights.pdf

pro 75 sou jedny v seznamu, ale netusim kdo je tu distribuje.
Návštěvník

Martínek určitě

Příspěvek od Návštěvník » 05 úno 2006 15:32

martinekv ti je objedná i nainstaluje.
Vik

Příspěvek od Vik » 05 úno 2006 16:12

To sou ti z chodska? Kruci to je pres celou republiku:) Jeste na strelnici Leiko v Plzni taky maji. Ale taky z ruky.
Uvazuju nad tim, ale nedokazu si predstavit jak moc to sviti. Nepotkal ste aspon nekdo na netu fotku s nima, ja sem hledal ale nic nenasel
Vik

Příspěvek od Vik » 05 úno 2006 16:47

Solory: Starší s nižší svítivostí? To je myšleno jako že byly už tak starý že se vysvítili, nebo starší model, který mel i novy nizší nsvítivost. 6 měsícu není nic moc
Glock69

Příspěvek od Glock69 » 05 úno 2006 20:53

Jsou to staré nepoužité mířidla, u kterých končí svítivost. Tím pádem mají zhruba 10 let. Lidi je kupují místo normálních (jsou podstatně levnější) a nechávají si natečkovat fosforovou barvou- ve Zbrojovce na servisu to stojí 100 Kč. Aspoň tak mě informovala paní prodavačka když jsem se ptal proč jsou tritia u nich tak levné
Smazaný uživatel 177

tritová miřidla

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 06 úno 2006 17:28

Jestli chceš ale kvalitu a stejný obraz jasných svítících miřidel, kup si Truglo T.F.O. - to jsou tritiová miřidla spolu se světlovodným vláknem a IMHO není nic lepšího . Cena je ovšem větší .
Vik

Příspěvek od Vik » 06 úno 2006 20:03

Jo ale ti nemaj zrovna moc velkej vyber. Spoustu npro glocky, neco pro sigy, hk, pro jericho nic
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 07 úno 2006 18:30

má je i brýmová a pošle na dobírku, jen asi budou lepší než ty staré co jsem koupil.
icq: 126629501
www.solory.wz.cz
Tukan

Tritia na pistoli CZ 82, 83

Příspěvek od Tukan » 25 kvě 2006 21:52

Ted jsem v katalogu CZUB četl, že se dají sehnat na tuhle pistoli tritiová mířidla. Nevíte někdo o nich? Kolik stojí jestli opravdu existují a jaký jsou,atd.... Díky za info.
4mike
Příspěvky: 644
Registrován: 16 čer 2006 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » 25 čer 2006 13:20

existují i fyzicky, normálně jsem si je na krámu objednal a dorazily,
s cenou si nejsem jist ale tuším 1600,-
Odpovědět