Pistole pro kazdodenni noseni

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mirek B

Pistole pro kazdodenni noseni

Příspěvek od Mirek B » 27 led 2006 03:19

Chtel bych poradit, jakou zbran si koupit pro kazdodenni skryty noseni. Mela to by to byt nektera plastova pistole do 700g v razi 9 mm Luger (jsem zvyklej na sluzebni), hlavni vlastnosti o ktery mi jde je spolehlivost, presnost a chovani pri strelbe. Zatim moji kandidati jsou USP Compact Stainless, SP2009 a mozna jeste glock 17. Pokud myslite, ze je neco jeste vhodnejsiho, klidne nadhodte neco jinyho. Vsem predem diky za rady.


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 27 led 2006 15:24

Dalsi nekonecne tema :-)
Jestli jsi z prace zvyklej na neco a vyhovuje ti to, kup si totez :-)
Spolehlivy jsou dneska uz vsechny zbrane od vsech (aspon trochu znackovejch) vyrobcu.
Takze ve finale nejde ani o to, jestli se pistole jmenuje Glock, Walther, CZUB, SIG, GP, ... nebo jakkoli jinak, ale jaky vsechny vlastnosti od ni chci...
Spoust SA/SA?DAO?SAS(Glock)?, Kohout NE/ANO/skryty? Jeho vypousteni pakou nebo pres palec? Pojistka? Delka? Sirka? Tloustka?
A hlavne - jak se to drzi, jak to sedi v ruce a jak se s tim strili...
Spousta lidi ti poradi - "pojistky jsou na nic", "kazda packa na ovladani vne pistole jen zavani pruserem"... atd... a maj pravdu, na druhou stranu - jestli jsi na neco zvykly a pouzivas to v praci a vyhovuje to, pouzivej to dal klidne i "doma".
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 27 led 2006 17:41

Asi se budu opakovat, ale toto téma se také opakuje.
Pro sportovní účely používám větší pistoli (CZ 75 B), pro denní nošení mám již 2 roky Kevina. I přes některé názory na tomto fóru, že je nepřesný, kope, má malou kapacitu, jsem s ním spokojen. Do 15 m má odpovídající přesnost, po velmi mírné úpravě má jemnější, ale stále bezpečnou spoušť, hmotnost 400 gr., kapacita 7 nábojů není nejmenší pro obrané účely, nosím buď v opaskovém pouzdře nebo v opaskové brašničce, ve které by nikdo pistoli nečekal.
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 29 led 2006 20:49

používám pistoli CZ 110 .Maximálně spokojený.Mohu doporučit.Výborná obranná zbraň,mizerná sportovní zbraň.Konec.
Odpovědět