Predovka Ardesa Pensylvanie - selhani vystrelu

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Deerhunter

Příspěvek od Deerhunter » 09 úno 2009 15:05

Reagoval som na bufallov prispevok ked dotycny nemohol vytiahnut strelu. Inak mam aj ja vytahovak z vrutom robeny doma na kolene a funguje na 100%. sice zatial som ho pouzil az 2x :P raz som nenasypal prach a druhy krat som nevytrel hlaven a bolo tam viac oleja ako je zdrave.... obcas sa aj majster tesar utne....


bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 09 úno 2009 15:45

ide o to ze ten dotycny vytahovak zlomil pri nakrucani do strely... :cry:
odlomila sa mu ta navarena skrutka co mal vo vytahovaku... no potom to mal ako odvrtat... :?:
pri odpalovani strely v polke hlavni je problem ten, ze maximalny tlak nastava prave pri naraze tlakovej vlny na dno strely, samozrejme pri patricnej navazke prachu (lovecka laboracia), kde tlak stupa v tomto bode az do momentu uplneho zhorenia prachu, vtedy nastava max.tlak... strela po vystrele uz je vytlacana plynami von z hlavni aj ked prach este nestihol vsetok zhoriet.. ale ak je navazka mala( typujem cca 0,5 - 1 gr) a stihne zhoriet prach skor ako tlakova vlna dosiahne dno strely v polke hlavni, myslim ze by to nemalo nejako ublizit hlavni, len to vyflusne strelu von... nie som balistik, ale nejako takto som to pochopil z jedneho nakresu a clanku na nejako amickom fore... aj si myslim ze sedliackym rozumom by to mohlo takto nejako byt... je to take slabsie prevedenie toho CO2 vytahovaka... ak by sa to takto stalo, bolo by asi vhodne vykrutit piston a odsypat prachu z hlavni ked uz to chcem vystrelit...
ale nechcel by som sa rozhodovat, ci vystrelit alebo vytahovat strelu... :cry:
Odpovědět