presnost strelby na 15-25m z G19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonymous

presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Anonymous » 06 říj 2004 22:12

Cavte. Co sa povazuje za priemerny vykon pri strelbe z Glocka na uvedene vzdialenosti. Alebo mi pls. poradte nejaky zdroj pre podobne "zaciatocnicke" otazky.
Vdaka.


Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2004 11:59

No... prumer bude dost spatnej. Spousta lidi vlastnicich zbran pro sebeobranu jsou mizerny strelci... na 25m by mel byt rozptyl do 20cm
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2004 16:10

Ej ha, tak to bude dost zle. Vdaka za nazor.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 07 říj 2004 19:10

Mam zkusenost, ze naprosty zacatecnik je schopen netrefit terc 20/50 na 15m. Je treba akceptovat jak miridla cestujou po terci a pri tom plynule zvysovat tlak na spoust... ejhle vyjde rana ani o tom nevite a nestihnete podvedome skubnout zbrani proti zpetnemu razu. Casem(treningem) se doba nutna ke spusteni vyrazne zkrati. Kdyz se strili na velky cil tak se samozrejme muze obetovat drobne vychyleni zbrane zpusobene razantnejsim a rychlejsim (avsak plynulym)spoustenim...
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 18 říj 2004 13:44

Přidávám se s vlastní zkušeností začátečníka, nemám sice glocka, myslím ale, že to platí obecně - taky jsem napoprvé netrefil ani terč 50x50 na 15 metrů, nikdo se mi nesmál a kluci na střelnici říkali, že je to docela normální, chce to prostě trénink :) Jde o to, nenechat odradit lepšími výsledky podstatně zkušenějších střelců, jednou to přijde !
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 18 říj 2004 15:54

Jednou prijde akorad smrt. Ten kdo se neumi trefit do terce 50x50 na 15m je dle meho nezpusobili drzet a popripade nosit palnou zbran!Takovejm lidem bych ZP nedaval ani za zlaty prase. Pominulu samozrejme chybu zbrane. Na 15m z jedne ruky musi clovek vykrouzit 6cm kolecko! A ne netrefit terc 50x50! Akcni strelba uz je samozrejme nekde jinde. Tam uz je to trosku rozhazenejsi. S pistole 22LR na tech 15m dokonce 4cm! Videl jsem za zivot par typku a je jasny ze trening je nedilna soucast dobreho strelce, ale kde nic neni... ani trening nepomuze.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 18 říj 2004 16:04

No vidíš a zkušební komisař na to měl jiný názor, zbroják mám a napoprvé jsem na stelnici terč opravdu netrefil, ačkoli na zkouškách jsem limit nastřílel. Vím, kde dělám chyby a makám na tom, možná mám taky štěstí, že jsem na střelnici potkal lidi, kteří mi byli ochotní poradit a ne nafoukané mistry světa.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 18 říj 2004 16:38

Neber to tak doslovne. Zas tak nafoukane jsem to nemyslel. Ale je fakt... ze mam krapet jina meritka. Nic osobniho proti komukoliv. Ostatne ani se nezname. A pokud si pri zkouskach nastrilel, neni se o cem bavit. Splnil si splnil. Pro me je to jen krapet nepredstavitelne... a tak jsem napsal jak by to melo byt.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 19 říj 2004 07:20

To se mi líbí! Očividně se baví začátečník s natrénovaným "tvrďasem".

Mazák: Kolego, vzpomeň si jaké to bylo, když jsi napoprvé držel v ruce bouchačku! Už to je asi dlouho, že? Nikdo učený z nebe nespadl, včetně Tebe! Kolik hromad nábojnic bylo za Tebou, než jsi se dostal tam, kde jsi?

A pro začátečníka: nenechte se takovými hrubiány odradit! Jednak proto, že pokud chcete zbraň pro sebeobranu, elitní střelec být tedy nemusíte. Stačí, když umístíte na 25 metrů zásahy do černého pole standartního pistolového terče. Pokud Vám to půjde lépe - tak to bude vynikající, pokud ne - stačí to. V opravdu krizové obranné situaci je všechno stejně jinak. A také hlavně proto, že střelba je krásná zábava. A je jedno, jestli Vám všechno jde jednou dírou, nebo máte terč jak řešeto. Jeden můj kamarád říká, že je hlavně rád, když může dělat tento druh rámusu...:)
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 19 říj 2004 09:07

Kolegovi přede mnou - díky za podporu a myslím, že i ten druhý, který mě trochu setřel, má nakonec přece jen taky nějaký ten zbytek pochopení pro začátečníky. Fakt je to něco jiného - zkoušky s zaběhnutou 7,65, kdy mi instruktor stojí za zadkem a stát najednou sám na střelnici s novou pětačtyřicítkou, kdy se ti potí ruce, všechno jde ztuha, nevíš, jak to máš správně chytit, o teorii střelby toho zatím moc nevíš a jen koukáš, jak se ti za terčem zvedají gejzíry písku - zatím jsem vystřílel 200 nábojů a mírně se lepším, až jich bude kýbl, tak to bude určitě lepší :) Zbraň nemám pro sebeobranu, doposud jsem si bez ní poradil a poradím si i dál, mám ji jako prima koníčka, který mě baví a rozhodně se nestydím, že nejsem od první rány profík, každý přece nějak začínal, toť vše.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 20 říj 2004 09:25

Abych odpovedel na to, jak mi to slo, kdyz jsem poprve drzel pistoli v ruce... popravde dobre. Nemuzu za to, mam to v krvi. Proste jsem tenkrat nastrilel na 25m z Margoliny cca 86b ... napoprve to slo. Casem jsem strilel 90-98b, podle "pocasi" :-) znate to. 100b jsem, nikdy nestrelil! Nejsem tedy zadnej "Mistr".
A navic kdyz to tak ctu nemuzu si neodpustit se podivit nad strilenim pro zabavu z pistole raze 45ACP. Pro zabavu bych strilel prave z .22 max 9L. Dal uz je to metani kusu olova. Jinak samozrejme obranna strelba je neco jineho nez sportovni. O tom neni sporu. To ze v krizove situaci clovek reaguje naprosto jinak a jeho schopnosti jsou velmi snizene je fakt. Nicmene tento pan se kterym se tu bavime strili jak sam uvedl pouze do papiru. No a tak by mel vedet, jak strili i jini lide. Nic vic, nic min. Nikoho nehanim ani neurazim.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 20 říj 2004 10:49

Myslím, že s malorážkou bych taky od začátku nastřílel podstatně líp, to jsem ale nechtěl. Nevím jak to vysvětlit, ale nejde mi o to být výborný střelec z malorážky, chtěl jsem odjakživa devatenástsetjedenáctku a mám ji, teď se spolu ještě musíme naučit vycházet. Je to srdeční záležitost. Taky je mi jasné, že bych se dřív naučil střílet z malorážky (menší zpětný ráz, lehčí zbraň, levnější střelivo...) než z pětačtyřicítky, já ale malorážku prostě nechci, možná si ji ještě někdy pořídím na trénink, ta doba je ale zatím daleko. Důvodem proč jsem si dělal zbroják ale byla a je pětačtyřicítka, můj "kus železa" :)
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 20 říj 2004 11:44

"Kazdej jsme nejak uchylnej" respektuji tedy i tu Vasi uchylku ;-) Tak snad se s ni brzy zblizite. Jinak je jasne, ze malorazka je presnejsi zbran, ale i s 9L se daji krouzit docela pekna kolecka ;-) s 45ACP jsem popravde nikdy nestrilel.. pouze 44MAG a byl to otresnej zazitek... ani 6" hlaven nedokala "hazet" ty kusy olova aspon tak presne jako 9L. Zdvih hlavne 30cm...(strileno jednoruc). Opravdu neni to zadnej pozitek. S tou margolinou to je opravdu jine kafe. Treba na to jednou take prijdete. Tak preji pevnou ruku!
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 20 říj 2004 17:14

G 19 vlastním a mohu říct jen to, že na 30 metrů je vše v pohodě v černém. Střílím tak 2x do měsíce, víc nemám čas a vlastně ani peníze. Pokaždé tak 30-50 ran. V akční střelbě na 15 metrů taky není problém, spíš je to lepší. Dle mého názoru to není ideální zbraň na čistě terčovou střelbu, i když netvrdím, že s něčím jiným bych to nastřílel líp. Všechno je jen rukama, zbraň je ve většině případech jen výmluva(pro "normální" použití). Jinak s Glockem jsem opravdu VELMI spokojen.Doporučuji všem.
Návštěvník

re:presnost strelby na 15-25m z G19

Příspěvek od Návštěvník » 21 říj 2004 14:53

No, já mám zbraně dvě. Obě 9L (Sig-Sauer P228 a Walther P99). S oběma jsem schopen ze 100 ran ustřelit jednu až dvě rány mimo černého, jinak na 25 metrů tak 7 a výš. Trénink tak dva až 3x za měsíc. Pokaždé 75-150 ran (podle data a tudíž stavu konta). Glocka střílet nemůžu, protože mě tak po 25 ranách začně z nějakého důvodu bolet strašně zápěstí. Asi jsem anatomicky úchylnej. Jinak P99 i P228 mohu doporučit.
S Margolinou jsem střílel. Přibližně podobně (jen na malorážkový terč). Jenom to míň kopalo a přesněji střílelo.
Když chce pán 45ACP, tak ho nechte. Já osobně jednoruč nestřílím, 44Magnum jsem nikdy v ruce nedržel, zato to pětačtyru jo. Řekl bych, že pokud je zbraň dobře provedená, pak střelba s 45 je ekvivalentní 357Magnum, nebo o píď míŃ problematická.
Odpovědět