Povazuji zakony airsoftovy samopal za zbran...??

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 09 lis 2005 01:37

Mam doma laserové ukazovatko které nabízí většina Air soft obchodů v ceňe okolo 135kč. a byl sem sám překvapen že drží velikost tečky na velkou dálku cca 150metrů dodávají ho i s montáží na lišty wheaver,-když ho nasadím pod hlaveň své G22 a utahnu ty dva šroubky tak už to podle zákona neni ukazovátko ale zaměřovač :cry: i když neni možná jakákoliv korekce paprsku,tudíž to má k zaměřovači dost daleko.
Balda
Přílohy
Walther G22 + doplňky.jpg


Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 09 lis 2005 08:18

Balda píše:Mam doma laserové ukazovatko které nabízí většina Air soft obchodů v ceňe okolo 135kč. a byl sem sám překvapen že drží velikost tečky na velkou dálku cca 150metrů dodávají ho i s montáží na lišty wheaver,-když ho nasadím pod hlaveň své G22 a utahnu ty dva šroubky tak už to podle zákona neni ukazovátko ale zaměřovač :cry: i když neni možná jakákoliv korekce paprsku,tudíž to má k zaměřovači dost daleko.
Balda
Jenom taková maličkost k laserovému ukazovátku od vietkongu: před pár lety jsme teto laciný výrobek s minimálním výkonem zkoušeli v noci a viděli jsme červený světýlko na vzdálenost cca 5 km! A to nás docela překvapilo.
Sorry že jsem uhl od tématu.
Návštěvník

Přesně

Příspěvek od Návštěvník » 09 lis 2005 09:03

Stejná zkušenost i když ne na 5 km.
Prostě teoretizovat o okradení v parku namířením ukazovátka a možnou záměnou s pistolí s laserem je k ničemu.
Fakt je jediný - zákon zakazuje laser jako doplněk na zbrani, pokud nemáte výjimku.
Koupit si laser a plastelínou ho přidělat na pistoli - to by vám těžko někdo prokázal, pokud vás nechytí za ruku. Na "vyhrožování" to stačí :-) Pravá pažbička k Sigu226 s laserem se dá vyrobit z pryskyřice a dokud to nenamontujete, je to jen volnočasový projekt, nikdy jste neměli v úmyslu to namontovat, jen vás zajímalo, zda to dokážete odlít do správného tvaru, a součást zbraně ta pažbička není - že ne? Je to jen kus plastu, který synovi namontujete na jeho přesnou repliku - hračku.
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 14:52

Jen ještě k tomu poškození zraku útočníka ... Živím se výrobou laserových zařízení ... Opravdu neexistuje žádný zákon který by zakazoval držet i velmi výkoný laser a jak tady zmiňoval kolega ve chvílích kdy i ukazovátko namontjete na zbraň stane se zakázaným doplňkem zbraně. Ono je to stejné i s tlumičem. V autě ho mám a nikomu to nevadí :-)
Návštěvník

Konečně pořádná ráže :-)

Příspěvek od Návštěvník » 04 led 2006 15:06

Vím o tom, že lze mít doma tak výkonný pulsní CO2 laser, že propálí dřevěnou desku. Škoda že je tak velký, že by musel být nejspíš trvale namířen na dveře, pokud by měl být použit k obraně. I když - praktickému použití to nijak nebrání, jak ukázal jeden důchodce, taková zbraň namířená na dveře dokáže zabránit neoprávněnému vstupu do objektu :-)
Škoda že ty lasery potřebují tak neskladné zdroje energie. Kdyby byly ve formátu pistole, konečně by tady na fóru skončily debaty o tom, kolik za sebou stojících útočníků lze prostřelit :-)
Stag

Příspěvek od Stag » 04 led 2006 15:13

Jak správně dodal kolega přede mnou, je možné mít i laser který řeže pancíř, ale je k němu potřeba vlastnit elektrárnu :-)
Návštěvník

Potíž s použitim na lidi

Příspěvek od Návštěvník » 04 led 2006 15:13

Je v následujícím právním dokumentu:

Nařízení vlády ČR
č.480/2000 Sb.
ze dne 22. listopadu 2000
o ochraně zdraví před neionizujícím zářením

Tj. nesmíš na nikoho mířit. Resp. smíš mířit, ale nesmíš to "zmáčknout".

Ach jo. Zase nic. Zase to byla jen teoretická možnost.

Na druhou stranu máme možnost, jak se bránit v případě, že náš někdo ohrožuje laserovým ukazovátkem od Vietkongu.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíž s použitim na lidi

Příspěvek od Fantan » 06 led 2006 18:53

Anonymous píše: Na druhou stranu máme možnost, jak se bránit v případě, že náš někdo ohrožuje laserovým ukazovátkem od Vietkongu.
Tohle je sice trochu OT, ale zajímalo by mě, jak by se posuzovala obrana. Mám kamaráda, který nejen, že je velice rychlý a přesný v tasení a střelbě, ale vzhledem ke svému povolání i velice obezřetný a podezíravý (oprávněně).
Nedávno jsem šel takovou temnou uličkou a najednou kolem mně začal bloudit červený bod. Za stromem na druhém konci (asi 40-50 m ode mne) stál kluk a hrál si. Zařval jsem na něj a utekl.
Já to dál neřešil, ale kdyby se to stalo jemu, jsem téměř přesvědčen, že by reagoval instinktivně - rychle, přesně a "s výsledkem". Navíc vzhledem k jeho profesi i oprávněně.
Jasně - po právní stránce jde o skutkový omyl, ale jak by se to posuzovalo - tedy zda by to mohla být nutná obrana, si nejsem jist.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 led 2006 19:00

Jestli je tak "rychlý a přesný v tasení", že by zastřelil kluka s laserovým ukazovátkem, tak bych ho zavřel už jen preventivně.


Fantan píše:...ale jak by se to posuzovalo - tedy zda by to mohla být nutná obrana, si nejsem jist.
Posuzovalo by se to jako vražda a doufám, že by dostal aspoň 15 let.
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 06 led 2006 20:01

Na www.cuzzs.cz (Cesky Ustav Zkusebny Zbrani s Streliva) je primo clanek o tom, ze airsoftovy zbrane jsou kat. D a veci okolo...

Vic k tomu nelze rict.

Jinak co se pruraznosti tyce AS zbrane dokazi prostrelit napr. plechovku piva, hodne hluboky dulek udelaji i do konzervy. Vse ovsem hodne z blizka. Kulicka klade velky odpor vzduchy a je lehka.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 10 dub 2006 19:12

Co se týče těch tlumičů na Airsoft.
Spousta lidi se ohání že laserové ukazovátko na zbrani je nelegální,ale vůbec neřeší svůj tlumič na zbrani.Jelikož jak tu bylo řečeno některé jsou opravdu jen kusy plastu,ale většinou to jsou koupené doplňky které mají tlumící vlastnosti. viz např. popis jednoho:"Kovový tlumič SOCOM s pěnovou vložkou".Možná to je jen můj subjektivní názor ale nač tam je ta pěnová vložka když to má sloužit k dekoračním účelům?Jinak co jsem tak nějak pročítal různá AS fora tak ty tlumiče skutečně některé dobře tlumí.
Odpovědět