Naboje 9 z plynovky do revolveru .38 special

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

tomas001

Příspěvek od tomas001 » 14 led 2009 09:31

Vrátím se k původnímu dotazu:
Ano, okrajové střelivo 9 mm se slznou nebo pepřovou náplní můžeš použít i v revolveru 38 Sp., případně samozřejmě i v revolveru 357 Mag.
Malá nevýhoda je, že plynový náboj 9 mm je kratší než náboj 38 Sp a tak ti trochu zašpiní komoru (ve větší míře by to platilo i pro ještě delší 357 Mag), ale předpokládám, že za tu legraci ti to stojí.
:)


Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 14 led 2009 12:57

PaF píše:To mate na cvicaku pekne pomery :roll:
To som bol na policajnom dni v BB (dakedy v roku 98-99). Ukážka to bola teda zaujímavá :) .
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
jamo22

Praktická zkušenost

Příspěvek od jamo22 » 21 led 2009 18:21

Tak jsem ty nábojky ráže 9mm do plynovky několikrát krát prohnal revolverem .38 Special a výsledek je následující:
1. Jsou kratší a užší, po výstřelu se posunou a bubínek revolveru se kousne. Buď se neotočí vůbec, nebo jen velkou silou. Potom jde bubínek jen s velkou námahou otevřít. Takže varianta nejdřív použít na psa 1 náboj s pepřem a potom případně brokové nebo ostré moc nefunguje. (Stejné to bylo se slepými náboji ráže 9)
2. Vlastní účinek pepřové nábojky Nonivamid 40 mg je skoro k ničemu. Vyzkoušel jsem to před týdnem na "vlastní oči", střelil jsem proti desce proti větru na cca 0,5 m, oblak plynu mne zasáhl, bylo to nepříjemné, štípali oči a trochu v krku ale bezprostředně jsem odjel autem domu. Takže tohle by psa opravdu nezastavilo. Nábojky Nonivamid 120 mg se tu běžně neprodávají.
3. Komory bubínku byly tak "zasviněné", že jsem tam ani po dvojím důkladném čištení nemohl zasunout náboje .38

Nevíte někdo o nečem silnějším v ráži .38, co by agresivního psa hned nezabilo, prípadně máte někdo praktickou zkušenost s brokovou střelou .38?

PS: ten pes za to nemůže, byl na zápasy "vyšlechěn". Debil je majitel. Na druhou stranu bránit sebe a své nejbližší nějak musím.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 21 led 2009 18:48

Nechcem ti brať ilúzie, ale "nabudeného" psa ťažko zastavíš aj teleskopom nie to ešte "slzákom" [mám to empiricky odskúšané (rasa:NO) :? ].
Čo sa týka psov vyšľachtených na zápasy tak tam by som to zo "slzákom" videl na asistovanú samovraždu :roll: . Pozi sa čoho je taký pes shopný - v tomto prípade aby zachránil svojho blbého pána.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět