Pisemna forma kupni smlouvy pri nakupu zbrane

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 led 2009 15:52

epetr2008 píše:Jak je to u vás nevím. A chápu že když tě někdo hnal pro papír, tak tě to naštvalo. Mě to řekli rovnou že ten papír chtěj.
Při nákupu zbraně C mi opravdu předem nikdo nic neříká a i kdyby řekl, tak si budu stát i tak na svém, to jest na svých právech mi daných zákonem tohoto státu. Teď vím, že mají vnitřní nařízení aby kopírovali kupní smlouvy. Ale pokud mne o to nepožádají slušně, jako slušní lidé, tak jim tu smlouvu nedám i kdyby se stavěli na hlavu. Pokud ji s sebou nebudu mít a řeknou mi že mají takový a makový vnitřní nařízení a jestli bych byl tak hodný a při nejbližší příležitosti jim to přinesl, tak nevidím problém. Nejsem konfliktní typ, ale vynucovat si něco, na co právo nemají si k...a nebuou :evil:


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 led 2009 15:54

2 Biggles

Ano - mohl bych se ti pokusit vysvětlit, že občanský zákoník je platný pro občany. Ze ve vztahu občan-občan i firma-občan se obchod řídí občanským zákoníkem. Takže není rozdíl u koho jako občan nakupuješ (jestli u člověka nebo u firmy). A mohl bych se ti i pokusit vysvětlit, že existuje něco jako obchodní zákoník. Kde vztah je pouze firma-firma.

Ale vzhledem k zjevnému selhání našeho pedagogického systému ve tvém případě, bych toto považoval za čisté mrhání časem nás obou.

2 Ares

Nojo, C ohlášení. Hmmm prostě jsi měl peška. Já si šel pro povolení a vysloveně mi to řekli. Je fajn, že trváš na svejch právech. Já se také snažím.
Ale někdy je prostě snazší se na ně vykašlat :wink: A něco mi říkej o trvání na svejch právech, když jsi sám mazal pro kupní smlouvu jako motorová myš :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 01 led 2009 15:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 01 led 2009 15:56

biggles vs epetr - jak na nový rok, tak po celý rok? :D :D

2epetr: já jsem si ty tvé odkazy četl, ale vůbec jim nerozumím. Každopádně - o 2 letech záruky na použité zboží slyším dneska poprvé...

A ohledně kupní smlouvy - pčr ji nikdy nevyžadovala, na co? Snad přece všechny údaje o prodejci/kupujícím, data a podpisy jsou na šeďáku??
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 led 2009 15:58

Epetr2008 vykašlat se na to můžu, pokud mi nikdo nevyhrožuje a nehoní mě jako nadmutou kozu
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 led 2009 16:04

2 dykmore

To není o záruce jako záruce. To je o lhůtě po kterou se můžeš hádat s kupujícím o tom, že věc co jsi koupil měla vady už v době prodeje.

2 Ares

Nojo, já vím že to je nepříjemné. Hele klidně se s nima do krve hádej.
To že na to máš nárok nezpochybňuju.
Já tvrdím jen to, že pokud na to budeš mít písemnou smlouvu, tak si můžeš ušetřit řadu nepříjemností.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 led 2009 16:05

Můžeš mi upřesnit terminus technikus "řadu nepříjemností"?
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 led 2009 16:12

Ares píše:Když jsem byl přihlašovat remingtona, tak mi ženská řekla, že když jí nedám okopírovat kupní doklad, tak mi nevydá průkaz zbraně. Citoval jsem jí zákon, ale ona si na tom neustále trvala.
Třeba :wink:

A máš písemný doklad s datumem o předání zbraně, kdyby byl nějaký problém.

Nebo to myslíš tak: ,,já Ares jsem poslušně scvaknul podpatky, dojel pro papír abych se s ní nemusel hádat, ale vy ostatní se s ní hadejte?" :twisted: :twisted: :twisted: :?:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 led 2009 16:17

Přečti si to ještě jednou jak to bylo. Žádné poslušné zcvaknutí podpatků se nekonalo. Krom toho datum předání máš na šediváku nemate-li mne paměť
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 led 2009 16:19

2 Ares

Fajn, podpatky jsi scvaknul neposlušně a velice neochotně jsi mazal domů pro ten papír :twisted: to nic nemění na tom, že jsi jí ten papír stejně dal :twisted:

EDIT:
Hele nechme toho :wink: už mě to nebaví. Pojďme to uzavřít tím, že na to zřejmě nemají právo, ale taky musíš uznat fakt, že hlavou státní zeď neprorazíš. Takže je zbytečné to komplikovat.
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 01 led 2009 16:23, celkem upraveno 2 x.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 led 2009 16:21

Ale s patřičným vysvětlením, takže do budoucna je jí jasno, co se bude dít a piš si, že potom už domů nepojedu. Domů jsem jel primárně pro ten výpis ze zákona, aby si to mohla taky nastudovat, když už v tom pracuje.

A nepodávej tady laskavě mylná vysvětlení mých vlastních slov
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 led 2009 16:26

2 Ares

Nemůžu za to, že to vypadá cca takto: ,,Jako hrdina jsem odolal státnímu šimlu! Udělal jsem to tak, že jsem poslušně dojel pro ten papír co chtěla a podal jsem jí ho s vítězoslavným prohlášením - že to dělám jen ze své dobré vůle" :twisted: :twisted: :twisted:

Až z ní průkaz zbraně vyrazíš bez té smlouvy, tak teprve pak tě čekají ovace a uznalé poplácání po zádech :twisted: :twisted:
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 01 led 2009 16:31

Není to tak dávno, co jsi v jiném vlákně tloukl hubou něco v tom smyslu, že jinde se lidi zvůli postaví a češi drží hubu a že bychom neměli být srabi a něco s tím dělat

Takže ... přestaň laskavě pouze tlouct hubou a začni něco dělat. Z nás dvou si tady na hlavu necháváš srát ty. Mě z toho laskavě vynechej
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 01 led 2009 16:35

No tak to máš pravdu, snazší cesta velice láka. :twisted:
Dobrá, dostáváš půl hvězdičky za snahu :twisted:
Pavouk
Příspěvky: 82
Registrován: 31 srp 2008 03:53
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Pavouk » 02 led 2009 10:18

To jsem nečekal, že se tady málem zabijete:-) Stačilo napsat, kdo z Vás dává přednost písemné formě kupní smlouvy a kdo ne:-)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 02 led 2009 11:33

2 Pavouk

To byla jen taková něžná akademická pře :wink:
Odpovědět