optika na CZ 453-2E ZKM AMERICAN

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pako

optika na CZ 453-2E ZKM AMERICAN

Příspěvek od pako » 07 led 2006 22:44

Mohl by jste mi prosim nekdo doporucit nejakou slusnou optiku na tuto malorazku v razi .22 LR? Nechci do toho dat vic jak 5000 a vyuzivat ji budu jak pro mysliveckou, tak i pro sportovni strelbu. Ma predstava by bylo neco okolo 3-9×40, je to vhodne??? Diky


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 08 led 2006 10:49

Myslim ze zajimave by bylo, kdyby jsi sehnal Nikko Stirling Gold Crown Tactical 4-12x50. Ma korekci paralaxe a zvetseni 12x (pro sport) a osvetleni zamerne osnovy (pro myslivost).

Chce to stredne vysoke montaze a dat si pozor, aby mel jednodilny tubus.

Vice na www.sidewinder.wz.cz
Přílohy
nikkogctacticalgroup.jpg
pako

Příspěvek od pako » 09 led 2006 15:03

Díky za tip. Myslis ze to bude drzet nastrel? Koukal jsem jeste na jine varianty napr. znacky Edenberg, Ocean nebo Luger. Ceny skoro stejne, kvalita neznama ... :roll:
Nemas s nimi nejakou zkusenost, ma cenu je brat vazne? Kupoval jsem zatim vzdy Meoptu, tak mam strach aby to trochu nelitalo...
Mrkni prosim na http://www.bvs.cz/optika_puskohledy_chi ... _3950.html, myslis ze je to to Nikko co jsi myslel? Mooooc diky
pako

Příspěvek od pako » 09 led 2006 15:36

Jo jeste k montazi, sahnul bych po na suvne od Kozapu. Je nejaky zasadni rozdil mezi tuhosti montaze jednodílnou a dvoudilnou?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 09 led 2006 16:10

pako píše:Jo jeste k montazi, sahnul bych po na suvne od Kozapu. Je nejaky zasadni rozdil mezi tuhosti montaze jednodílnou a dvoudilnou?
Na malorazku to neres. Temer jakakoliv kvalitnejsi montaz... rekneme od 700Kc vyse bude oukej.

Ten puskohled co inzeruje Sidewinder nastrel drzi se vsemi zmenami co lze na puskohledu nastavit. Musi mit vsak jednodilny tubus... na coz take kolega upozornuje.

Jinak i obycejne NIKKO SILVER CROWN drzi nastrel bez poblemu. Zadnej recoil malorazka nema... tak neni co resit.

PS: to NIKKO v BVS je pry starsiho data a jednodilny tubus nema.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 10 led 2006 13:57

Andy to rekl za mne, jen bych doplnil, ze Andy mysli Silver Crown s fixnim zvetsenim. Nikko dela i variabl 3-9x40 v rade Silver, ktery ovsem stoji za prd! .. ten Nikko 3-12x50 z BVS.cz bude pravdepodobne starsi kousek, ktere jeste nemely jednodilny tubus. Chce to ale overit, je to jen ma domnenka.

Montaze budou lepsi dvoudilne, protoze u jednodilne by mohlo telo montaze vadit pri vyhazovani vystrelenych nabojnic. I s dvoudilnou se obcas stane, ze se nabojnice odrazi od puskohledu zpet do komory a zmenozni prebiti.. 452-ky maji dost male vyhazovaci okenko a smerovane hodne nahoru ..

Na to nikko se zkus optat tady: www.streleckyservis.cz

A k dalsim znackam .. zkusenost vlastni mam s Oceanem, mel jsem 4x32 a byla to hruuuza! Lugery jsem mel pouze v ruce a vypadaly velmi velmi dobre - i prodejce je chvalil, ale jsou drazsi. Edenberg - slysel jsem na ne stiznosti ohledne spatne svetelnosti, jinak nevim.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 11 led 2006 12:59

Ma niekto/pozna niekto HAWK 4-16x50 AO s osvetl.krizom? Resp. skusenosti s touto znackou? Chcem to skusobne dat na malorazku.
Lovec
Příspěvky: 279
Registrován: 25 lis 2005 20:06
Bydliště: Slovensko....

Příspěvek od Lovec » 11 led 2006 13:04

Maju tie Hawky nejaky web?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 led 2006 13:30

Lovec píše:Ma niekto/pozna niekto HAWK 4-16x50 AO s osvetl.krizom? Resp. skusenosti s touto znackou? Chcem to skusobne dat na malorazku.
Sidewinder jich mel celou radu... on ti poreferuje.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 led 2006 13:32

Lovec píše:Maju tie Hawky nejaky web?
http://www.hawkeoptics.com/
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 11 led 2006 20:58

Mel jsem:

AirMax 6-18x44 - obraz celkem slusny, s vetsim zvetsenim mlhavy, menil mirne nastrel se zmenou korekce paralaxe, super osnova - tenoucky
MilDot.

Varmint 4-16x44 - obraz o fous lepsi nez predchozi - ale stale pri nejvetsim zvetseni mlhavy + poradne nefungovala korekce na dioptrie, menil mirne nastrel se zmenou zvetseni, osnova stejna.

Nyni mam na malorazce Sidewinder 4-12x52 - obraz o poznani lepsi nez dva predchozi, pritom ale stale pri horsim svetle a 12x zvetseni mlhavy. Ma ovsem narozdil od predchozich jednodilny tubus, asi diky tomu nemeni nastel pri zmenach zvetseni nebo korekce paralaxe, perfektne funguje korekce na dioptrie a MilDot je take vyborny.

Mozna jsem moc narocny, takze bych uz do Hawku nesel, ale znam dva lidi co strileji s Hawke Varmintem - a oba jsou s nim velmi spokojeni ..

Nejake obrazky Hawku, ktere mi prosly rukama, najdete na mych www.volny.cz/cz452
Odpovědět