Dva lupici postrelili pred Stedrym dnem smenarnika

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
FRENKY
Příspěvky: 182
Registrován: 29 led 2007 16:31
Kontaktovat uživatele:

Dva lupiči postřelili před Štědrým dnem směnárníka

Příspěvek od FRENKY » 29 pro 2008 11:53

http://zpravy.idnes.cz/dva-lupici-postr ... _krimi_jte

http://domaci.ihned.cz/c1-31899780-nezn ... va-miliony

Tahle událost je pro mne téměř osobní. Všechno se to událo přímo před našim vchodem do domu. Postřeleného maníka velmi dobře znám, neboť bydlí v přízemí.

Nesl dom peníze a z nenadaní na něj nastoupili dva maníci v policejnich uniformách. Po krátké debatě vytáhnul plynovku, načež to vzápětí koupil ostrýma (ráže 7.65).
Rozstříleli mu nohy a jednu koupil do boku.
V mobilu mám nějaký fotky, ale dávat je sem nebudu.
Nebyl jsem v tu dobu doma, ale zato moje (neozbrojená) rodina ano. Velmi nepříjemný pocit když uvážím, že se do stalo v podvečer a kdokoliv z rodiny mohl zrovna se psem na procházku.


Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 29 pro 2008 12:20

On tahal ze směnárny 2 Mega ? OK proč ne ... ale proboha proč měl plynovku ???
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 29 pro 2008 12:30

Zase se hledačům senzací nehodí, že měl plynovku, která je v podobné situaci opravdu k ničemu?
Možná jsem to špatně přečetl, ale kdyby to tam napsali, možná by to odradilo pár lidí od pocitu falešného bezpečí s plynovkou...
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 pro 2008 12:41

Ono taky nosit dvě mega jen tak :roll: to si samo o sobě koleduje o průser. :roll: :idea:
Už na půl mega bych si zavolal za pětistovku doprovod :roll:


Viz příklad:
http://www.usir.cz/cenik.html
http://www.samsecurity.cz/ceny.html

Směnárny mají vesměs smlouvu s nějakou bezpečnostní agenturou, v 16:00 hodin zvednu telefon a řeknu že potřebuji doprovod na 17tou. Slušné agentury za pětistovku rádi přijedou a odvezou mě až do banky :roll: Tak nevím co tam šaškoval sám s 2 megama a plynovkou :roll: :roll:
Na dvě mega by se asi vyplatil už transport :roll:

EDIT:
Převozy peněz a cenin

Nabízíme provádění transportů peněz a cenin vlastními vozidly, nebo poskytneme ozbrojený doprovod při vlastní přepravě. Za převážené obnosy ručíme do výše 2 000 000,- Kč a dle výše převážené hodnoty plníme automaticky podmínky dané pojišťovnou, co se týká výzbroje doprovodu a počtu osob doprovodu. V závislosti na požadované zakázce vyhovíme dle potřeby zvýšením pojistného limitu.

Termíny převozů lze sjednat předem, ale je možné realizovat převozy na vyžádání dle potřeby klienta.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 29 pro 2008 13:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 29 pro 2008 12:59

Není to náhodou ten dříve ,,podvedený“ zaměstnanci ČSOB???Byl i v TV.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 29 pro 2008 13:15

Dvě mega už je nezanedbatelná částka :roll:
Plynovka může bejt fajn na feťáka s kudlou a nebo dotěrnýho pobudu.
Ale jako jediná ochrana při transportu peněz :roll: :roll: tak to teda nevím :roll:

Převážení peněz je navíc dost specifické.
U kurýra převážejícího značnou hotovost se obecně očekává aktivní odpor a nějaká zbraň. To si domyslí každý pitomec. Proto se i lupič patřičně ozbrojí a připraví. :roll:
Z logiky věci vyplívá, že vytažení plynovky je dost nesmyslné.
Dokonce vytažení jakékoliv jiné zbraně je dost nesmyslné.
Pokud jste sám obstoupen partou připravených lupičů, tak to je prostě šach mat. A nic jiného než odevzdání peněz s úsměvem a přání dobrého dne není myslím rozumný nápad :roll:
A to včetně odemčení případných pout, které vám poutají k ruce kufřík.
Protože na useknutí ruky stačí - běžně dostupný sekáček nebo nůž. Na přeskřípnutí řetězu jsou potřeba solidnější - hůře dostupné štípačky.

Měl si zavolat transport :roll:

Opravte mě, jestli jsem mimo.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 05 led 2009 16:25

Běžně denně zbraň nenosím, ale tohle je přesně situace, ve kterých si ji beru (pravda, já na částky mnohem menší). S jasným záměrem: lupiče rozstřílet na sračky nežli on dostane šanci k témuž - žádné varovné odstrašení hrozbou použití ani střelba do nohy, natož humánní plynovka.

Pochopím že pokud sumu tahal denně tam a sem, placený doprovod 2xdenně by odsál významnou část zisku.

Taky je jasné, že pokud loupežníci nebudou idioti (což ale většinou bývají - pošty u nás přepadávají vyloženě zoufalci a paka), vymyslí scénář, který s pistolkou neodvrátím. Pokud ale už sumu nebylo možné nechat v zabezpečeném trezoru v provozovně (tj.: lupičům hůře dostupnou nežli u něho doma), pak by se hodil kufřík, který bankovky obarví na červeno: banka poškozené vrátí, lupiču je na piču. No, asi jsem další generál po bitvě.
Odpovědět