Saiga 12K, Tigr

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zdenek

Saiga 12K, Tigr

Příspěvek od Zdenek » 15 čer 2005 18:20

Zdravím všechny puškaře, chci se zeptat na zkušenosti vlastníků ruské brokovnice Saiga 12K z dílen Kalašnikova i na ostatní Saigy včetně Tigra. Všechny recenze v našich střeleckých časopisech jsem přečetl Tigra jsem držel v ruce a dost mě překvapilo nekvalitní zpracování za tu cenu a to má být civilní verze SVD. Dragunova znám dobře, včetně střelby a raději bych ho koupil, než Tigra cenový rozdíl už není velký i když je to stále dost peněz.

O brokovnici jsem slyšel samou chválu od prodejce tady u nás, když ji zkoušel,měl možnost vystřelit 200 ran, snažil se ji zakousnout vysokou rychlostí střelby. Vše bez závad i při různém typu střeliva. Sám jsem neměl možnost z těchto zbraní střílet. Díky za názory.


Návštěvník

chicht

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 19:28

Fungují, ale na lov to není, na IPSC to není, tak k čemu to je?
Pro zastydlý puberťáky, říká oficiální dovozce do ČR.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 21:19

Když takto mluví oficiální dovozce o svých zákaznících tak ať raději prodává brambory!!! Vím jaké jsou ceny zbraní venku, ať USA nebo Rusko, dovozci si dávají i 400% rabaty a ještě mají blbý dršky?
Návštěvník

V tomhle mají pravdu

Příspěvek od Návštěvník » 15 čer 2005 21:39

Pokud chcete obejít dovozce, tak to asi legálně nejde nebo se to nevyplatí.
Můžete ale obejít prodejce a zbavit se velké části rabatů. Díly si můžete vozit jako suvenýry z cest.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 06:50

Říká dovozcům něco pojem "střílení pro radost"? Uvědomují si dovozci, že žijí z našich peněz, protože, kdyby nikdo zbraně nekupoval, pak by dovozci asi nebyli, protože policie a armáda s dovozcem nejedná - ta jde rovnou za fabrikou?

Doporučoval bych dovozcům, aby byli zticha a dělali, co se po nich chce - tedy dováželi a dělali servis.
Tomáš

Příspěvek od Tomáš » 16 čer 2005 12:35

Já bych se hned takhle zbytečně nerozčiloval, vždyť tohle je fórum do kterého si kdekdo napíše kdeco. Kde máme jistotu že nějaký dovozce prohlásil to co tady pan kdovíkdo proklamuje? Podle mě je to jen jeho vlastní názor a chtěl ho jen trochu podpořit přihlouplým argumentem… Jinak se ochotně přidávám, dovozci jsou nechutná sebranka co nás bere pěkně na hůl.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 čer 2005 13:27

Chm, dost možná, ale rozhodně nejsou sami. Zbraně z CZ UB nejsou výrazně levnější než dovoz, a přitom je to tuzemský výrobce, na jehož cenách se tudíž dovozce nepodepsal. Ale když ne dovozce, tak kdo potom??? Kromě toho, když nadáváte na zloděje, tak se mrkněme taky na ceny spotřebního materiálu, konkrétně nábojů. Já kupuju .22 LR RF SB Standart za 90,- hal./ ks., což považuju za celkem snesitelné (přesněji řečeno nejlevnější, na jaké jsempřišel). Ale narazil jsem taky na obchod, kde je měli za 1,- Kč/ ks., což už je víc, a fakt síla byla, když mi ve Frankonii na nám I.P. Pavlova sdělili, že je již delší dobu nemají (což považuju za dost citelnou trhlinu v sortimentu), místo nich mi nabídli jakési absurdně silně laborované Remingtony asi za 1,50 ,- Kč/ ks., a na mou otázku mi odpověděli, že Standardy, pokud je mají, mají za cca 1,30 Kč/ ks., což je myslím opravdu hodně. Já vím, je to sotva pár haléřů, ale když vystřílím 50 ran denně tři dny v týdnu týden co týden, tak už to vítr v peněžence docela udělá, nehledě na fakt, že tu jde taky o princip. Když je v Radixu na Praze 3 můžou mít za X Kč, nevidím důvod, proč by kdekoli jinde měly být docela výrazně dražší. Kdyžtak někdo napište, jaké máte zkušenosti s jakým obchodem, nějaké konkrétní informace by se hodily.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 16 čer 2005 13:36

Vzhledem k tomu, ze dovozci to delaji ve vetsine jen pro penize, se nelze divit nejen tomu, ze nevedi co je strelba pro zabavu, ale ani tomu, ze i kdyz vi, ze je zbran na nic, stejne ji dovazi, prodava a doporucuje.

Myslim ze ta odpoved patrne opravdu bude od nejakeho dovozce. :x
Tomáš

Příspěvek od Tomáš » 16 čer 2005 14:36

Sidewinder píše:Vzhledem k tomu, ze dovozci to delaji ve vetsine jen pro penize, se nelze divit nejen tomu, ze nevedi co je strelba pro zabavu, ale ani tomu, ze i kdyz vi, ze je zbran na nic, stejne ji dovazi, prodava a doporucuje.

Myslim ze ta odpoved patrne opravdu bude od nejakeho dovozce. :x
Ono je to asi skoro jedno, o tom se můžeme dohadovat dva dny, jenže Zdenek se ptal na naše zkušenosti se Saigou a Tigrem, zatímco my tady plácáme ptákoviny kterému zrovna k užitku nejsou... :(
Zdenek

Příspěvek od Zdenek » 16 čer 2005 16:50

Pánové,
mám stejné názory, střílení a zbraně je pro mě radost a fakt nejsem zastydlej puberťák, těžko tak lze nazvat každého, co něco sbírá nebo má svého koníčka, já jsem ujetý na zbraně a vy asi taky, ne? Nadáváme na ceny nábojů, chování prodejců, ale vše je hned zapomenuto, když si zastřílíme nebo držíme svá milovaná železa v rukou, alespoň u mě to tak funguje. Tak pojďme se dovědět něco o Saigách.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20 čer 2005 14:03

Jo, například by mě zajímalo, proč to není na lov nebo pro sportovní účely? (IPSC přece není jediná disciplína na světě- já jsem si taky myslel že malorážku s puškohledem nepoužiju na nic kromě lovu a rekreace, než jsem zjistil, že existuje něco jako benchrest)
tokarew
Příspěvky: 9
Registrován: 24 lis 2008 15:27

brokarna saiga 12k ,,

Příspěvek od tokarew » 24 lis 2008 16:13

.
Naposledy upravil(a) tokarew dne 05 črc 2010 17:05, celkem upraveno 1 x.
frantacz
Příspěvky: 1
Registrován: 08 říj 2008 18:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od frantacz » 26 lis 2008 23:10

A to ti říkal kdo, že Saiga není na IPSC? Podívej se co "vládne" v OPENu.. Jo a Saiga se šachtou se neprodává jen v USA (jak tu někdo říká), ale stačí zadat do vyhledávače a zjistíš, že i zde je k mání.. :twisted:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 27 lis 2008 09:14

12K chci taky ale letou už ji nestihnu .Za to dneska mi něco přibylo :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Millitia
Příspěvky: 67
Registrován: 01 srp 2008 15:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Millitia » 08 pro 2008 16:01

Mel by nekdo zajem o bubnovy zasobnik na saigu raze 12?
Odpovědět