Mestsky straznik postrelil hledaneho muze

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Měl právo střílet?

Ano!
27
75%
Ano, ale obecně MP zbraně do rukou nepatří.
4
11%
Ne!
4
11%
Ne, měl mu bloček za špatné parkování poslat poštou.
0
Žádná hlasování
Počkám na názor strany(vlastní nemám) a budu hlasovat podle něj.
1
3%
 
Celkem hlasů: 36
epetr2008

Městský strážník postřelil hledaného muže

Příspěvek od epetr2008 » 25 říj 2008 11:22

http://www.novinky.cz/clanek/152788-mes ... -muze.html

Na tom by nebylo nic zajímavého, ale ta diskuze pod článkem...


Pár ukázek z diskuze:
z toho článku jak je to psáno se mi ta oprávněnost střílet moc nezdá.
Jasně. Někdo utíká, měšťák si MYSLÍ, že je to hledaný člověk, ten nezastaví, tak se ho pokusí zastřelit. Opravdu geniální. Kdyby nebyl hledaný, tak tady všichni řvou, jak je měšťák hloupej. A on je.
no to je hnus chlapík ukradne chleba a cajt ho střelí
Naprosto nesouhlasím!!!!!!!! Není možné, aby městskej polda, co má osm tříd základní školy střílel na lidi... Městská policie přece nemůže mýt proboha takoéto pravamoce!!!!!
Nutná obrana nebo krajní nouze. Neměl právo po něm střílet.
Strážník použil zbraň neoprávněně, jelikož nebyl ohrožen na zdraví a životě. Je to jako střílet na řidiče v ujíždějícím autě. Má dost velkej problém.
městský tupý bengo neumí utíkat, musí jako amík hned střílet.
Lidi jsou k sobě krutí a bezohlední....
Na závěr perlička z diskuze:
Šla první do vzduchu nebo do zločince?
kule v pistoli jsou očíslované.
(Taky si píšete fixkou na kulku číslo?)

Je to tak 50% na 50% padesát procent s tím souhlasí(ty které nebo jejich blízké už okradli, přepadli, znásilnili) a padesát procent s tím nesouhlasí(ještě je neokradli).

A co vy?
(Já dal ANO)
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 25 říj 2008 11:32, celkem upraveno 1 x.


AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 25 říj 2008 11:32

Kdyby mu ustrelil hlavu, tak by ta zhava diskuse byla opravnena.. Takle ho akorat zastavil a je jedno jestli to bylo obuskem do palice nebo kulkou do stehna.
Ale on si priste kazdej zlocinec dvakrat rozmysli, jesli opravdu stoji za to utikat pred policii.
Vidim to jako paradni exemplarni priklad.
Je to tak 50% na 50% padesát procent s tím souhlasí(ty které nebo jejich blízké už okradli, přepadli, znásilnili) a padesát procent s tím nesouhlasí(ještě je neokradli).
Je to presne tak jak rikas.. Osobne zadnou zkusenost nemam ani moje okoli, ale nehodlam na to cekat, abych zmenil nazor :?
Dal jsem tedy ANO.
Naposledy upravil(a) AndreeeCZ dne 25 říj 2008 15:29, celkem upraveno 2 x.
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 25 říj 2008 11:55

Další mimořádně zábavné názory z diskuze
Straznik a strelna zbran mi k sobe sedi asi jako jitrnice a astrofyzika.
Strilet po lidech je jako v poho......proste to nezmaknul po fyzicke strance policajticek,tak pod rouskou zakona napalil klukovi do nohou...moźna mrzak,ale policajticek jednal v souladu se zakonickem.sobe mel blb strilet do nohou kdyz ho nedohnal!
do zad to jim jde, polišům.
§ 20 Použití služební zbraně (1) Strážník je oprávněn použít služební zbraň b) aby zamezil útěku nebezpečného pachatele, jehož nemůže jiným způsobem zadržet. - Je ale zajímavé, že po neposlušných Romech se střílet neodváží. Proč asi?
Policajt musí umět stovku za 5 vt. jinak žádný plat.
kde to žijem strážníci chrání romy a mlátí bílý.
strážníci vytváří mrzáky.
Před strážnicí,stáli plačící,tři strážníci,dneska ve dvě v noci.Strážníci tři,byli v rozepři,kdo má zůstat hlídat na strážnici....
tady se klidně střílí po lidech a nikoho nezajímá , že sem měl narozky!!!! ,..
...a kdy KONEČNĚ začne naše parodická policie CHRÁNIT slušný lidi před hordama MORGOŠŮ ?!?!?!?!?!?!?!?!?
GESTAPAK STRILI PO PRIVRZENCICH FASISTICKE SEKTY ODS! CIM MIN ODESAKU, TIM LIP
měřit na 30-ce to umí kvalitně,když je zavolám že mi pod oknem řvou ožralý ci.gáni a budí mi ditě to tam musím volat aspon 5x a stejně za rohem čekají až odejdou a pak tam "vítězně" projedou jako že je to jejich zásluha,at jdou do ..................
cenzuro CIGÁ.N JE SPROSTÝ NEBO VULGÁRNÍ VÝRAZ?? tAM U VÁS JE TO TAKY SAMEJ D.E.B.I.L KOUKÁM!!!!!!
Mám bloklou IP adresu na Lidé.cz proto, že jsem admině majo.lenka opravoval hrubky v textu.
trefil se... do afgánu s ním... bude tam velet.
Mar3ek

Příspěvek od Mar3ek » 12 lis 2008 08:13

Správně souhlasim se zákrokem, vždyť si tu každej dělá co chce....

kdyby byl nevinej tak neutíká a vse se v klidu domluví...

zasloužil si to, a pro příště má ponaučení :)
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 13 lis 2008 21:12

Taky souhlasím ze zákrokem! Ne bude ho honit přes půlku města jako je to v amerických filmech. Padl varovný výstřel, ostatní si musí rozhodnout dotyčný, jestli bude utíkat dál.Obrázek Dobře mu tak, doufám, že to dostal do kolena :lol:
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 01 pro 2008 19:36

litera zákona:
na školeních nám tvrdívali, že mimo hraniční prostor a pokud není vyhlášena válka, střílet na prchajícího smím pouze, pokud zlosyn prchá s lupem nezanedbatelné hodnoty (tenkrát pro pomoc: násobně více nežli hodnota nového auta, tj.: s hodnotou mnohaletého výdělku), jinak když ukradne jen pár drobných nebo lup odhodí (a dál utíká, nikoho neohrožuje ani se na to nechystá), tak u nás (v Čechách) střílet nesmím já ani policie - ani kdyby to průkazně byl deviant nebo terorista v činné službě.


Takže u nás asi strážníkovi půjde o soudní stíhání, pokud mu jeho právník neporadí, že by měl tvrdit, že si prchající sahal pod bundu jako by chtěl tasit.

Nelíbí se mi hájení volně potulní trestanci na útěku, nelíbí se mi ani střelba do utíkajících (součást to amerického folklóru) - nevíš kdy tvoje dítě zpanikaří a hrůze nedokáže zastavit běh a nějaký uniformovaný kokot ho složí dvěma dávkami. Proto by se nemělo plošně dovolit střílet na teplokrevné tvory jinak nežli v sebeobraně. A na chytání prchajících tu máme psy, umí to líp a ještě je to baví.
Odpovědět