Zmekceni kozeneho pouzdra

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

kožené pouzdro

Příspěvek od Bonanza » 01 říj 2008 20:23

Ještě se mi nestalo, že po barvení kůže lihovým mořidlem by kůže krásně změkla. Naopak je ztvrdlá a ve vrchní hladké vrstvě má tendenci praskat při ohybu. Pak jedině Ledderöl, Original ledder balsam, Elaskon a další.


DUF-
Příspěvky: 40
Registrován: 05 říj 2008 22:26
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od DUF- » 05 říj 2008 23:41

Na změkčení se dá použít ricinový olej,ale určitě to trošku ztmavne.Běžně se dá koupit v lékárně.
icehand
Příspěvky: 127
Registrován: 03 říj 2008 12:52

Příspěvek od icehand » 06 říj 2008 16:18

Asi nejdostupnější způsob bez lítání po krámech je použití Indulony. Tu koupíš kdekoliv, poduk ji už do manemáš. Takhle jsem pokoříl pouzdro od Sadleryho pro G19, když jsem tam rval HK USP comp. Pak jsem přešel na plast :)
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Změkčení kož.pouzdra

Příspěvek od Bonanza » 06 říj 2008 19:24

Indulona je hlavně na ruce, dále případně na topinky a ne na kůži, neboť obsahuje vodu. Věřte osvědčeným prostředkům, hlavně na bázi včelího vosku (z jezdeckých prodejen), event. Elaskon ohřátý v hrnku s vařící vodou!!!
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 06 říj 2008 19:35

Na změkčení jakékoli kůže je spolehlivý olej na biče. Pokud nemá kůže ztmavnout, tak tzv. bílý. K dostání v jezdeckých potřebách, v Praze je docela slušný krám na ulici Milady Horákové.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 16 lis 2008 18:40

ja použivam detsky olej. Doma som pri upratovani našiel po zaruke, tak som ho zobral na topanky. Natieram maliarskym štetcom - ten usky a široky- največi. Aplikacia je hlbkova a rychlejšia ako napr. vojenskym leštidlom alebo nilfetom. Odvtedy použivam iba oleje. Na topanky možno ešte potom naniest lubovolny tuk - myslim že proti vode ochrani bischen besser. Olej je lepši na zmekčenie.
Elaskon som nikdy nezohrieval, tak možno preto nemam s nim dobre skusenosti - puzdro je stale mastne...
Indulona mi dlho vsakovala. a nechavala biele stopy.
lubomír
Příspěvky: 66
Registrován: 12 čer 2008 16:35
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lubomír » 19 lis 2008 20:38

Dobrý je taky rybí tuk z lékárny,ale chce to potom řádně vyvětrat.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 03 pro 2008 21:47

dnes som pytal v lekarni detsky olej po zaruke,... navrhla mi čisty technicky olej. Stal okolo 60czk. je to slnečnicovy.
Neni tak dobrý ako aviril alebo od jonson beyby. Ten technicky je hustejsi. Ale aj tak mi to nepomohlo, nove kanady maju asi ešte neaky fabricky o povlak, tak nesalo žiadny olej.

Dnes som napustal znamemu kozene puzdro. Vrela vdaka za radu o alkoholovom predtvarovani. Zial dosiel lekarsky lieh, tak bola pouzita domaca (nie naša) slivovička. A skutočne to za kratku chvilu pekne vytvarovalo.
Samotne mastenie prebehlo s elaskonom - lebo už detske oleje doma nemame, a sobotu večer všetko zavrete. Tak som nahrial elaskon nad plamienkom s potravinarskej piksle (je to taka želatina ktora sa použiva na doohrev tepleho jedla pri servirovani v lepšich reštikach pri švedskych stoloch).
Ale zase som sa utvdil v tom, že elaskon je dobry akurat tak na finalnu povrchovu upravu. Pomaly vsiakava aj ked je zohriaty (občas slabučko vrel). Trvalo mi to asi 1-2 hodiny. Keby som použil detsky olej tak je to za 10-20minut. Pri detskom oleji človek nemusi čakať kym to vsiakne - to je okamžite. No a ked už som mal zohriaty elaskon tak som v prestavkach ponatieral 4 pary bot 1 a brašnu.
Naposledy upravil(a) baretta@pobox.sk dne 14 pro 2008 19:36, celkem upraveno 2 x.
pbrejsa
Příspěvky: 304
Registrován: 05 dub 2007 06:59
Bydliště: pha5

Příspěvek od pbrejsa » 04 pro 2008 05:52

lanolin je osvědčený profesionální prostředek na změkčování kůže, nesmrdí jako rybí tuk a používá se již mnoho století. Ke ho sehnat, snad v lékárně? Např. http://www.herb.cz/boroglycerin-lanolin-50g-p-3091/

Jinak silikonový olej, možná změkčuje až moc, kůže se vytahuje.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Příspěvek od bufallo » 04 pro 2008 09:02

ja pouzivam toto:
http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?n ... nguageID=1

je to velmi dobre...
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martaskatap » 05 pro 2008 15:43

Já bych doporučoval normální indulonu. Už dlouho ji používám a vážně funguje. Stačí prostě mastit a mastit dokud kůže pije. Pak je pouzdro nebo řemen měký.
Odpovědět