Udrzba CO2 pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
petrvf

Údržba CO2 pistole

Příspěvek od petrvf » 28 čer 2005 12:16

Ahoj koupil jsem si zhruba před měsícem Gamo PT 80 (nepište že je to šmejd, mě prozatím vyhovuje) a nevím jak se mám o ní správně starat.

Chtěl bych se proto zeptat jak nejlépe o ní pečovat, jestli něco mazat tak co a jak často, co s těsněníma a hlavně čistit nebo nečistit hlaveň? Mě se zdá že se vůbec nešpiní, ale teď jsem si koupil diabolo standard a jsou naprosto příšerný, hrozně špiní vše čeho se dotknou (jiné neměl tak jsem musel koupit tyhle) a teď mám strach abych si s nima pistoli nezničil.

Takže druhá otázka, mám je vystřílet? A jaké diabolky byste mi doporučili vy?

Předem díky za ohlasy moc by jste mi pomoli, s pozdravem Petr


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 črc 2005 21:27

Mám Crossman na CO (pro srandu) a TAU pro sportovní střelbu. Čistím akorát hlaveň - vytěrálem + jemný kartáček. Minulý týden jsem byl u pana Varga (chci si koupit Morini) - říkal, že na čištění hlavní má speciální čistící diabolky (z nějaké vaty). Až ti začne unikat CO, pak teprve budeš muset vyměnit těsnění.
Návštěvník

Čištění pistole CO2

Příspěvek od Návštěvník » 18 črc 2005 22:50

Mám CP99, vystřeleno cca 13.000 diabol, zhruba po 250 ranách stříknu do hlavně WD 40 a po 4 hodinách vytřu vytěrákem uvolněné nečistoty, pak hlaveň ošetřím zbrojním olejem ( tenký film ) a kapkou tohoto oleje namažu závěr a všechny čepy. Přesnost CP99 je dost citlivá na znečištění, po těch 250 ranách se zvětší rozptyl z průměru cca 3cm až na 7 i více cm při mířené střelbě na 10 m. Pistoli používám na zpestření "sušení" - tasit, natáhnot závěr a nemířenou střelbou zasáhnout důležité zóny jednou ranou na 10m. Mám totiž P99, ale omezený finanční příjem a tak trénuji na dvorku a střelnici mám jako výlet jednou za čas.
Těsnění jsem zatím nepotřeboval a dle okruhu známých pro GAMO snad má pouze KOZAP a to jenom v jejich servisu. Ale je to s rezervou jen to co jsem slyšel.
Jirka M.

Příspěvek od Jirka M. » 23 črc 2005 23:29

CP99 mám taky v plánu pořídit, jakou to má sílu? shodí to aspoň plechovku?
J.
broady12

Příspěvek od broady12 » 01 úno 2009 01:42

Jirka M. píše:CP99 mám taky v plánu pořídit, jakou to má sílu? shodí to aspoň plechovku?
J.
ja mam walher CP99 CO2 a ked je nova bombicka nasadena tak to ma velku silu. ja som s tym prestrelil z 8 metrov flasu od sampanskeho obe steny preletelo. :wink:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 01 úno 2009 09:36

prave jsi odpovedel na 4 roky starou otazku :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
broady12

Příspěvek od broady12 » 01 úno 2009 11:22

duffioso píše:prave jsi odpovedel na 4 roky starou otazku :-)
uau.. tak to je sila. aspo viem ze sem nikto nechodi ..
Odpovědět