pistole makarov

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 08 úno 2009 12:53

Balistik: vz.82, SB a baurnal. Právě že mi přijde, že CZ 82 trochu kope (100 ran a pěkně červená ruka pod "bobřím ocasem").


Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 08 úno 2009 19:20

To DUF:
Ruka mě vyloženě nebolí, ale pod bobřím ocasem mám červené místo a trochu mě to pálí. Nejsem z cukru, ale např. z CZ 75 byla střelba příjemnější (lepší úchop). Malorážku kupovat nechci, protože mě to nebere. A střelivo drahé je, pokud nepřebíjíš! To si spočítá každý. Já zátím nepřebíjím. A 6,- Kč/ ks za 9mm M je docela dost.

To Childeater:
Psal jsem, že teprve začínám. Je to o tréninku. Myslíš, že půjdu na IPSC bez toho, aniž bych neměl něco nástříleno?! Určitě ne. Nejprve chci zvládnout mířenou střelbu, správný postoj, atd. a pak možná IPSC. Nechci si tam ušít z ostudy kabát :D

To Edelweiss:
Tvoje odpověď mě nepřekvapuje. Stačí, když si přečtu některé Tvoje reakce na ostaních vláknech a jdu do kolen :D . Zkus taky jednou respektovat druhé :wink: Hlavně ty, co začínají.

To Balistik:
Vážím 83 kg a PM není první zbraň, ze které jsem střílel. Asi je to v úchopu :cry:, i když podlle mých dosavadních výsledků si to až tolik nemyslím.

To rmp:
Zkusím se na ten úchop zaměřit :)

A teď pro všechny. Včera jsem byl v B&H Magnumu v Brně. Po odstřílení jsem prohodil u piva pár slov s panem Ing. Hynštem, který střelnici vlastní. I on sám mi potvrdil ( a to jsem o tom nezačal vůbec mluvit :shock: ), že střelba z PM není tak příjemná oproti jiným modernějším pistolím, které mají komfortnější úchop, spoušť, miřidla, atd. Takže vidíte, že můj názor sdílí i člověk, který má letité zkušenosti v oboru.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 úno 2009 19:24

To- Kovík
Je skvělé být poučen od někoho kdo zjevně nečte milion příspěvků a raději rozvíjí fantasmagorie.Víš on začátečník se vždy nemusí rovnat diletant.Mimo jiné zatím ses moc nepředvedl,s těmi co naslouchají se mluvit dá ti druzí jsou ztráta času,akorát hnojí dobrá vlákna bláboly o ničem.
:twisted:
PS:Jedna paní povídala je TOP hláška,příště pokecej s Horstem z VS(TV reklama) třeba to bude pro vlákno Makaron přínosné.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
kaspar00
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2008 08:44
Bydliště: Hradecko

Příspěvek od kaspar00 » 08 úno 2009 19:43

***** nabízí čínskou kopii: http://www.*****-lov.com/detail.php?id=183
Zná ji někdo? O číňanech se říká, že jsou z vynikajícíh materiálů, je to fakt i tady? A k munici, pod čtyři je téměř nesehnatelná, jak se asi budou ceny vyvíjet po spotřebování vojenských zásob?
Argumentům sira Hirama Maxima odoláte jen stěží.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 úno 2009 19:47

To- kaspar00
Ano hlaveň je solidní,železo slušné jen opracování a doladění je kus od kusu.Kdysi jsem jednu obhlížel a ta se zdála velmi slušně udělaná.Jen bych radil ju před koupí pořádně prohlédnout,případně vem někoho sebou,nejlépe člověka co ji trochu zná.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
kaspar00
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2008 08:44
Bydliště: Hradecko

pm

Příspěvek od kaspar00 » 08 úno 2009 20:04

Díky za odpověď. Jo, ještě kdybych se uměl rozhodnout. Náboj se mi zdá tak akorát, dynamický závěr je fajn, jen nevím, jestli shánět čz 82 s polygonem nebo PM. To ještě bude těžký duševní boj :D
Argumentům sira Hirama Maxima odoláte jen stěží.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 08 úno 2009 20:56

s tim strelivem 9mmM to neni tak zly. da se sehnat levneji, jen to neni v krame na pultu. myslim normalni makarovy ne vz. 82 ktera je tak akorat do pi. vz. 82 jinak k nicemu.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
kaspar00
Příspěvky: 18
Registrován: 28 pro 2008 08:44
Bydliště: Hradecko

9mmM

Příspěvek od kaspar00 » 08 úno 2009 21:11

No jo, jenže já v tomhle začínám, tudíž nemám ponětí, na koho se obrátit. Snad časem získám zkušenosti a přehled. Mimochodem, z prodejny Bara v HK jsem odcházel naprosto zdeptán, když jsem se dozvěděl, že 9M začíná na osmi korunách. A pak jsem přišel na to, že o kousek dál, v Rosicích, je mají od čtyř korun.
Argumentům sira Hirama Maxima odoláte jen stěží.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 08 úno 2009 21:20

To-kaspar00
Kámoš veze várku SB po 3Kč,jestli teho bude dost tak dám vědět všem.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od DUF- » 08 úno 2009 23:34

To Kovík:
Můj příspěvek jsem vůbec nemyslel zle!
CZ 75 se určitě drží lépe,ale to asi bude tím,že je kapánek větší a taky většině lidí dobře sedí.
Já kupuju náboje za 4kč!Možná teď šla cena trošku nahoru,to nevím?Jen jsem chtěl říct,že když přejdeš na Luger,tak to nebude levnější!
Ještě k tomu úchopu,dají se na Makarona koupit jiné pažbičky,to by mohlo být řešení na příjemnější úchop.
Kvakoš

Příspěvek od Kvakoš » 08 úno 2009 23:50

TO-Duf-pokud přejdu na luger,levnější to nebude???To mi prosím Tě vysvětli.Pořád je mezi lugrem a makarovem min.3,- korunovej rozdíl.NEPOČÍTÁM přebíjené!!!!
Ještě bych se vrátil k těm PM z číny a vých.německa-nemůžu si pomoct,pokud budu sběratel,budu rád za všechny tři,ale pokud chci PM,tak jedině RUSÁKA.Čínu sem si vyzkoušel,němce jen ohmatal,ale pocitově je rusák na prvním místě. :P
DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od DUF- » 09 úno 2009 00:33

To Kvakoš:
Samozřejmě máš pravdu že je tam 3kč rozdíl,ale jen v tom případe,že kupuješ Luger za 1kč!
Jak už jsem psal,já kupuju Makarov za 4kč!
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 09 úno 2009 08:47

Ja som už raz písal u nas stojí Makarov SB-10sk,ja mam zdroj ešte v korunach na 2.50-3sk.Mam Ps grandy to je šupa su dost silne :lol: Firma už davno neni ale naboje sa sem tam najdu.
Mam-GP-X-Calibur,CZ-45,CZ-82,Glock 23.Mal som-CZ 75B,Shadow,CZ100,CZ 83,CZ50,CZ 122 Sport,CZ 97B,Revolvery Taurus 689,85,Rossi,Holek 38,Holek 22LR,SA-858,malorazky Norinco,SM-2,Makarov PM,Sig Sauer Mosquito,Glock17,K-100MK6 Silver.
CZ_Iceman
Příspěvky: 82
Registrován: 27 čer 2007 19:58
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CZ_Iceman » 09 úno 2009 13:18

2 Kovik: Tak jak psali "predrecnici", zkus vylepsit uchop pri strelbe a uvidis, ze te ruka prestane bolet. Doma mame 2 ruzne makarony a pro me to je nejoblibenejsi pistole co vlatnim. Mel jsem G19, CZ85, 1911, Jericho,K100,TT-33 a ty vsecky sem dal pryc (az na TT to je srdcovka:) ) a zustal mi jen makaron - tak jsem s nim spokojeny. Idelani na skryte noseni, dobra dostupnost levneho streliva, rozumna vykonnost pouziteho naboje a hlavne TOTALNI spolehlivost ! Nevim, co to je selhac, nevyhozena hilzna, selhani prebijeni atd.. co se u vyse zminenych zbrani stavalo celkem bezne. Za celou dobu co strilim s makaronama 0 poruch (slovy: ZADNA PORUCHA :) ) Faktem je ze makaron ma trosku jinou "geometrii" a tak si na ten uchop musis asi zvyknout, ale az Ti padne do ruky tak na nej nedas dopustit.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 09 úno 2009 14:24

Běžně vysypu kolem stovky z PM a žádný problém s úchopem jsem nezaznamenal, a to ani s původní pažbičkou.......nicméně jsem si pořídil krásnou dřevěnou a úchop je ještě o řád výš (nicméně porovnávat Makarova s pětasedmou v tomto směru, to je jak držkovat, že žigulem neodvezu fůru písku).
Mířidla jsou vskutku titěrnější, nicméně dostačující a pokud na ně člověk trochu zamžourá, tak je PM překvapivě přesný.
Střelivo je běžně k mání (Barnaul) za 4-4.50 Kč, takže problém s cenou bych neviděl drasticky.
Pokud bych přemejšlel o sportovní střelbě, tak bych po PM nekoukal, je to taková spolehlivá hračka na běžné užití.............
Odpovědět