full auto JAK NA VYJIMKU???

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

LugerT

full auto JAK NA VYJÍMKU???

Příspěvek od LugerT » 12 led 2009 18:38

Dobrý den,
rád bych se stal vlastníkem několika automatických zbraní, jež jsou mému srdci blízké a potřeboval bych poradit jak na to. Nejsem žádný mega sběratel, mám 10 kusů zbraní, krátkých a dlouhých, nikdy jsem neměl žádný problém na úseku zbraní a podmínky pro uložení zbraní mám myslím dobré Jde mi spíše o zbraně sběratelského ražení než o nové automaty. Jak by měl podle názoru zkušenějších a znalejších postupovat člověk aby si na vyjímku sáhl?

O odpovědi typu "Podej si žádost a čekej až ti ji zamítnou..." nestojím!

Jednou se to tu řešilo a padla poznámka o tom, že si lze vyřídit licenci a pak si může držitel koupit co chce. Jak to vlastně je?

Jsem z okresu Jindřichův Hradec a z doslechu vím o někom kdo ji dostal.

Jedná se mi spíš o radu jak postupovat a co splnit aby měl vůbec šanci.

Předem díky za všechny seriozní rady.


Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 12 led 2009 18:55

Určitě budeš potřebovat trezor nebo skříň na zbraně odpovídající zákonu, protože při držení zbraní kat. A ti mohou a dokonce by měli jednou za rok přijít na kontrolu uložení těchto zbraní.
A jinak musíš splnit akorát to, že budeš mít zbrojní průkaz kat. A a zažádáš si o vyjímku na konkrétní zbraň. Při koupi doporučuji hledat zbraně s platnou zkušebnou, jinak si z toho ofic. nepráskneš a hodně starých zbraní zkušebnou neprojdou.
Naposledy upravil(a) Poli dne 12 led 2009 18:57, celkem upraveno 1 x.
crowe
Příspěvky: 65
Registrován: 18 led 2007 11:15
Bydliště: Budweiss a občas Prágl

Příspěvek od crowe » 12 led 2009 18:55

Záleží o jaké zbraně se ti jedná.Pokud by to měly být válečné zbraně,tak bys měl být registrovaný v nějakém Klubu vojenské historie a zdůvodnit,že je chceš pro sběratelskou činnost.Pokud by se mělo jednat o moderní zbraně,tak to bude asi problém.Nejvíc ale záleží na posouzení vedoucího oddělení Policie,úsek pro zbraně výbušniny a drogy v místě bydliště.S licencí bych to neviděl tak snadno.Není sranda jí získat.Hlavní problém bude i v uskladnění a zabezpečení.Když budeš mít vyjímku,tak můžou přijít policajti kdykoli na kontrolu.
Poli
Příspěvky: 274
Registrován: 27 črc 2008 22:10

Příspěvek od Poli » 12 led 2009 19:01

S udílením vyjímek je to okres od okresu jiné. u nás ti dají vyjímku i na ještěrku, ale někde ti jí nedají ani boh. Každopádně pokud jí budeš chtít pro sběratelské účely, tak není jediný důvod ti jí nedat, ať jsi nebo nejsi někde registrován. Argumenty, jestli starý nebo nový qér, jsou scestné, protože kdo mi brání zbírat moderní zbraně. Pokud by ti jí nedali, tak není problém se odvolat a hnát to výš.
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 12 led 2009 19:09

Zajímal jsem se o tuto vyjímku také,protože do budoucna by chtěl pořídit něco druhoválečného.Kdž jsem registroval kulovnici,tak jsem se chlapíka ptal jak to je.Odkázal mně na vedoucího oddělení s tím,že je to jen v jeho kompetenci.Ochotně mě za ním chtěl vléct,ale příšlo mi to vzhledem k časové rezervě zbytečné.Určitě to ale nevypadalo beznadějně.Jsem s ČB,a zatím jsem se setkal jen s ochotou,nevím jak je to jinde,ale myslím že kolem tohoto tématu koluje spousta fámů.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Chjo

Příspěvek od Apevia » 12 led 2009 19:32

V Jindřichově Hradci je celkem problém. Co já vím, tak u nás je snad jen jedna vyjmka. U nás s tím policie dělá hrozný problémy :( Známího dohnali k tomu aby si nechal znehodnotit "starou" brokovou dvojku... Když jsem ji teď vezl k puškaři na brynýr, tak jsem mu ji ukazoval a ten to nechápal, byla plně funkční, vůle minimální, hlaveň jak zrcadlo... Nakonec je ale nasral a hned ten den tam došel registrovat novou brokovnici :-D
Cogito ergo armatus sum.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 12 led 2009 21:23

Jak tě policie může dohnat k tomu aby sis šel nějaký kvér znehodnotit? Nechápu. Vysvětli prosím.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Pajda
Příspěvky: 237
Registrován: 15 zář 2007 22:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Pajda » 12 led 2009 21:26

To by mne taky zajímalo
Flash
Příspěvky: 28
Registrován: 20 kvě 2008 15:27
Bydliště: Hradec Králové / Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash » 12 led 2009 21:52

Nemáš ZP A a zbraň podle nich není střelbyschopná. Ale to bych asi kdyžtak nejdřív radši došel na zkušebnu, jestli projde...
LugerT

Příspěvek od LugerT » 12 led 2009 22:50

Mám zbrojáky všechny krom Cčka. Nejsem organizovaný v žádném KVH. A ani mě to nijak nebere, i když pro vyjímku bych něco podstoupil. Ten trezor je jasný, případně i další zabezpečení. Mám jen rád krásné zbraně, hlavně staré. Není samozřejmě problém pořídit si zbraň znehodnocenou, ale některé věci prostě znehodnotit je hřích, to je raděj nechci vůbec.

Mám zato že s tou licencí to bude stejný problém, protože i držitel zbrojní licence musí o vyjímku žádat, pokud se nepletu, tak to nic asi neřeší.

Pokud by byl v jednom okrese postup schůdný, pak by se dalo pouze na čas změnit bydliště, ne?

Jinak co se týká Jindřichova Hradce budu rád za každý postřeh. Slyšel jsem tu o někom kdo měl dokonce průšvih s NZ, chtěl si koupit sa58 věděl že nemá šanci ale dostala jí prý jeho žena na vyjímku. Holt když jsou známý jde v ČR asi vše :-(
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 led 2009 01:33

Údajně před rokem vydali interní předpis, kde jasně říkají vyjímky neudělovat.

Co znamená předpis ?
Tedy nějaká směrnice, která něco říká. Jistě, vyjímku můžete i přesto dostat. Jen to asi nebude tak snadné, jako dostat nákupku a je potřeba se připravit, že v první fázi dostanete zamítnutí.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Příspěvek od derringer » 13 led 2009 18:44

s tou licencí se trochu pleteš

držitel zbrojní licence může držet automatické zbraně za účelem dalšího prodej a dosažení zdanitelného zisku,tedy k podnikatelské činnosti

máš je prostě ve skladě,když přijde zákazník, který má zájem o koupi,tak jdete zbraň vyzkoušet na střelnici

nebo je prostě trochu rozbitá,tak ji jdeš vyzkoušet sám,jestli stále funguje

takže nejjednodušší je přihlásit se na rok dálkově do školy(puškař),udělat učňovskou zkoušku,zajít na obec a požádat o koncesi,s koncesí zajít na policii a požádat o licenci

no a když máš tyhle dva dokumenty,pošleš kopie velkoobchodníkům se zbraněma a požádáš o ceníky

automatické zbraně jsou většinou levné(jednu dobu stál SA58 asi 900,-),takže ti je rádi prodají

musíš si zajistit provozovnu a asi 10různejch papírů a počítat s tím, že tak jednou za rok a půl se na tebe a tvé hospodaření přijde policie podívat

tak si promysli, jestli ti ten sudajev,špagin,thompson,děktarjev a podobný splašený trubky stojí za to
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 led 2009 19:59

držim palce já budu žádat cca na jaře :wink: chci MG42 (jugo)
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
LugerT

Příspěvek od LugerT » 14 led 2009 00:08

Tak takovouhle odpověď jsem potřeboval. Pokud je to o tomhle... tak jsem ochoten podstoupit. Konec konců, koníček je koníček. Když jsem udělal "efko", co bych nezvládnul tohle :-)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 491
Registrován: 11 bře 2006 09:51
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvek od Roman » 14 led 2009 20:35

Jednou mě napadlo že bych si mohl koupit ostrého kalacha a tak sem se ptal na policajtech na vyjímku. Tak ženská si nebyla jistá, neřekla ani ano ani ne. Dala mě papír...prej vyplnit a zkusit to. Ale naznačila, že pokud nemám Ačko tak bude asi problem... nakonec sem to ani nezkusil. Asi by mě vadily ty domácí kontroly :wink:
Odpovědět