Falcon 4-14x44 FFP (ML16)

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smazaný uživatel 111

Falcon 4-14x44 FFP (ML16)

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 led 2009 14:12

Stále jsem uvažoval jakou optiku a hlavně osnovu pořídit na malorážku abych i na 4x (max. povolené při soutěži mizivé cile) využil dílky na osnově při strelbě na stranou bežící cíle (běhny)
Včera přijel znamej z GB a přivezl Falcona s FFP osnovou která platí na všechna zvetšení.
Zvolil jsem osnovu ML16 a cvaky 1/4MOA
V černé mega krabici je hadřík,imbus a sluneční clona která se jim na tento model moc nepovedla protože má jiný odstín černé než puškohled.
Paralaxa i zvětšení jde hodne z tuha a vynulovat se dá opet jen na každý druhý dílek :roll:
Cena : 6720,- Kč. (+ lahev kořalky za dovoz)
Přikládám pár fotek - osnova je focena na vzdálenost 80m. při zvetšení 14x a 4x

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pěkné

Příspěvek od Apevia » 04 led 2009 14:32

Vypadá moc pěkně. Obraz je dobře čitelný při všech zvětšeních? Věžičky jsou se zámkem, že? Máš když vytáhneš točítka stupnici celých otoček? A od kolika je paralaxa? Dodávaj také SWAT kole na něj?
Cogito ergo armatus sum.
Smazaný uživatel 111

Re: Pěkné

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 led 2009 14:53

Obraz je čitelný jak na max. tak min. zvetšení. (fotky sou jen mobilem)
Paralaxa je od 10 yardu
Na komínkách je stupnice celých otoček.
O Swat kolečkách nevim.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Tak

Příspěvek od Apevia » 04 led 2009 14:55

Tak to je super... Gratuluji, taky ať Ti dobře slouží...
Zkus pak dyštak taky BoxTest nebo střelbu s různýma zvětšeníma a pod...
Cogito ergo armatus sum.
Smile
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2008 21:56

Re: Tak

Příspěvek od Smile » 04 led 2009 17:20

peknej, taky jsem o nem premýšlel na 452jku a nakonec se mi naskytla příležitost koupit Falcon 4,5-18/56 tak jsem vztal ten, a taky plna spokojenost :wink:
Smazaný uživatel 111

Re: Tak

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 04 led 2009 18:00

Jo..... ten mam na 223 rem. - bohužel začíná od 4,5x tak že na malorážku nemohl.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 04 led 2009 20:43

koukam ze to ma kriz v predni ohniskove rovine... no nevim :) Tak dej vedet jak to bude fungovat :)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 04 led 2009 20:50

Aha, myslíš jako že s přiblížením se mění i velikost kříže?? To teda vidím prvně, tak se mi nesmějte :lol:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 led 2009 08:56

Puskohled vypada pekne .. zajima mne co obraz? .. sam mam Menace 4,5-18x56 a pri zvetsenich od 4,5x tak cca do 8x je poznat drobne rozostreni po krajich .. dela to tenhle FFP taky?

Pokud jde o krizek, je to pekna vec, ale nemuzu si pomoct, z tech obrazku se mi zda pri vetsim zvetseni prilis tlusty a pri 4X zase skoro az neviditelny .. ale ono to "nazivo" urcite vypada jinak..

No a k tomu tuhemu chodu - Falcony mazou tocitka nejakou lepici vazelinou, takze s tim obcas skoro nejd hnout.. chce to tu vazelinu dostat pryc .. alespon castecne. U paralaxy je to jednoduche - vysroubovat imbus, sundat to tocitko a setrit tu vazelinu z obou ploch. (pozor jenom na spravne opetovne nasazeni toho kolecka!) .. u Zvetseni je to podobne .. ten prstenec ma ze strany sroubek, ktery kdyz vysroubujes, tak jde cely prstenec stahnout dopredu smerem he stredove kostce .. no a pak to chce take setrit tu vazelinu (+ ja jsem to malinko maznul takovou lepsi vazelinou). Po teto uprave mi Menace chodi o poznani lepe.. uz skoro normalne :lol:
Smile
Příspěvky: 5
Registrován: 11 lis 2008 21:56

Příspěvek od Smile » 05 led 2009 11:07

dobrej typ :wink:
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 05 led 2009 21:19

Tak puškohled je nastřelen.
Musim uznat že obraz je na krajích rozostřen uplně na všech zvetšeních .....když jsem se sním dival z domova kam oko dohledne tak jsem si toho ani moc nevšimal , ale při strelbě na terč je to patrné.
Naštestí střílim středem osnovy :wink: tak že se to dá přežít. Na vedlejšim stavu střílel 5xdražší leupold a srovnávat obraz techto optik se nedá.
Paralaxa z výroby take presne nesedela , tak jsem ji prenastavil a rovnou vyčistil od vazeliny.
Střílel jsem střídavě na 50m. po té přenastavil + 7,5moa a zásobník na 100m. Takhle pár krát do kola ...... točítka jsem vratil na 0 (50m) ....soustrel byl vždy na stejném míste , tak že alespon mechanicky drží :idea: :!:
Problém je že v origo montáži kozap jsem tak dve otáčky od max. horní polohy a už skoro neni kam cvakat .........budu potrebovat jinou montáž abych si mohl hrát na snipera :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 05 led 2009 21:55

Neco takoveho jsem resil u jedne vetrovky .. dam na ni optiku a jsem skoro na konci korekce.. po trose zkoumani jsem zjistil, ze oka montazi byla vyrobena dost nepresne - tedy zrovna to predni vyslo o fous vyssi a zadni nizsi. Pri rovnani podle trnu jsem si toho nevsiml, jelikoz to bylo maximalne v desetinach milimetru, ale digitalni suplera to ukazala jasne a pote i praxe .. stacilo dat predni oko dozadu a ejhle, byl jsem jen kousek nad stredem vyskove korekce ..

Jinak na ten pudkohled jsem zvedavy. Obraz u Falcona se mi celkem libi, u meho Menace je obraz super ostry a kontrastni, ale holt ty okraje jsou pri mensich zvetsenich mazle .. je to jednoduchy .. vyrobit cocku s presnym stredem je asi jednodussi, nez udelat presne tu cocku celou.

Jinak jsem vypozoroval jeste jeden drobny neduh Falconu, ktery se mozna v tomto pripade (puskohled na kraji rozsahu korekce) projevi: Falcony mam dva a oba maji neuveritelne velky rozsah korekce. Jakmile se ale dostanu k jejimu kraji, tak je obraz jakoby posunut az moc do dane strany, ze na opacne strane obrazu pozoruji drobny tmavy pulmesic - samozrejme pouze pri nejmensim zvetseni. Jakoby byl vnitrni tubus o tolik posunuty vuci tubusu vnejsimu, ze tam ten vnejsi tubus dela stin. Je to asi dan za tak velky rozsah korekci. Tato vada se mne nastesti netyka, protoze na obou puskach, kde mi Falcony slouzi (Menace 4,5-18x56 na vetrovce AA S410 a Merlin 4-14x42 na malorazce Ruger 10/22T) , jsem dostatecne daleko krejum korekce, takze tento jev nepozoruji. Zjistil jsem to jen pri testech, kam se da doklikat. Pozoruje muj rudy bratr Balda stejny problem?
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 06 led 2009 19:02

Díky sidewinder!!! (taky martan2).

Měl jsem s 4-18x56 ten samý problém, kolečko zvětšení šlo tak ztuha, že to bylo až neúnosné. Sundal jsem to dle tvého návodu, nastříkal konkorem a je to fakt o 100% lepší. To byla moje jediná výtka k tomu puškohledu. Teď už je to dokonalé :lol:
Odpovědět