uprava pazbicek CZ 858, CZH 2003

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mk

úprava pažbiček CZ 858, CZH 2003

Příspěvek od mk » 03 led 2006 17:06

Mohl by někdo poradit jakým způsobem lze kvalitně (a hlavně odobrně) provést povrchovou úpravu úpravu pažbičky, nadpažbičky a pistolové rukojeti k CZ 858, nebo CZH 2003? Zejména způsob "začernění" nebo potažení neoprénem. Poradí někdo firmu, která by byla schopna toto provést? Děkuji


Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 04 led 2006 13:14

Přidám se k dotazu: Viděl jsem (na fotkách) CZ 858 s krásně vyleštěným pažbením. Vypadalo to jak nalakované bezbarvým lakem. Všechny Tacticaly a Hermexy, co jsem viděl ve skutečnosti, ale vypadaly, jako by jejich dřevo právě vypadlo ze špatně seřízené brusky. Jak se to dá takhle doleštit? To pažbení je tvořené epoxidovou pryskyřicí, do které jsou jako plnivo zalité dřevěné třísky (v dobových materiálech je to ostatně přímo označováno jako "dřevotříska", naštěstí poměrně kvalitní), takže by možná pomohla epoxidová pryskyřice a vyleštění, ale nejsem si jist, jestli si to nepedstavuju jako Hurvínek válku... U většiny exemplářů, co jsem kdy viděl, taky bylo uvolněné předpažbí, přesněji podpažbí takže se horizontálně posouvalo. Kosmetická vada, ale většině střelců na radosti nepřidá.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 05 led 2006 12:54

Moje řešení bylo, že jsem koupil pažbu, nadpažbí a rukojeť ze dřeva obrousil jsem vše, napustil mořidlem odstínu ořechu a lakoval syntetickým lakem. S výsledkem jsem spokojen.
ludek

Příspěvek od ludek » 05 led 2006 20:49

A jestli se mužu ptát kde jsi koupil ty dřevěný díly já je ještě nikde neviděl.
joot

Příspěvek od joot » 06 led 2006 08:28

ludek píše:A jestli se mužu ptát kde jsi koupil ty dřevěný díly já je ještě nikde neviděl.
Hezky vypadá tohle http://zbrane.webz.cz/1.html
ludek

Příspěvek od ludek » 06 led 2006 08:47

Jo to vypadá zajímavě, ale já myslel spíš klasický díly ale aby byly dřevěný.
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 06 led 2006 11:39

ludek píše:A jestli se mužu ptát kde jsi koupil ty dřevěný díly já je ještě nikde neviděl.
Mám je z AWIW Brno je to střelnice i s prodejnou. Kupoval jsem to loni začátkem roku, za zeptání nic nedáš.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 06 led 2006 12:27

Na www.strelectvi.cz , konkrétně v inzertní části fóra, to někdo nabízel za cca 1000 Kč (což se mi zdá dost- však mu taky odepsal jediný člověk a ten napsal, že se to normálně prodává tak za polovinu). Nabízel taky sklopku a další celkem běžně dostupné příslušenství.
Ty úpravy, co jsou tu popsané, jsou velmi praktické, mě by ale víc zajímalo, jak "vymazlit" tu orginální dřevotřísku, aby to pěkně vypadalo, dobře se to drželo a přitom to byl pořád "originál sapík" (když na to dám pažbu z libovolné malorážky, tak se to bude výborně držet, ale bude s tím spousta práce a navíc už to- aspoň v mých očích- nebude, co to bývalo).
Okparts

pažbičky

Příspěvek od Okparts » 18 led 2006 09:34

pažbičku aj nadpažbie som obrúsil ručne jemným šmirgel papierom krúživými pohybmi, aby bolo jemne drsné - pieskové, potom som to nastriekal lesklým čiernym lakom, najlacnejším aký bol (pôvodne som síce chcel matný), striekal som v čo najtenších vrstvách, asi 10 vrsiev, aby nedošlo k stečeniu. Je vhodné použiť nejaký prípravok na úpravu plastov pred striekaním, ja som to ale nezohnal. Brúsením som sa snažil odstrániť aj viditeľné spoje na pažbičke aj nadpažbí (prechody od lisu a pod.). Výsledok je celkom prijateľný, lacný, samozrejme predpokladám, že ta pevnosť a oteruvzdornosť náteru nebude úplne ideálna, ale zatiaľ drží. Pažbičku, nadpažbie aj podpažbie je možné kúpiť v BVS v prahe za priajteľné ceny. Podpažbie som zatiaľ nestriekal, ešte sa mi ho nepodarilo dať dole (no nemal som ani čas).
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Re: úprava pažbiček CZ 858, CZH 2003

Příspěvek od solory » 19 led 2006 11:38

mk píše:Mohl by někdo poradit jakým způsobem lze kvalitně (a hlavně odobrně) provést povrchovou úpravu úpravu pažbičky, nadpažbičky a pistolové rukojeti k CZ 858, nebo CZH 2003? Zejména způsob "začernění" nebo potažení neoprénem. Poradí někdo firmu, která by byla schopna toto provést? Děkuji
pokud je to "dřevotříska" tak jedině vybrousit postupně 150tkou (zrnitost brusiva) - sundání původního nátěru a vyrovnání povrchu (zůstanou drobné nerovnosti způsobené přechodem vláken a pojiva) potom 240tkou na hladký čistý povrch bez škrábanců ale stále bohužel s miniaturnímu přechody mezi vlákny (tech se u DTD nezbavíte - nerovnoměrnost třísek, jejich uložení v materiálu, pojivo atd...)
potom je třeba se rozhodnout co dál, jestli namořit na odstín jaký chcete - od mahagonu po eben přes starorůžovou :-) možnosti namíchání jsou nekonečné a na to lak - nejlepší je opravdu epoxid, ale cena je poměrně vysoká, ale není NIC lepšího a kvalitnějšího a navíc je to jediné i zdravotně nezávadné, povrch dělá standardně lesklý se silnou vrstvou podle nánosu, minimálně stéká a dlouho tvrdne podle množství tvrdidla. pokud není možné sehnat epoxid podobný silný povrch dělají polyuretanové laky, velká životnost a odolnost, zalévá póry, 3 nástřiky a je to jak psí kulky.

druhá možnost je bez mořidla (nebo minimálně) a použít tónovací lak. Je to klasický lak zvoleného základu (PUR, atd...) s příměsí pigmentu zvoleného odstínu (opět barvě se meze nekladou od černé po bílou přes krvavě zelenou) Na povrchu je vidět kresba dřeva ale zárověň pigmet celý povrch barevně sestejní. Podle jeho množství se určuje překrývací efekt. Starý hnusný a poškrábaný nábytek je potom jako nový, sestejněný. Jediný problém je v dokonalé rovnoměrnosti nástřiku. Čím více vrstev, tím je kresba nezřetelnější a barva výraznější, pokud jedno místo prsknete 2x a jiné jednou, je to poznat. Zas je možné tvořit různé nevýrazné proužky a stínování....
Odpovědět