Britva

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Břitvový poklad

Příspěvek od Smékal Petr » 24 pro 2008 16:23

Ahoj kolego Kubajzz,
tomu říkám pravý Břitvový poklad. Poctivé pracovní nástroje včetně hezky srolovaného obtahovacího řemene. Máš tam 4 futrálky ale vidím jen 3 Břitvy - jaká je ta čtvrtá? Ta červená zřejmě byla nedělní kostelová - co? Není co dodat - blahopřeji. Tváře se zahojí, případné jizvy slunce a čas smažou, ale poklad co držel v rukách Tvůj děda i taťka Ti zůstane a ani slunce a čas je nevymažou a zachováš je pro budoucnost tím, že je budeš používat.


Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Herwe

pozdrav

Příspěvek od Herwe » 25 pro 2008 10:21

Zdravím Vás všechny kolegy Břitevníky a rád bych se přidal k přání kolegy Petra S. Doufám že nastávající rok bude minimálně stejně úspěšný jako ten ten právě končící a že se tady budeme setkávat v čím dál tím větším počtu dále.
Hezké svátky a krásný Nový rok!!!!
Tukan

Příspěvek od Tukan » 26 pro 2008 01:02

vánoční dárek
Přílohy
DSC01024.JPG
vánoční dárek
Tukan

Příspěvek od Tukan » 26 pro 2008 01:03

2.
Přílohy
DSC01025.JPG
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Vánoční krása

Příspěvek od Smékal Petr » 26 pro 2008 01:09

Tak kolego Tukane, blahopřeji.
Opravdová kráska a krásná a funkční. Ježíšek ví jak potěšit oko. Je radost se dívat a ještě větší radost budeš zažívat při holení. Klidnou ruku, dobré ostří a příjemné holení přeji.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Tukan

Příspěvek od Tukan » 26 pro 2008 11:39

díky ......už jsem se s ní oholil, myslel jsme si že je z výroby ostrá dost, ale po oholení půlky huby už trošku drhla, při dalším holení ji budu muset obtáhnout........jinak je krásná..........holt ježíšek....no
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Krásná Břitva od Ježíška

Příspěvek od Smékal Petr » 31 pro 2008 00:22

Ahoj kolego Tukane,
právě jsem si prohlížel Tvoji krásnou Břitvu od Ježíška, když v tom se za mými zády ozvalo - "ta je krásná", to šla okolo moje manželka a takto vyjádřila obdiv ke kráse nástroje a zároveň i úctu k lidské práci. Myslím, že není krásnějšího ohodnocení, než když žena obdivuje tak ryze mužský nástroj jako je Břitva.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Tukan

Příspěvek od Tukan » 02 led 2009 00:08

Ahoj,
tu břitvu mi donesl Ježíšek po konzultaci s mou manželkou........ta musela telefonovat atd.... za to má můj velký obdiv....... ted už je mi jasný proč se mě zhruba v říjnu ptala..........co je to uhlíková ocel........a co a jak........... už jdu spát, ale až bude čas, nafotím .......ty předchozí fotky jsou na sedačce..... mám rád krásné ale jednoduché funkční věci....to tato moje nová břitva splňuje na 100%.......

P.S. dneska byl u mě kámoš..... pochlubil jsem se, vzpoměl si, že má doma taky nějakou starou prý krásnou břitvu....... jak ho znám...brzy se tu ukáže a bude lapen........jako my všichni
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Milé manželky.

Příspěvek od Smékal Petr » 02 led 2009 00:37

Ahoj kolego Tukane,
vidím že i Tvoje paní má cit pro krásu věcí které slouží výhradně pro muže. Blahopřeji k oběma Tvým láskám. Těším se na Tvoje další fotky a taky na nového kolegu mezi námi. Jen ať se drápkem chytí a už je celý ptáček lapen. :D
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Břitva

Příspěvek od Apevia » 02 led 2009 22:06

Ahoj kolegové Břitevníci. Dnes jsem byl v jednom bazarů a u pultů z pod skla na mě zamrkala tato holka, stála pouhopouchých 15Kč, tak jsem nic neřešil a prohlížel až na cestě domů. Břitva má pravděpodobně své za sebou. Střenky jsou nic moc, místy je Břit poškrábán, pravděpodobně při broušení brousily nejen řeznou část ale díky velkému úhlu i "to nahoře"-mělo by to být patrno z fotek, přímo na Břitu jsou již bohužel zoubky :( Je na ní nápis EARTH-Made in Japan
Dokážete odhadnout stáří nebo mi o ní něco říci? Byla někdy nějaké lepší, vyšší třída?
Děkuji kolegové :)
Teď už jen pár fotek:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Japonská Břitva

Příspěvek od Smékal Petr » 02 led 2009 23:37

Ahoj kelego Apevio,
tak jse si prohlížel Tvoji Břitvu, a musím konstatovat smutnou věc. Tvoji Břitvu se někdo pokoušel nabrousit velmi nestandartním způsobem. Přiložil ji na kotouč většího průměru než je originál rčený pro tento typ výbrusu, ve snaze zeslabit ostří. Protože se mu Břitva na kotouči špatně držela v prstech, tak ji opřel oběma částmi najednou, jak hřbetem tak i břitem. A protože ji držel jen v ruce, tak je výsledkem tohot broušení ten nepravidelný a drsný povrch čepele. Tak že takto Ti docela solidně zničil Břitvu. Ty skvrny na střenkách vznikly prosakováním rzi od železných nýtků. To není vada funkční, ale jen taková kosmetická. Ta velká skvrna na konci střenek vznikla opět díky neodbornému zásahu - výměna nýtku. Navíc Japonci mají svoje kvalitní Břitvy v docela jiném stylu a tato je příliš "poevropštěná" proto bych ji netypoval na příliš vysokou třídu. Je mi líto, že jsem Ti Tvou Břitvu nepochválil, ale určitě až budeš příště kupovat Břitvu, tak už budeš vědět na co si máš dávat pozor při nákupu. Tahle se Ti zase bude hodit na učení jak brousit a obtahovat.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

děkuji

Příspěvek od Apevia » 03 led 2009 10:40

Dekuji Ti Petře,
já to vice méně už čekal po zjištění ceny, ale tak víš, co, nedalo mi to... Časem třeba zase něco objevím :roll:
Cogito ergo armatus sum.
Apolo

Příspěvek od Apolo » 03 led 2009 23:25

Zdravím všechny milovníky tradičního holení. Chtěl bych vám vyjádřit veliký dík za obsah tohoto fóra. Díky vám jsem zvládl nabrousit svou břitvu a poprvé se s ní oholit bez prolití kapky krve. Břitvu mi daroval kolega z práce kterému ležela doma. O ostrosti nemohla být řeč a ačkoliv mám zkušenosti z broušením nožů, břitva chce trošku něco jiného. A protože o holení tímto krásným nástrojem jsem toho taky moc nevěděl a pro radu nebylo jít kam, internet byl pro mě jasná volba. Ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
Smékal Petr
Příspěvky: 294
Registrován: 28 led 2007 17:52
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Nový mezi Námi

Příspěvek od Smékal Petr » 04 led 2009 19:14

Ahoj kolego Apolo,
vítm Tě mezi námi, přátely a vyznavači klasického holení a Břitvy. Jsem moc rád, že Ti zdejší stránky pomohly se zahájením přípravy, nabroušení Břitvy a oholení. Začátky bývají náročné a proto si vážím Tvé odvahy přiložit Břitvu na tvář. Zároveň jsem velice rád, že vše proběhlo k Tvé naprosté spokojenost a hlavně bez kapky krve. Blahopřeji.
Další naše spřátelená fora jsou:
www.rybina.com
www.britva.cz
rádi Tě přivítáme i na těchto forech.
Zdravím Petr S.
357-Magnum - velmi dobrý argument pro uzavření příměří.
Tukan

Příspěvek od Tukan » 04 led 2009 22:26

zdravím v pozdním večeru všechny zde přítomné.....není nad to se řádně břitvou bez prolití kapky krve oholit......a usednout k PC........nalít si sklenku...... a brouzdat a kochat se fotkama, pročítat si toto forum...........cítít přitom chlad na tváři dokonale hladké.....ach jak krásně je na světě......
Odpovědět