Do Ceska dorazili sakali. Co s nepuvodnimi druhy?

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Co se zavlečenými nepůvodními živočichy?

nic nedělat - počkat až jak se projeví
15
25%
vyhladit + vypisovat odměny za usmrcení - co kdyby nás převálcovali jako v Austálii nebo Everglade
39
65%
chránit - nebo aspoň nechat být na pokoji
6
10%
 
Celkem hlasů: 60
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Do Česka dorazili šakali. Co s nepůvodními druhy?

Příspěvek od kayakero » 04 pro 2008 17:21

http://www.lidovky.cz/do-ceska-dorazili ... s=080731_0

Kamarád koncem léta našel u lesa chřestýše. Možná ho měl povinnost přikrmovat jako raritu, on ho ale hned sejmul. Asi je xenofóbní.

Po povodních před lety našli pochůzkáři ve škarpě živou ? 4-metrovou anakondu. Skládám hold: lapli ji živou, přeprali, srolovali, odvezli. Místní potkávali po lese až do zimy hady roztodivných barev; asi tenkrát utekl nejen lachtan Gaston.

Rusáci nám sem do vojenských prostorů zavlekli s kontajnerama nějakýho novýho jedovýho hada z Kavkazu či co; prej se mu tam dodnes daří až tak dobře, že ho někdy potkáš jak si plave po hladině Mácháče.

Známý z muzea tvrdí, že krom známé placaté žlutočerné želvy (? drápatka), která už v Čechách prosperuje na spoustě rybníků už spoustu let, začíná se tu dařit nějakým docela velkým čínským krabům. On sám že zdokumentoval několik pokusů tu vysadit pyraně. Zatím pokaždý chcíply.

Před pár roky že myslivci kus za Libercem složili v lese černýho panthera. Věděli že ho tam maj, na rysa byly ty stopy moc veliký. Měl mít obojek, identifikaci ne. Neověřeno. Ale znám chlapa se vsi kousek odsud, chová pumy hned vedle návsi. Nic k tomu nepotřebuje: nikdo mu nekontroluje spolehlivost mříží, nikdo mu je nepočítá, jsou bez čipu.

Stát se to v Austrálii, po pachateli vysazení nepůvodního druhu vystartuje vyšetřovací skupina a až do najdou, pár let si odsedí. Z rostlin třeba zavlečený bolševník jsem povinen likvidovat, jinak mne budou pokutovat za každou bylinu zvlášť. Jak je to ale se zavlečenými živočichy? Ministrině Džamila by se jich možná ráda ujala.
______________________________________________________
Vyzná se někdo z místních myslivců jak to je právně s nepůvodními druhy? Smím to odstřelit? Nebo rovnou musím? Nebo jen v sebeobraně?


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 04 pro 2008 17:43

Šakal není takovej průser jako jedovatý pavouci a hadi co sem také přicházejí. Střeba taková snovačka když váš Vás kousne je to naprd a ta už tu pár let žije a vesele se množí.

Velice brzo se zde objeví zelení hádci co dnes žijí v Řecku - žijí v korunách stromů - zmijí kousnutí je proti tomu jejich jako polibek od mažoretky.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 04 pro 2008 18:26

...............
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 18:23, celkem upraveno 1 x.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 04 pro 2008 20:57

to Kayakero :
Můžeš mi prosimtě dát více informací o těch krabech? Nebo celkově víc informací o zvířatech co sem nepatří?
Kamarád mi říkal, že na tom ostrůvku v Libni jsou pro změnu želvy. A myslel to vážně.
Nemám tušení co želvy v zimě dělají, ale v létě se na ně určitě půjdu podívat. (A vezmu si flintu kdybych tam náhodou narazil na aligátora.)

Jinak je to asi měsíc co jsem cestou z hospody (1 pivo) potkal nutrii, která se mě lekla a pokusila se mi prokousnout polní obuv vz. 60.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
osklivy

Příspěvek od osklivy » 05 pro 2008 08:04

zelvy sou u nas ale puvodni druhy. na slovensku prej pomerne bezny. kamarad ma na svim pozemku v praze rybnik a dve zelvy tam uz ma roky. v cechach to prej zas az tak obvykly neni ale sou tady. to neni nic zavlecenyho.
a co dela v zime nevim ale rekl bych ze bude zalezla. muzu se zeptat, hehehe.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 05 pro 2008 09:38

to ale mluvíš o želvách bahenních - malých, nevzhledných-šedivých, krunýř hodně kulatý. Ty jsou na Slovensku původní (u nás ne) a nejsou hrozbou. Já mluvím o zavlečených ?drápatkách: placaté, žluto-černý vzorek, hlava plošší a krabatá jak třeba u zmijí písečných. Ve zverimexu ti je prodají velké jak 5-ti koruna (docela roztomilé do akvárka), ale trvale rostou a 3 roky staré jsou už jak jídelní talíř - zhruba stejně velké i ploché. Takhle velké už se do akvárka nevejdou, lidi je vyhodí do rybníka a koupí dětem nové. V rybnících u nás průkazně přezimují i několik let za sebou a živí se kdečím - potěrem, třeba. Rozmnožování zatím není zdokumentováno, ale předpokádá se, že je to jen otázka času. Pak nás čeká možná epidemie.

ad krabi: maj to bejt ty stejný čínský svině, co podemílají břehy na Temži. Že je sem zavlekly remorkéry z Labe, zatím jsou pár let na Vltavě. Co bude dál se uvidí.

Víc moc nevím: že jak je tepleji, na jižní Moravě začíná prosperovat Slíďák tatarský - taková chlupatá poloviční tarantule, pak nějaký žlutý hodně jedovatý pavouk. Větší strach mám ale z magorů, co sem takové svinstvo zkouší vysazovat - chovný pár ve vhodném biotopu, zprvu přikrmuje než si zvyknou a začnou expandovat. To bychom asi měli hlídat.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 05 pro 2008 09:51

Nojo, želva ve vodě se blbě střílí :roll:
Podobně blbě jako třeba kapři :roll:

:lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 pro 2008 09:53

kámoš přejel minulej měsíc v lese krajtu :lol: myslel že to je větev ale nebyla :lol: vymámím z něj foto
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 05 pro 2008 10:22

Známá story jak v paneláku v Děčíně honili povícero hodně velkých sklípkanů, co jim tam mezi bytama a vchodama cestovali stupačkama a rozvodama. Nikdo ze sousedů se nepřiznal, komu že utekli. Zdali se něčím živili, těžko říct. Rozhodně pak pobyt na toaletě byl adrenalinový zážitek. Začínám chápat význam střeliva 6Flobert brokový + 9-ranný revolver (členovce vyřeší + nepoškodí moc byt). Nebo by na něj stačil Raid proti sršňům?


Na Animal Planet zase ukazovali jak v mrakodrapu honili jedového hada-exota. Když z hada našli v bytě svlečenou kůži, brali to jako drsný žert údržbářů. Pak zkoušeli poprášit prahy moukou - a po pár týdnech našli stopu po proplazení. Pak foťák s čidlem pohybu. Had prolejzal desítky bytů, smejčil za nábytkem a pod postelema na kterých spali lidi - jako doma, nikdo si nečeho nevšiml dlouhá léta. Živil se hojnými zbytky-odpadky potravin, ani lovit nemusel. Vysadit ho tam někdo i se samicí, početná kolonie jistá.
myzrael
Příspěvky: 163
Registrován: 31 kvě 2006 16:17

Příspěvek od myzrael » 21 pro 2008 10:47

http://www.infoglobe.cz/cestovatelsky-p ... republice/

Hlasím, že na podzim ráno v práci na louce jsem zahlíd Křižáka pruhovanýho, tělo asi 1 - 2 cm, výrazná žlutá barva. Viděl jsem hned 4 :). Všichni měli co jíst, jsou šikovný. U Příbrami. Docela zážitek, moc pěkný zvířátko :)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 21 pro 2008 11:18

Jo, v tom článku přesně mluvěj o těch snovačkách a zápředlicích. :roll:
Obrázek

Tfuj, to bych raději koupil brok :roll:

Jó, proběhnout se po rozkvetlé louce, uvelebit se do trávy :roll: :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=zQva1J4VFqA
http://www.youtube.com/watch?v=EyOqKs4945Y
(Tyto videa nejsou pro trasořiťky :!: )
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 21 pro 2008 12:35

Křižák pruhovaný , tady na jihu je ho mraky hlavně v létě v obilý.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 pro 2008 13:55

Nepůvodní druhy co se u nás vyskytují a znám jen tak z hlavy:
bažant
muflon
ondatra
daněk
+ možná bych si ještě na něco vzpomněl

A třeba z rostlin:
brambory
kukuřice
rajčata
mrkev
akát
kaštan

:lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 pro 2008 14:16

tak to nebyla krajta ale Hrozníš královský prej skoro 3m dlouhej už mam i tu fotku :D
Obrázek
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

FUJ

Příspěvek od Apevia » 22 pro 2008 22:29

2epetr2008:Kua fuj... To musí bolet jak sviň.... Jde s tím něco udělat nebo Ti ta postižená část nějak "odpadne, uhniije"? Nechtěl bych to ....
Cogito ergo armatus sum.
Odpovědět