napinacek versus laditelna spoust

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
rimar
Příspěvky: 11
Registrován: 02 pro 2007 09:21
Bydliště: Tábor

napínáček versus laditelná spoušť

Příspěvek od rimar » 17 úno 2009 16:43

Zdravím mám dotaz. Rozhoduju se pro koupi kulové kozlice a drtivá většina znich nemá napínáček, ale mají jen seříditelnou spoušť, jelikož se používají hlavně na naháňky. Já ji budu mít tak 70% posed 25% šoulačka a 5% naháňky a tak mám strach o přesnost střelby, jelikož jsem z kulovnice, kulobroku a trojáku zvyklej na napínáček a spoušť je bez něj u těhle zbraní tvrdá a dochází ke stržení rány. U jedné firmy jde zjemnit spoušť až na 1.7N což mi přijde dobrý, ale prostě nemám představu tak by mne zajímal názor někoho kdo má se seříditelnou spouští zkušenosti?


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 úno 2009 16:47

1.7N je velice slušný, to je míň než mívá obvykle štechr. U takovýho odporu spouště u kulové kozlice bych se ale bál, že při výstřelu působením otřesu spadne kladivo a vystřelí i druhej lauf...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 úno 2009 18:26

nevim na lovení ti musí stačit normal spoušt napínáček je bych řekl dle mého názoru na terč.
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 úno 2009 19:53

Tvůj názor je špatnej :wink:
Drtivá většina loveckých kulovnic má napínáček....
Spíše sportovní zbraně v mnoha případech štechr nemají a mají perfektně odladěnou spoušť, ale bez napínáčku...
rimar
Příspěvky: 11
Registrován: 02 pro 2007 09:21
Bydliště: Tábor

Příspěvek od rimar » 17 úno 2009 20:54

štechr je paráda a jsem na něj zvyklej, právě na terč střílím bez nej z malorážky, ale lovím jen sním, můj nejlepší zásah byl liška na 130m přímo na krk v noci na sněhu vstrčila z křoví jen hlavu a nechtělo se jí dál. Ale právě kvůli možnosti druhé rány chci tu kulovou kozlici, kolikrát jsem mohl dát druhou ránu, ale nebylo čím, ale bojím se té spouště. Asi není důvod tak ještě to osahám v na výstavě a uvidím jak se rozhodnu ale přeci jen praktická rada od někoho kdo zná oboje se hodí
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 úno 2009 21:11

Jedna technická... proč nechceš klasickou opakovací kulovnici?
rimar
Příspěvky: 11
Registrován: 02 pro 2007 09:21
Bydliště: Tábor

Příspěvek od rimar » 17 úno 2009 21:16

tu mám, starou brněnku mauzrovku po tátovi a je super a nedám na ní dopustit ale jak říkám chybí mi ta pohotová druhá rána přebíjení je hlasitý občas se mi stane že popoběhne rudl 10-20m a zastaví se ale tím jak začnu přebíjet je poplaším a utečou. a samonabíjecí kulovnici nechci nelíbí se mi a taky bych se bál aby mi to nehodilo vyhozenou nábojnici do obličeje kdyby semi na posedu od něčeho odrazila.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 17 úno 2009 22:05

A kulkova kozlice je taky nadherna zbran :lol:
Jak to vypada u kvalitni zbrane se soustrelem hlavni? V jakem rozsahu vzdalenosti se soustrel drzi v rozmezi ucinne strelby napr. na tu lisku (pri stejnem zamernem bodu)?
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 17 úno 2009 22:10

Tak si pořiď pumpu Winchestera sice dělá taky kravál při přebíjení, ale když se s ní naučíš tak přebiješ tak rychle, že ti nebude vadit že ti zvěř poodběhne.
Aquila non captat muscas
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 17 úno 2009 22:42

to PaF:
no, obvykle na 100m jdou laufy už tak kolem 5cm od sebe... :-) Většinou je flinta nastřelená na jeden lauf.

To Laser:
to je naprd, chce to mít druhou ránu k dispozici jenom na druhý zmáčknutí spouště.
Kulová kozlice je skvělá zbraň, kor na naháňky.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 úno 2009 07:51

No a když by měly jít na 100m obě hlavně jednou dírou, tak za to zaplatíš neskutečný prachy :)
rimar
Příspěvky: 11
Registrován: 02 pro 2007 09:21
Bydliště: Tábor

Příspěvek od rimar » 18 úno 2009 08:27

koukal jsem že jde soustřel štělovat a to dneska už skoro u všech výrobců jak od brna tak i např u Krighoffu ta jejich 20 ultra TS se mi teda líbí moc :-) nechci mít sletovaný laufy mě se líbý uchycení za pomocí objímek ale jde o spouště protože o přesnosti střelby spoušť rozhoduje hodně a jak jsem psal znám jen napínáček
PaF soutřel bejvá občas problém zejména u sletovaného svazku proto jsem se poohlížel po takové které jde štelovat, na vrchní hlaveň nastřelíš puškohled a pak doladíš spodní je to o citu trpělivosti a krabičce nábojů viděl jsem že se dokážeš dostat na 100 i do obrazce pod 3 cm což je víc než potřebuju. Ty sletovaný u kterejch ten soustřel je cca 7cm na 100m to je na afriku kde druhou ránu střílíš na blízko na přibližující se naštvané postřelené zvířátko :-) takže pak i ta druhá rána je např na 30m dost přesná ale afrika to není nic pro mě
Naposledy upravil(a) rimar dne 18 úno 2009 08:34, celkem upraveno 1 x.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 úno 2009 08:30

Podívej ono nejde ani tak o odpor spouště, jako o jeho chod. Třeba u brněnskejch ZHček na kulobroku nebylo možno bez napínáčku nic trefit, spošť totálně dřela, člověk si nikdy nebyl jistej kdy to vystřelí.
Oproti tomu Tikka má tak nádhernou spoušť (a to má odpor kolem 20N), že se s tím dá střílet opravdu přesně aniž bys natáhl štechr.
rimar
Příspěvky: 11
Registrován: 02 pro 2007 09:21
Bydliště: Tábor

Příspěvek od rimar » 18 úno 2009 08:39

alfonso přesně potřeboval bych plynulej a krátkej chod na to jsme zvyklej, mám napínačky poměrně dost tvrdý jsem zvyklej z kulobroku z brodu naštechrovaná kulovámusel ustát výstřel brokovnice a nespustit ale vadí mi když musíš mačkat moc dlouhej chod. A dření spouště znám od ruský Ižky měl jsem 222 rem a děsný než mi to puškař zjemnil pak pohodička a napínák mi nechyběl
Odpovědět