Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jenda3

test na vlastnim tele-pokus o sebevrazdu

Příspěvek od jenda3 » 23 led 2009 16:09

Plynove pistole jsou na nic ja jsem mel donedavna plynovku atak zoraki mod 914. pred par dny jsem se dostal do problemu a dva krat jsem se strelil peprovym nabojem do praveho spanku. Neudelalo mi to skoro nic! Par minut mi slzeli oci a v miste ve kterem byla zbran prilozena mam neco mezi modrinou a popaleninou-je to takovy cerveny kruh. Zaverem by jsem chtel rict,ze na sebeobranu se plynove zbrane absolutne nehodi!


jenda3

test na vlastnim tele-pokus o sebevrazdu

Příspěvek od jenda3 » 23 led 2009 16:11

Plynove pistole jsou na nic ja jsem mel donedavna plynovku atak zoraki mod 914. pred par dny jsem se dostal do problemu a dva krat jsem se strelil peprovym nabojem do praveho spanku. Neudelalo mi to skoro nic! Par minut mi slzeli oci a v miste ve kterem byla zbran prilozena mam neco mezi modrinou a popaleninou-je to takovy cerveny kruh. Zaverem by jsem chtel rict,ze na sebeobranu se plynove zbrane absolutne nehodi!
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Artifex » 23 led 2009 17:22

V problémech ses sám střelil do svého spánku? Něco mi nesedí...? :?: :twisted: :shock:
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 23 led 2009 17:28

No niekto zvykne riešiť problémy aj tak, ale pozor ! (obvykle) je to rozhodnutie "na celý život". :twisted:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
jenda3

Příspěvek od jenda3 » 23 led 2009 18:08

Mas pravdu, neudelal jsem to ze srandy ale proto ze jsem chtel skoncovat se zivot byl jsem pro to rozhodnuty a kdyz jsem mackal spoust u plynovky tak by me ani v tom nejhorsim snu nenapadlo ze me to nezabije. Kazdy rikal jaky tam neni tlak...doktori rekli ze mam tvrdou hlavu...je to tedka jeste tezsi zivot nez pred tim a nevim jestli chci zase zit nebo to dokoncit jinak..?
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 23 led 2009 18:42

jenda3- jsi fakt debil. Snad budeš někdy rád, že se ti to nepovedlo.
Plynová pistole slouží na sebeobranu, k dočasnému oslepení protivníka. Né na to, aby jsi s tím někoho zabíjel natož sám sebe.
Johnyppe

Příspěvek od Johnyppe » 29 led 2009 22:35

Zdravim, prosim o radu. Chci si koupi obranne naboje do plynove pistole, raze 9mm. Z toho co jsem se docetl, tak jedine ucinne jsou pepraky v koncentraci 120mg. Bohuzel to nase legislativa zatim nedovoluje, takze bych potreboval vedet, kde u nas sehnat pepraky s co nejvetsi koncetraci, tedy tech 50mg. Na gunshopu jsou pouze s 20mg koncentraci, coz je sakra malo. Diky za rady.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 30 led 2009 18:09

Obrázek

např.: http://www.supra.cz/zbrane/obrana/plyno ... bojky.html

Vyser se na to, že to legislativa neumožňuje. To by tu nábojku museli poslat na analýzu, jinak to prostě nepoznáš. A když budeš střílet v nutné sebeobraně a obrana bude přiměřená, tak je jedno s čím střílíš. :wink:
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 03 úno 2009 09:38

Takže když na někoho vystřílím cca 4rány a nekdo se k tomu priplete, zavola policii tak nemaji právo mi šacovat zásobník co v něm mám?
Pokud bych střílel v nutné obraně, a použil plynovku na cca 0,5 metru, způsobil tím zranění, je to taky nutná obrana.
Kdy začíná nutná obrana, někdo na mě vyletí, začne blokovat cestu a řekne Já tě ubodam! a nevytahne nůž, je to taky nutná obrana?
Co za ty silnější (120mg) náboje může být za postih?
Jinak, já používám 45mg pepře na střídačku s 80mg CS (pepr CS, pepr CS.......) Mám WALTHER P99 a jsem spokojen 15+1 kapacita zásobniku, pokud chce nekdo podobnou spolehlivost a kvalitu a menší zbraň, tak WALTHER P22 je ale jen na 7+1 nábojů, ale má zajištění což P99 nemá, ale problém s tím nevznikl, v obraně je člověk ve stresu a P99 má opravdu jednoduché ovládání skoro jak revolver (pokud neselže náboj nebo se nezasekne) ale revolver jsem nechtel proto, ze litá pepř mezi válcem a hlavní jak nesedí hlaveň na válci a má malou kapacitu.
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 03 úno 2009 16:43

Jednou jsem musel použít plynovku s pepřovejma. Na nic jsem nečekal a hned střílel. Útočníka v první řadě zaskočila pistol a dal se na útěk, když jsem začal střílet. 1 rána poplašná a 2 rána pepřová.
Nevim jak on dopadl, ale mě pepřový plyn zasáhl část oblyčeje přez závěr plynovky. Naštěstí jsem byl před domem. Nemohl jsem se trefit klíčema do zámku, jak mě slzely a štípaly oči, nemohl jsem je ani otevřít.
Takže až budete po někom střílet, tak s tím počítejte i s protivětrem. Nebo pozor ať nevytáhne dotyčný ostrou. :shock:
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 03 úno 2009 18:34

2 petr3548:

Zásobník jim klidně ukázat můžeš. Myslíš, že tam bude červeně napsáno 120mg? A když někdo řekne, že tě ubodám a začne směrem k tobě běžet, tak už zbraň klidně můžeš vytáhnout, zamířit a počkat na reakci útočníka. Myslím, že 95% zvedne ruce a vypaří se. Nikdo asi nebude chtít zjistit, jestli to co máš v ruce není ostrá zbraň. No a co je a není nutná obrana o tom rozhodují soudy :D A hlavně musí být přiměřená útoku.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 03 úno 2009 19:48

Moje pravidlo je, když plynovku mám vytáhnout, tak pokud možno ve vhodný okamžik (nestřežený útočníken) a okamžitě po vytažení zbraně začít střílet a alespoň čtyři rány, když to bude stačit, tak utéct a pokud ne, tak střílet dál a potom utéct. Špatně se to popisuje, každá situace má svoje řešení a nemohu zde popsat jak bych něakou situaci řešil, prostě záleží na množství a postavě útočníka a okolnostech. V každém případě, je-li to možné, tak posbírat vystřílené náboje, ale to jen tehdy, když to umožňuje situace. Ptal jsem se prodavače na 120mg náboje a říkal, že prý kdyby na to přišli, bude vysoká pokuta a nebo podmínka a to by bylo sakra drahé použití plynovky. Nikdy bych nikomu neřekl, mám pistoli a to ani kdybych měl ostrou a ani když mám plynovou, nejsou-li to něací otravní 16-ti letý cikáni. bez výstřelo jsem ji tahal jednou a to když mi chtěl cca 15-letý kluk napadnout nožem - šel s ním ke mě. Prosím, poraďte, může plynovku nosit osoba mladší 18-ti let, pokud rodič nebo dospělý zbraň mladšímu 18-ti let půjčí, ví o tom a odpovídá za škody způsobené v souvislosti s použitím zbraně kat. D?
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 03 úno 2009 19:58

Vážně jsou i u pistole takové úniky látky směrem k uživateli? Pokud není vítr, neměl by být problém, jediné co vím, je že u revolveru to lítá mezi válcem a hlavní a u pistole se to cpe všema dírama, ale že by to přímo zasáhlo, to jsem nevěděl, myslel jsem jen, že od toho budu mít špinavé ruce, Prosím co jste měl za zbraň? Já měl Bruni GAP a teď mám Walther P99 od Umarexu (GAP se zničil a prodejce se rozumně dohodl na výběru jiné zbraně a vyrovnání rozdílu ceny.....) P99 je uvnitř velice mohutný a nemyslím, že by to lítalo kudy je, ale u té GAP to byly větší díry, U P99 mi ot přijde spíše jako netěsnost :D
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 03 úno 2009 20:17

Plynová pistole Beretta mod. 92 auto 8mm
Naposledy upravil(a) SRŠEŇ dne 03 úno 2009 23:08, celkem upraveno 1 x.
petr3548

Příspěvek od petr3548 » 03 úno 2009 22:59

Předpokládám, že jste myslel Beretta mod. 92, ale o jakého jde výrobce?
Tuto zbraň jsem viděl ob výrobců Kimar, Bruni, Ekol, Umarex......
Odpovědět