Cestovani po evrope se zbrani

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 12 led 2009 22:43

Ja bych si taky tricko a ksiltovku koupil. A i klidne o tom psal, jen zatim nemam moc zkusenosti. Pri skole bych snad i mohl udelat a spravovat nejake webove stranky. Kdyby ste chteli neco udelat...


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 led 2009 11:51

HanuIv píše: První, co musí lidé pochopit je, že se musí ke své zálibě hlásit.
Sorry že to řeknu takhle, ale první co by měl GunLex pochopit je, že aby se k němu lidi hlásili, tak by v jeho čele měly stát reprezentativní a hlavně "dravé" osobnosti.
Nemám nic proti panu Gibsonovi a vážím si toho co dělá, ale přijít do televizní debaty "upravenej" jako houmlesák a ještě nemít schopnost jasně a rázně reagovat na dementní otázky vyšinutýho redaktora...... tohle není představitel organizace která by za nás měla bojovat a ke které bychom se měli hrdě hlásit.

A teď mě sežerte...
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 13 led 2009 16:41

Myslím si, že to s tím Vaším strachem z legislativní restrikce zbraní docela přeháníte. Pro pořádek musím dodat, že jsem v komunitě střelců taky nový, ale k mému názoru mě vedou určité skutečnosti, kterých jsem si i za tu poměrně krátkou dobu všimnul:

1.Získat ZP mi nepřijde nijak zvlášť obtížné! Dokonce mi to přijde jednodušší, než získat řidičský průkaz. Kdo tady říkal, že je pořád snazší a snazší získat ŘP? To přece není pravda. Je to přesně naopak. Nevím, jaký je věkový průměr návštěvníků tohoto webu, ale autor toho tvrzení o ŘP skládal zkoušky na řidičák určitě tak před 20 lety... Testy jsou určitě obtížnější než testy u zkoušek na ZP, je tam i víc správných odpovědí a zkušební komisaři při jízdách opravdu hodně vyhazují!!!! U zkoušek odborné způsobilosti (alespoň u těch mých) nikoho nevyhodili, přestože jsem viděl dost lidí, které vyhodit měli! Nevím, jaké máte s vyhazováním od zkoušek zkušenosti vy....

2.Po té vraždě nejmenovaného prominentního podnikatele v pražské restauraci jsem se opravdu obával nějakého výrazného zpřísnění podmínek pro držitele ZP, ale myslím, že k ničemu zásadnímu nedošlo. Nebo ano??? Podle mého názoru šlo jen o takový "mediální humbuk" pro veřejnost, která stejně o podmínkách kladených na uchazeče o ZP nic neví...

3.Vezměte si takovou myslivost. Myslivost má u nás hlubokou tradici, její kořeny sahají až hodně do středověku, kořeny lovu pak až někam ke zrození lidstva. Mezi významnými a vlivným lidmi je hodně příznivců myslivosti, např. i mezi poslanci nějací jsou...nedokážu si proto představit, jak by mohlo dojít k nějakému absolutnímu omezení co se týče zbraní. Dokážete si snad představit myslivce bez pušky? To není myslivec.... Zákaz zbraní by tedy znamenal i zánik myslivosti. A myslivci, ti by se odně bránili...někde jsem slyšel, že každý 100.člověk v ČR je myslivec...jestli si to teda nepletu... (snad to zaznělo v tom seriálu 1000 let české myslivosti) Takže v myslivcích tady máme další silnou skupinu lobbistů. Leda že by došlo k zákazu zbraní krátkých a dlouhé by zůstali myslivcům...jinak to je podle mého nereálné.

4.Sportovní střelba. Ta má u nás taky nějaké ty kořeny a dosahujeme v ní celkem slušných výsledků i na mezinárodní úrovni, že?! Není možné potlačit zbraně, protože tím by došlo i k potlačení tohoto sportu jako takového.

Osobně si myslím, že jediné co by se mělo změnit, je kontrola zkušebních komisařů. Zákon o zbraních má jistě své chyby, ale v zásadě jsou požadavky pro uchazeče o ZP v něm vymezené dostačující. Určitá část odborné veřejnosti volá po něčem jako jsou povinné "školní" jízdy u ŘP. To by jistě pomohlo. Ale to klíčové je, aby zkušební komisaři skutečně dohlédli na to, že když někdo neudělá teorii nebo ani netrefí terč, tak prostě přijde znovu. Tak to ale bohužel, alespoň podle mých malých zkušeností, není.
Když bude tahle procedura fungovat tak, jak má, tak se budou i zbraně dostávat do rukou lidem, kteří neudělají komunitě střelců ostudu a laická veřejnost nebude mít tolik námitek a hlavně trumfů v rukou pro její boj proti zbraním.


Tak teď jsem zvědav, co si o tom myslí někdo zkušenější.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 13 led 2009 17:11

NO já mám ZP 8 let a za těch 8 let se toho změnilo docela dost, nejpodstatnější věcí je, že je člověk před koupí zbraně (kat. B) šikanován úředním šimlem, aby podnikl 3 cesty na policii. Svoje první 2 zbraně jsem kupoval pouze se zbrojním průkazem v obchodě a pak je šel zaregistrovat....

CO se týče myslivců, zbraně jim nezakážou, ALE může se to vrátit k tomu jak to bylo za komančů. Brokovnici mohli mít všichni, kulovnici jen někdo a malorážku pouze několik vyvolených.

Co se týče sportovních střelců.... taky zde už bylo, že sportovní zbraně byly zamknuty ve trezoru někde na Národním výboře a člověk se k nim dostal pouze na střelnici na závodech, nebo oficiálních trénincích....

Toho bych se nechtěl dočkat...
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 led 2009 18:27

Dokonce mi to přijde jednodušší, než získat řidičský průkaz.
Toto si mal spomenúť pred skúškou :roll: .
Neviem ako je to v ČR (aj keď predpokladám že dosť podobne) ale na získanie ZP potrebuješ splniť prísnejšie podmienky ako na VP.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 13 led 2009 19:53

Angličané také dosahovali skvělých výsledků ve střeleckém sportu a kde jsou? V ...... :cry:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 17 led 2009 14:06

Alfonss píše:NO já mám ZP 8 let a za těch 8 let se toho změnilo docela dost, nejpodstatnější věcí je, že je člověk před koupí zbraně (kat. B) šikanován úředním šimlem, aby podnikl 3 cesty na policii. Svoje první 2 zbraně jsem kupoval pouze se zbrojním průkazem v obchodě a pak je šel zaregistrovat.....


já mám doma nákupku na 9mm Luger samonabíjecí pistoli, takže když nějakou takovou uvidím v Praze, Brně nebo v Aši, vyplním na šeďák značku a číslo, pistoli ihned koupím, zaregistruju a je to.. Na co 3 cesty na policii? Pokud je to u vás jinak, tak to je šikana ze strany konkrétního oddělení pčr, žádné změny v zákoně za 8 let..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 led 2009 14:19

A co když si budeš chtít koupit něco jinýho, než na co máš nákupku doma? Ne každej se omezuje na samonabíjecí devítky.... Faktem je že musím jít podat žádost o nákupku (první cesta), jít si nákupku vyzvednout, protože ne všude to dělají na počkání (druhá cesta) a poté zbraň jít zaregistrovat (třetí cesta).

Argument že někde dělají nákupky na počkání neberu, protože mají podle zákona lhůtu 30 dní na vyřízení, tudíč nákupky na počkání jsou pouze dobrá vůle policejních oddělení. Tahle byrokratická šikana je věc zákona, ne úředníků...
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 led 2009 14:50

Pavouk: prosim tě kdy jsi dělal řidičák? testy kde je víc odpovědí správně už jsou zrušený zhruba 6let :D a nezlob se na mně v řidičáku jsou ty otázky pro dementy :roll: v ZP tedy taky ale už musíš občas zapojit rozum :idea:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 17 led 2009 15:03

Alfonss: já jsem reagoval konkrétním příkladem, tak to v Ostravě prostě je, díkybohu za tu dobrou vůli policajtů u nás. Celý ten náš úsek zbraní je velmi slušné oddělení, nikdy jsem neměl jediný problém, neochotu. Co se týče mého omezení při nákupu na 9mm samonabíjecí, můžu si nechat pro mě za mě vystavit ty nákupky třeba čtyři na různé ráže.

Golfkiller: opačným extrémem jsou v Ostravě komisaři v autoškole. Testy jsem udělal bez problémů, ale od jízd už jsem vyletěl 2x (komisař: vy jste pořád zakrýval tachometr rukávem, ale zdálo se mi, že jste jel rychle. Uvidíme se příště... Co na to takovému debilovi říct??). Opravdu, pokud má někdo čistý trestní rejstřík, je O HODNĚ jednodušší dostat zp než řidičák. Výhodu také měli ti, kteří chodili do přípravného kurzu na střelnici, konkrétní situaci zmiňovat nebudu, ale dostali to i takoví, kteří by se od zbraní měli držet kilometr daleko. Viděl jsem, slyšel jsem, žádné jedna paní povídala.

A mimochodem, ty dnešní testy autoškoly náhodně generované počítačem nejsou žádný med, a dement snad nejsem.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 led 2009 15:44

já nemyslel že jsi dement to ani náhodou :D testy píšu každou chvilku tak mi to asi nepřijde :)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 17 led 2009 16:11

8) mi teda přišly docela lehké otázky na zp - našel jsem si tam tehdy pár triků (programátoři tomu říkají exploit :D - například vůbec jsem se neučil počet dní k vyřízení čehokoliv, vždy to bylo za X PRACOVNÍCH dnů, ostatní možnosti v otázce byly bez pracovního, atd.) a testy jsem udělal poctivě na plný počet.
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 18 led 2009 11:47

dykmore: ale za každou nákupku platíš a já teda nevidím důvod držet doma několik nákupek, to není zrovna rozumný řešení a nic to nemění na tom, že zákon prostě zbytečně šikanuje držitele ZP...
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 22 led 2009 00:56

Me zkusenosti v Klatovech jsou takove, ze kdyz sem si byl pozada o vydani ZP a vedel sem, ze si chci zbran poridit - i kdyz jen to, ze chci 9mmluger (abych mohl strilet a nepremyslet nad cenou) a ze to ma byt samonabijedi pistole, tak mi vyhoveli. Rekli mi at na to podam zadost a ze to jim to uplne staci. Sice pan na prvni pohled vypadal tvrde a neoblomne, ale snazil se vyjit maximalne vstric.
Uživatelský avatar
zepr
Příspěvky: 24
Registrován: 07 říj 2008 10:48
Bydliště: Loc: 50°41'9.837"N, 15°24'4.955"E

Příspěvek od zepr » 22 led 2009 07:03

HanuIv píše:Hmmm, to by bylo krásné, ale bohužel to není realistické. Vem si jen, kolik národních legislativ by muselo být uvedeno v soulad. Je to smutné, ale v Evropě je to běžné. Budeme zavírat oči před nebezpečím, které nám hrozí a nic proti němu neuděláme.
Nakonec nás zaplaví hordy Arabů, Číňanů, Indů a černochů.
Dobře vám radím, začněte své děti učit arabštinu!
Optimista se učí anglicky,pesimista rusky a realista se učí střílet! :!:
Odpovědět