Mattoni a Tactical uz neni?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

hej

Příspěvek od jozsp111 » 22 led 2006 18:39

(aplaus)


Fiochi
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2005 09:30
Bydliště: Chomutovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fiochi » 22 led 2006 21:06

Děkuji, opravdu děkuji z celého srdce.
Nejlepší obranný sprej je 9 Luger až 50BMG
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 led 2006 09:32

Andy píše:Chtel jsem na svou otazku slyset napr. : "puska MOSIN dosahovala presnost cca 1,5MOA". Hotovo, smitec. To by byla odpoved na mou otazku co si predstavuje pod pojmem "dobry vysledek". Na vojenske pouziti je rozptyl 1,5MOA plne dostacujici. Nektere zbrane mohli trebas strilet i 1MOA. Coz uz neni vubec spatne.
V tom případě vůbec nechápu, proč ses na to ptal, když to víš.

Jo aha...
... tys mě jako zkoušel. :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 led 2006 10:55

Kubajzz píše:
Andy píše:Chtel jsem na svou otazku slyset napr. : "puska MOSIN dosahovala presnost cca 1,5MOA". Hotovo, smitec. To by byla odpoved na mou otazku co si predstavuje pod pojmem "dobry vysledek". Na vojenske pouziti je rozptyl 1,5MOA plne dostacujici. Nektere zbrane mohli trebas strilet i 1MOA. Coz uz neni vubec spatne.
V tom případě vůbec nechápu, proč ses na to ptal, když to víš.

Jo aha...
... tys mě jako zkoušel. :lol:
Ne ja te nezkousel. Chtel jsem abys udal spravnou jednotku presnosti zbrane a neoperoval stale s jednotkou poctu zastrelenych vojaku.
Luke

Příspěvek od Luke » 23 led 2006 12:58

Jde o to, ze presnost VOJENSKE sniperky neni jedinym kriteriem, to je snad jasny. K cemu mi bude presnost 1 MOA, kdyz puska nevystreli, jakmile zacne prset, ze. A presne to Mosin splnuje i s postacujici presnosti. Dukazem toho jsou prave ta prokazana " vitezstvi ". Kdyby stala za hovno, Zajcev by ji jiste nepouzival. Cili MOA neni spolehive kriterium pro hodnoceni vojenske ostrelovacky, ale nejake tercovky.

A k tomu prezbrojeni. V dlouhodobem planu reformy ACR prezbrojeni planych zbrani jednotlivce skutecne je. Nerika se kdy, a uz vubec ne co to bude za kver nebo v jake bude razi, ale v rozpoctu ACR se s ti uz zacina pocitat.
Osobne bych preferoval prekonstruovat Sa58 na razi 7,62 NATO, zlepsit ergonomicke vlastnosti ( rychlost priliceni je katastrofalni ), udelat neco se zdvihem ( kompenzatory a ustove brzdy ), sluseli by tomu jina miridla. A buh nas chran pred razi 5,56 mm. Procpak US Army odchazi od teto raze a jeji nova raze sluzebniho puskoveho nabije je 6,8 mm?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 led 2006 13:29

Ale notak, Andy... :roll:
Koukni výše, ptal ses na to co je to "dobrý výsledek" ještě dřív než jsem psal o těch mrtvých vojácích ...

PS: Ale docela jsem to trefil :wink: (na 300m 10cm a 15cm = zhruba 1-1,5MOA)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 led 2006 13:36

Luke píše:Osobne bych preferoval prekonstruovat Sa58 na razi 7,62 NATO, zlepsit ergonomicke vlastnosti ( rychlost priliceni je katastrofalni ), udelat neco se zdvihem ( kompenzatory a ustove brzdy ), sluseli by tomu jina miridla. A buh nas chran pred razi 5,56 mm. Procpak US Army odchazi od teto raze a jeji nova raze sluzebniho puskoveho nabije je 6,8 mm?
7,62 NATO je .308Win, střílet tím dávkou z Sa58 by byl dobrý masakr...
Tohle určitě ne, leda tak do kulometu.
Luke

Příspěvek od Luke » 23 led 2006 14:06

Kubajzz píše:
Luke píše:Osobne bych preferoval prekonstruovat Sa58 na razi 7,62 NATO, zlepsit ergonomicke vlastnosti ( rychlost priliceni je katastrofalni ), udelat neco se zdvihem ( kompenzatory a ustove brzdy ), sluseli by tomu jina miridla. A buh nas chran pred razi 5,56 mm. Procpak US Army odchazi od teto raze a jeji nova raze sluzebniho puskoveho nabije je 6,8 mm?
7,62 NATO je .308Win, střílet tím dávkou z Sa58 by byl dobrý masakr...
Tohle určitě ne, leda tak do kulometu.
A o to jde, o masakr. Cetl jsem nejaky clanek kdysi, snad v SR nebo SM, kde najaky lampasak z MO si to takhle predstavuje.

A ted vazne. Rekneme kdyby jste byli v nejake komisi, ktera by vybirala novou razi ( auto. utocna puska ), prip. novou zbran pro prezbrojeni nasi armady, jakou byste prosazovali a proc?
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 23 led 2006 14:09

Luke píše:Zajcev by ji jiste nepouzival.
Nic jiného by mu nezbylo. Musel bojovat s tím, co měl k dispozici a co dostal od výzbrojních jednotek. Nemyslím, že zrovna toto by byla nejpřesnější puška na světovém trhu té doby. Ale sami víte, jak vypadal výzbrojní situace v tehdejším SSSR.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Odpovědět