Vojenska vzduchovka vz.47

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 15 pro 2008 10:30

Pacia, asi si čítal nepozorne, lebo na strene 8 tohoto vlákna som opisoval dosť podrobne spôsob ako sa rozoberá vz.47. Až na prizmat a maličké odlišnosti by si to mal vedieť rozobrať po prečítaní návodu.

K tej upchatej hlavni. Natiahni ju, odkry viečko na broky a pomocou slamky fúkni do hlavni cigaretový dym. Ak bude vychádzať z násypky na broky dym hlaveň je v poriadku ale máš zapchatú hubicu. Bez demontáže to nevyčistíš. Nieje potreba kupovať novú. Väčšinou sa hubica upchá olejom, prachom a hrdzou. Tu pomôže nafta, klinec a kladivo.

Ak je hlaveň zapchatá, pravdepodobne nejakým brokom 4,5 mm, musíš použiť zváračí drôt na ktorý privaríš maličký vrták a postupne budeš zavŕtavať do hlavne a vyťahovať broky. Hlaveň nenahrievaj!

Ak na niečo prídeš daj vedieť ako si pokročil alebo kde si stroskotal, všetko sa dá opraviť.


stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Pacia

Příspěvek od Pacia » 15 pro 2008 15:37

No tak zbran jsem rozebral a vycistil hlaven se tet cista a vporadku,nejak jsem si poradil.Jinak kdyz jsem vytahovla vzduchovy valec zjistil jsem ze brzdici Krouzek je zohnuty zkousel jsem ho narovnat ale nic moc,nemnel jsem nahradu tak jsem ho tam nejak dostal a valec jsem vratil.vse promazano.Ale nejspis to znovu rozeberu a vlozim tam jiny krouzek,co by jste mi doporucili nebo popripadne kdo ho mam koupit?Jinak se mi zda ze zbran neni nejak obvzlast hlucna a hlavne se mi zda ze ma nic moc tlak jeste jsem z ni nevystrelil ani brok ale podle zvuku se mi zda ze ma na vic!Poradte co vymnenit a na co si davat pozor.
Pacia

Příspěvek od Pacia » 15 pro 2008 15:39

Jo a jinak kcemu slouzi ta mala dirka na boku je to na nasavani vzduchu?
A jeste jedna vec jedine co my ke kompletu chbi je ZAKLESNA TYCINKA mohli by jste mi sem poslat miri: Delka,Tloustka,Delka zavitu.udelam na soustruhu a budu kompletni dekuji.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 16 pro 2008 07:36

Hlavne skontroluj tesnenie piestu a ak sa ti podarí kúp aj novú pružinu.
Tá dierka z boku je ozaj na nasávanie vzduchu. Ja som ako vodiace krúžky štandartne používal O-krúžky za pár halierov.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Pacia

Příspěvek od Pacia » 16 pro 2008 15:46

No Pistni kroužek se mi zda vporadku kdyz chytnu prstem trysku tak to silu do prstu ma ale vecina tlaku projde pres pist ven nevm jestli to nejak vadi kdyz v te rchlosti to ten vzduch prece musi vytlacit jen pres trisku.Jinak jaky ta O krouzky pouzivas na ten tlumici krouzek a je to dobry vydri to dlouho?
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 17 pro 2008 08:17

v tom prípade by som išiel do výmeny tesnenia piestu. Piest musí ísť ľahko, ale musí držať tlak. Vyskúšaj to tak, že ak zapcháš trysku prstom a natiahneš piest mal by v hubici vzniknúť podtlak a pritiahnúť piest späť.

Použil som vodiaci krúžok myslím 19*1,5 ale radšej si ich kúp viac v rôznych rozmerov a vyskúšaj, ktorý bude najlepší.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Oňarb
Příspěvky: 280
Registrován: 11 lis 2006 18:37
Bydliště: Bánov - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oňarb » 28 pro 2008 17:13

Zaujala ma tato ponuka:
http://www.deasarms.sk/index.php?akcia= ... cia_id=55#

Tie vzduchovky sa zacali znovu vyrabat??? Ci ako? :oops:
Grand Power K100 9mm
TOZ 35 .22LR
IŽ-35/Walther .22LR
Haenel SUHL 150 laminated, pilar bedding, Harris 6-9
Steyr LP 10
S.P.A. P10, 5,5mm
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 28 pro 2008 17:32

ale sak pred pol rokom pisali ze ich uz nemaju... zrejme sa este par kuskov naslo v nejakom sklade
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borec » 28 pro 2008 17:58

Je to možne, nedávno som v tam bol, jednu "novu" tam mali "vyloženú" ;)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Bodák

Příspěvek od Apevia » 30 pro 2008 22:41

Jak je to s bodákem? Jde dát i na Vz47? Na Vz35 jde určitě origo bodák z Vz24, ale na Vz47 si nejsem jist.... Jde tedy na ni nějaký?
Cogito ergo armatus sum.
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borec » 28 led 2009 16:01

...inak, čo sa týka týchto "nových" Vz. 47, sú to vážne nové vzduchovky, je to novovýroba, a oni to len poskladajú 8).
moc pekné vzduchovky... :)
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Nevěřím

Příspěvek od Apevia » 28 led 2009 18:23

Nevěřím tomu, že někdo začal znovu vyrábět Vz47. Myslím si, že jsou to jen nově poskládaný vzduchovky ze starých-originálních dílů co se našly ve vojenkých skladech... Nakupoval jsem novou pažbu a pár další drobných dílů (jako kování, písty a podobný) a vše bylo jako nové, nakonzervované ve vazelíně (krom pažby, která byla teda opravdu v krásným stavu)... Takže jsou to IMHO nově složený vzduchovky ze starých dílů...
Co si o tom myslíte vy?
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

f

Příspěvek od Bendis » 28 led 2009 19:14

je divný že by skladovali takový náhradní díly jako je tělo nebo pažby, třeba u pístů nebo pružin bych to chápal, a taky by se mi líbila jí mít, mam jen tu originální s designovými upravami a sháním těsnění? nevíte jak ho nahradit či udělat? je dědovo a chci mu ji dát do kupy
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Pažba

Příspěvek od Apevia » 28 led 2009 19:20

Tak třeba pažby se normálně prodávaj skladovky, jak těla to nevím, ale určitě nějaký zbyli...
Cogito ergo armatus sum.
radimp
Příspěvky: 75
Registrován: 19 bře 2007 19:56
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Náhradní díly

Příspěvek od radimp » 28 led 2009 19:35

Jak takhle sleduji diskuzi, musím se vyjádřit. Náhradní díly na 47 mají v AWIWu a v BVS. Skoro kompletní přehled najdete na této stránce :

http://www.vzduchovka.cz/VZ47_detail/vz47-1.html

a dále.

Díly se jmenují stejně jako na rozkresu. Ještě tam není úplně všechno - ale snažím se. V BVS už mají jenom některé zbytky, u AWIWu mají skoro všechno (kromě hlavně a pouzdra), podle mě jsou to všechno skladovky. Pochybuji, že by se někomu dneska vyplatilo něco vyrábět, možná jsou dodatečně dělané pístní kroužky a nadpažbí, i u nadpažbí bych podle zabarvení dřeva bych tipoval starší datum. Jinak všechny kolíky na 47 jsou z lepšího materiálu (zkuste uřezat některý kolík pilkou na železo), všechno chodí namazané starou konzervační vaselinou. Ještě maličkost, pokud chcete rozebírat 47, v zásadě není problém, ale nesmíte vytáhnout vzduchový válec s brzdícím kroužkem - pokud to uděláte a nemáte přípravek na nasunutí zpátky, čeká vás delší nevšední zážitek při nasunování zpět, který může skončit i kapitulací a složením vzduchovky bez brzdícího kroužku nebo dodatečným ohýbáním kroužku v kleštích (a určitě z něho bude pak elipsa nebo tak podobně). PS: Nejde o reklamu :-).
Odpovědět